Skocz do zawartości
spec-naz1

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

asst

Zakup na allegro telefonu z Orange (podobno wzięty na raty w Orange, jest dowód zakupu) to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@asst Jeśli nie przeszkadza Ci kupowanie nie spłaconej rzeczy być może nie od pierwszego kupującego to bierz śmiało.

Przynajmniej będziesz mieć potwierdzenie z Allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asst
    Napisano (edytowane)

Szukam czegoś w miarę pewnego, ale wiadomo, taniej niż w dużych sklepach czy bezpośrednio od Samsunga. Z tego co wyczytałem Orange nie blokuje po IMEI w przypadku braku spłat, w związku z tym czy zakup nowego telefonu od Orange wraz z dowodem zakupu niesie dla mnie jakieś ryzyko? Zależy mi na normalnej, pełnej gwarancji Samsunga w Polsce.

Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda.

Edytowane przez asst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejw323

Orange nie blokuje telefonów jak plus czy t-mobile. Ja kupiłem przez allegro nówkę sztukę z Orange.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asst

Dzięki, jeszcze jedno pytanie mam. Do czasu spłaty ostatniej raty to kto formalnie jest właścicielem takiego telefonu - Orange czy ten pierwszy kupujący? Czy taka osoba ma prawo w ogóle mi sprzedać ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dejw323

Pierwszy kupujący podpisuje umowy. On jest stroną, która wiąże się z Orange. Jedyny plus jest taki że Orange nie blokuje telefonu więc nie ma obawy jak w przypadku plusa. Co do własności samego telefonu to musi ktoś bardziej w temacie się wypowiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Napisano (edytowane)
    11 minut temu, asst napisał:

Dzięki, jeszcze jedno pytanie mam. Do czasu spłaty ostatniej raty to kto formalnie jest właścicielem takiego telefonu - Orange czy ten pierwszy kupujący? Czy taka osoba ma prawo w ogóle mi sprzedać ten telefon?

To zależy od umowy ale standardowo Orange jest właścicielem a spłacający raty nie może rozporządzać nie swoją rzeczą a w szczególności zbywać jej

Ale najważniejsze że taniej

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pierwszy kupujący podpisuje umowy. On jest stroną, która wiąże się z Orange. Jedyny plus jest taki że Orange nie blokuje telefonu więc nie ma obawy jak w przypadku plusa. Co do własności samego telefonu to musi ktoś bardziej w temacie się wypowiedzieć

O tym, w którym momencie następuje przeniesienie własności decydują zapisy umowy z operatorem. Na 99% w umowach z operatorami są zapisy mówiące, że własność sprzętu przechodzi na klienta z chwilą zapłaty ostatniej raty za telefon.
    Reasumując, kupując taki telefon - który jest jeszcze niespłacony - nie stajemy się jego właścicielami. W świetle prawa taka umowa jest generalnie nieważna, bo gdy kupujemy telefon od kogoś i wiemy, że został on wzięty na raty u operatora możemy przypuszczać, że sprzedający nie jest jego faktycznym właścicielem. A jeśli ktoś nie jest właścicielem rzeczy to nie może jej sprzedać (no chyba że ma odpowiednie upoważnienie). I pamiętajcie, to że sprzedający ma fakturę zakupu telefonu, opiewającą na jego wartość nie znaczy że jest właścicielem telefonu. Faktura to tylko dokument księgowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafal55

Zależy mi na normalnej, pełnej gwarancji Samsunga w Polsce.

Nie wiem jak to od strony prawnej wygląda.

Normalnie możesz oddać do naprawy, i to nawet poprzez salon orange, tylko musisz powiedzieć że kupiłeś używany, i musisz mieć wszystkie papiery do niego. Ja jak miałem s7 i wysłałem do serwisu przez salon orange, to właśnie tak zrobiłem i nie nikt nie robił problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    asst

Dzięki Panowie, trochę się rozjaśniło :) Będę w takim razie szukał telefonu z Orange / Play,  takiego który nie był brany na raty. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Godzinę temu, jender17 napisał:

O tym, w którym momencie następuje przeniesienie własności decydują zapisy umowy z operatorem. Na 99% w umowach z operatorami są zapisy mówiące, że własność sprzętu przechodzi na klienta z chwilą zapłaty ostatniej raty za telefon.
    Reasumując, kupując taki telefon - który jest jeszcze niespłacony - nie stajemy się jego właścicielami. W świetle prawa taka umowa jest generalnie nieważna, bo gdy kupujemy telefon od kogoś i wiemy, że został on wzięty na raty u operatora możemy przypuszczać, że sprzedający nie jest jego faktycznym właścicielem. A jeśli ktoś nie jest właścicielem rzeczy to nie może jej sprzedać (no chyba że ma odpowiednie upoważnienie). I pamiętajcie, to że sprzedający ma fakturę zakupu telefonu, opiewającą na jego wartość nie znaczy że jest właścicielem telefonu. Faktura to tylko dokument księgowy.

Jak nie faktura to co? Z tego co udało mi się wyczytać powinno to wystarczyć do zgłoszenia ew. usterki bezpośrednio w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi