Skocz do zawartości
Cibor

Metody odblokowywania ekranu, skuteczność i problemy z działaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Działa lepiej niż na Mate 20 Pro( sorki , że tak wszystko porównuję do mate ale jeszcze go posiadam to mam porównanie na bieżąco?) nie trzeba tak mocno naciskać z tym ,że na Mate był lepiej umiejscowiony trochę wyżej przez co lepiej się trafiało 

Edytowane przez rygiel1974
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, mirku napisał:

@Melon1985 nie zrywaj. Czytnik działa bardzo dobrze. Ważne jest pod jakim kątem przykładamy palec. 

Dzięki za odpowiedz. Też miałem takie wrażenie.

Dzisiaj niestety przekonałem sie skąd najprawdopodobniej takie różnice w skuteczności czytnika u mnie. Natknąłem się na to najpierw w linku na androidcentral.com

A następnie na stronie Samsunga.

https://www.samsung.com/levant/support/mobile-devices/how-to-use-the-fingerprint-scanner/

"Please note: The scanner may struggle to recognise your fingers if they are too wet or too dry"

Jakiś czas po kąpieli dzisiaj gdzie ewidentnie miałem suche palce znowu nie mogłem się zalogować - skuteczność jakieś 10-20%. Tak jak na filmie wyżej, wystarczyła kropla kremu i skuteczność wróciła na jakieś 80-90%. 

Jak dla mnie to porażka na razie bo nie wyobrażam sobie jako obejścia problemu noszenia tubki kremu ze sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Informuję że czytnik linii papilarnych to "kupa" jest. Możliwe że przez folię fabryczną na ekranie. Na żony telefonie wykrywa jej odcisk palca w 70% przypadków. Mój palec to rzadko kiedy wykrywa. Jeszcze powtórzę że na ekranie jest folia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Informuję że czytnik linii papilarnych to "kupa" jest. Możliwe że przez folię fabryczną na ekranie. Na żony telefonie wykrywa jej odcisk palca w 70% przypadków. Mój palec to rzadko kiedy wykrywa. Jeszcze powtórzę że na ekranie jest folia.
    Zgadzam się w pełni. U mnie też porażka z folią. Szkoda mi na razie jej ściągać, bo wydaje się bardzo dobrej jakości.

Wysłane z mojego BTV-DL09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie czy ściągnięcie folii pomaga? Ultradźwięki jak na USG nie przechodzą gdy jest poduszka powietrzna, dlatego stosuje się żel. Tu jest folia która teoretycznie nie ma problemu z przekazywaniem ultradźwięków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@dziubek123 @mrstatler Panowie nie obraźcie się na mnie ;) ... Czytnik śmiga jak petarda, więc albo macie jakąś wade czytnika, albo źle skanujecie palec? Ja miałem problem na samym poczatku z czytnikiem, ale to z mojej winy: palec zeskanowałem ustawiając go w prostej lini z telefonem gdy tel leżał na biurku, a próbowałem używać pod kątem i wtedy ani raz nie zadziałal. Pomoglo gdy chwycilem tel w taki sposob ja zawsze trzymam i zeskanowałem tylko fragment kciuka, ktorym faktycznie klikam na czytnik trzymajac tel w ten sposób. Teraz bajka. 

dodana zawartość

A tak jeszcze dodam :) :

ja używam rozpoznawania twarzy. Włączyłem opcję wybudź przy podniesieniu, do tego rozpoznawanie twarzy i telefon odblokowuje się w ułamku sekundy. Nie muszę już nic więcej klikać, przykladać, wkurzać sie ;) ... po prostu podnosze telefon i moge go używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    folusek

Ja, mam jednocześnie odcisk palca i rozpoznawanie twarzą  :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowaliście włączyć czułość dotyku? Po jej włączeniu praktycznie za każdym razem się odblikowuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4bstr4ct

Też na początku myślałem, że jest lipa z tym czytnikiem, ale zaktualizowałem system, włączyłem w ustawieniach większą czułość ze szkłami i foliami, dodałem 4 odciski tego samego palca pod różnymi kątami i teraz śmiga bez problemu. Widocznie czegoś nie zrobiliście z tego co wymieniłem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Bardzo ważny jest kąt pod jakim rejestrujemy i potem używamy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi