Skocz do zawartości
spec-naz1

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

OnlyPr0

Ja bym nie ryzykował, albo odbiór osobisty albo nie bierz. Na Allegro też Cię może oszukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na odległość ciężko powiedzieć generalnie, jak masz niedaleko to jedź i sprawdź :-)

Mi swojego s10+, ale w zwykłej wersji 8/128 udało się wyrwać za 2800, oferta z komisu była, też trochę wyświetleń miała już nim sie zdecydowałem. Komis ma wiarygodną stronę internetową, opinie dobre, tak więc z racji tego, że mam niedaleko to pojechałem. Brand orange, numery seryjne zgodne z FV, plomba itd, wszystko okazało sie w porządku.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OnlyPr0

Szkoda nawet sobie tym głowę zawracać, w najgorszym przypadku koleś sprzeda, przestanie płacić raty, a Tobie zostanie cegła. d24197de2549d8f87d4fd849a65187e1.jpg

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, OnlyPr0 napisał:

Ja bym nie ryzykował, albo odbiór osobisty albo nie bierz. Na Allegro też Cię może oszukać.

Dostałem zdjęcia pudełka i zdjęcie faktury z Orange, imei pasuje i wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niemniej właśnie dla swojego bezpieczeństwa chce przeprowadzić transakcje przez Allegro, żeby skorzystać z ochrony kupujących. Co więcej, żeby być jescze bardziej chronionym, zamiast przelewać cała kwotę na raz, będę chciał skorzystać z rat Allegro i w razie gdyby produkt nie doszedł to nie będę stratny. Nie wiem czy dobrze myśle, ale wydaje mi się, ze w ten sposób minimalizuje się szanse na bycie oszukanym, chyba, że są jeszcze inne czynniki, których nie wziąłem pod uwagę. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OnlyPr0

Tylko, że raty są przez bank, a ich pewnie będzie średnio interesować, że Cię ktoś oszukał bo będą chcieli odzyskać swoją kasę. Jak się zgodzi to bierz przesyłkę z możliwością sprawdzenia. Jak będzie się zgadzać to płacisz jak nie to nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Dokładnie jak wyżej. I tak Ty płacisz za wysyłkę,więc sprzedającego nie powinno to interesować. Jak nie będzie chciał to widać ma coś do ukrycia. Aby być ubezpieczonym na allegro to najlepiej płacić przez nich czyli PayU. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Zaraz, zaraz, czyli co? jeśli kupiony w Orange, to też może być problem z ratami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OnlyPr0

Nie z ratami, tu chodzi o to żeby ktoś go nie oszukał i nie wysłał mu np. czekolady zamiast telefonu.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Allegro zwróci kasę, jak nie otrzyma telefonu albo dostanie coś innego niezgodnego z opisem aukcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi