Skocz do zawartości
spec-naz1

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

heikki

Czyli, żeby nie było problemów z gwarancją bezpośrednio w Samsungu to najlepiej kupić z Orange (bo debranding bez żadnej dodatkowej zgody) +pierwotny dowód zakupu ? Dobrze rozumiem?
    Strasznie mi się ten niebieski spodobał, a aktualnie znalazłem w jednym sklepie ale dystrybucja EU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85
    Napisano (edytowane)

U nas Samsung przyjemnie tylko telefony sprzedane w Polsce. W innym przypadku możesz mieć tylko naprawę warunkową raz,bo telefon posiada pełne prawa gwarancyjne w kraju w którym został pierwotnie zakupiony. Także dobra wola Samsunga czy przyjmie czy nie. Może wymienić część,ale w przypadku gdyby jej nie mieli to nie można liczyć na wymianę na nowy z tytułu gwarancji.

Niby na stronie mają napisane żee urządzenie zakupione spoza Polski mogą być naprawione po uprzedniej weryfikacji dokumentów. A raczej papierów z rynku z którego był pierwotnie kupiony nie dostaniesz tylko naszą fakturę :)

Ja bym nie ryzykował. Lepiej kupić z PL. Sklep lub sieci komórkowe. 

Edytowane przez rybus85
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież gwarancja nie spada gdy tel wyczyścisz z Plusowego brandu.
    Na OLX możesz kupić nowki sztuki czasem za 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Kupując z Plusowym brandem jest duże ryzyko, że telefon zostanie zablokowany jeżeli ktoś go brał pierwotnie na raty i tych rat spłacać nie będzie. A wtedy telefon może iść tylko do kosza, tak jak mi to Pan w salonie Plusa powiedział.
    Debrand nic nie daje, info z salonu Plusa.

Edytowane przez pablosso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli nie kupować telefonu z Plusa. A z innych sieci jak jest?

Debrand da sie zrobić. Ryzyko jest tylko w tym ze taki tel moze byc na ratach i jak ktoś nie spłaca to blokują. Dobrze Rozumiałem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

PLUS i T-mobile nie splacane telefony blokuje po IMEI . W umowach jest jasno napisane że do czasu spłacenia ostatniej raty za urządzenie właścicielem tego urządzenia jest operator . ORANGE i PLAY mają mniej rygorystyczne przepisy i póki co nie blokują urządzeń.  W PLUSIE i T-mobile nawet wgranie czystego XEO nie usunie blokady po IMEI gdyż jest ona przypisana do KNOX . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie blokują Orange, Play. T-Mobile też podobno blokuje telefony.

Rozmawiałem ze znajomym, który pracuje w serwisie Samsunga. Potwierdził blokowanie telefonów przez Plusa i sprawdził mi także IMEI telefonu, który zakupiłem jako XEO i należy do Polkomtel (Plus). Napisałem maila do tego sklepu w którym kupiłem na Allegro, na razie cisza.

Edytowane przez pablosso
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rafsonn

@pablosso Nie prawda, Play oraz Orange - nie blokują. 

Odnośnie blokady Imei - już jest możliwość ominięcia jej, ale z wiadomych względów nie będę publikował. Poza tym jest to kłopotliwe dla właściciela.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Pojawiają się i za mniejsze pieniądze. Jeden teraz widzę za 2100. Biały z media markt z kwietnia albo maja. Mam za daleko.zeby jechać. A wolę obejrzeć wyświetlacz na miejscu niż wtopić z wypaleniem albo różem. 

Z plusa na olx to praktycznie 80% jest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@rafsonn Wiem. Źle napisałem, poprawiłem żeby nikogo w błąd mój post nie wprowadzał ;)

Właśnie otrzymałem maila od Polkomtel i poinformowali mnie, że telefon nie był kupiony w systemie ratalnym.

Cytat

Szanowny Panie,

dziękuję za przesłaną wiadomość.

Informuję, że urządzenie Samsung Galaxy S10+ o numerze IMEI: XXXXXXXXXXXXXXX nie zostało zakupione w systemie ratalnym.

Informuję także, że na stronie https://www.plus.pl/formularze/formularz-imei udostępniono, formularz pozwalający na sprawdzenie czy sprzedane na raty urządzenie stanowi nadal własność operatora (czy kupowane z drugiej ręki urządzenie jest wolne od obciążeń).

Aby sprawdzić urządzenie należy podać jego numer IMEI oraz adres e-mail, na który zostanie odesłana odpowiedź.

Weryfikacji mogą podlegać urządzenia sprzedane w systemie ratalnym od 8.07.2016 roku.

Możliwe komunikaty:

- właścicielem urządzenia jest Polkomtel Sp. z o.o.

- właścicielem urządzenia nie jest Polkomtel Sp. z o.o.

- brak możliwości weryfikacji dla podanego numeru IMEI (gdy podany IMEI nie był kupiony na RATY).

W przypadku dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.

Czyli wychodzi na to, że nie ma możliwości blokady telefonu przez Plusa i jak zdebranduje telefon to będę mógł się cieszyć telefonem bez zamartwiania się, że kiedyś będzie cegłą?

Edytowane przez pablosso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi