Skocz do zawartości
spec-naz1

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Andoop
    46 minut temu, dydy_rydy napisał:

Jedna i druga aukcja to dystrybucja europejska, więc tylko o kwestie gwarancji chodzi w tym przypadku.

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś bardziej nakreślić czym się takie gwarancje różnią, bo przyznam, że jestem trochę zielony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin

Kupując telefon w Polsce masz stałą gwarancję na okres dwóch lat na terenie całego kraju . Podstawą gwarancji jest pierwotny dowód zakupu .

Kupując telefon z dystrybucji europejskiej np. telefon na rynek niemiecki, pelna 2 letnia  gwarancja obowiązuje tylko na terenie Niemiec.  W Polsce będzie Ci przysługiwać tylko jedna naprawa "warunkowa" chyba że będziesz mieć pierwotny dowód zakupu i samsung rozpatrzy pozytywnie twoją prośbę o naprawę gwarancyjną.  Naprawa warunkowe rozpatrywana jest indywidualnie i tylko na takie podzespoły które akurat są na stanie serwisu . 

Ogólnie ujmując- kupując telefon Samsunga nie na rynek polski możesz mieć problemy z naprawa gwarancyjną.  Tak wiec jeśli szukasz telefonu z drugiej ręki patrz te co są na polski rynek .

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

Dokładnie tak. Tylko dodam jeszcze.

Masz 24 miesiące na gwarancję - jeśli coś się zepsuje/padnie/etc. to odsyłasz go sprzedawcy.

A co mówi regulamin odnośnie gwarancji europejskiej na stronie Samsunga i jak rozumieć ten zapis?

Spoiler

D04CADC3-1E02-4AB3-98BE-8C7FB1266919.thumb.jpeg.8685791402b0c592a1144dbdf4020541.jpeg

Jak widać w ramce mowa tu o możliwości bezpłatnej naprawy, nie o przeniesieniu pełnych uprawnień gwarancyjnych. Samsung moze naprawić urządzenie ale w przypadku braku części nie będzie możliwa wymiana urządzenia na nowy. 

S9+

Edytowane przez Wincenty
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Andoop

Dziękuję za odpowiedzi, znalazłem parę ofert w sklepach. Cena porównywalna z aukcjami allegro.

bestcena 1

gsm24

i jeszcze ta strona gdzie cena jest konkurencyjna z tą z allegro

dragonist

Czy warto się pokusić o kupno na tych stronach, czy raczej lepiej omijać szerokim łukiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up wszystkie podane to dystrybucja europejska, więc ja bym sobie darował, ale wybór należy do Ciebie.

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan
    Napisano (edytowane)

@pablosso No brać w ciemno !  Telefon z polskiej dystrybucji, faktura i w dodatku XEO.  Ja bym się nie zastanawiał

Edytowane przez S5Fan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Drogo :) Z Orange zapakowanego jeszcze z dowodem zakupu można za +/-2600 maks 2800 znaleźć ;) Na czekam aż mi hajs wypłacą i czekam aż w okolicy się pojawi żeby nie trzeba było daleko jechać ?

Jeżeli ktoś bierze na fakturę na siebie, to wtedy ta opcja z allegro jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Początkowo chciałem kupić w RTV EURO AGD za 4399, ale jak się okazało, że taniej można wyrwać, to ta oferta co podesłałem, nie wydaje się droga :D

Może zabrzmię trochę dziwnie, ale nie chce mieć z brandem, nie chce mi się bawić od razu w przeinstalowanie systemu na XEO. Chcę sam sobie rozpakować pudełko, mieć pewność, że jestem tym pierwszym co rozpakuje i odpali i że będę mógł się od razu cieszyć telefonem :)

Dlatego też szukam z jakiegoś sklepu  czy coś z polskiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Dlatego warto szukać z Orange. Trafiają się bez brandu. I sporo ofert (Orange i Play) są nawet nieodpakowane z celofanu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi