Skocz do zawartości
Adamo1990

Metody odblokowywania ekranu - skuteczność i problemy z działaniem

Rekomendowane odpowiedzi

monroe

Niestety u mnie również działa słabo. Wczoraj było w miarę ok, dzisiaj chyba mój palec się zmienił bo odblokowuję telefon ze skutecznością 50%.

Częściej używam odblokowania twarzą. Działa dużo szybciej i prawie bezbłędnie.

Edit:

Dodałem odcisk palca żony.

Ona odblokowuje mój telefon ze 100% skutecznością (próbowaliśmy kilkanaście razy), ani jednego błędu. Oczom nie wierzę...

Ewidentnie nie można mieć suchej skóry na palcach. Krem do rąk pomaga. Powinni dodawać tubkę do każdego Galaxy S10 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rav85

u mnie tez ok ledwo przykładam palucha i odblokowuje , folia na ekranie samsungowa  od zakupu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mic979

Ja miałem na poczatku problemy z czytnikiem.  Po aktualizacji oraz dodaniu nowych odcisków prawie 100 % skuteczności.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Netman
    Napisano (edytowane)

U mnie również po aktualizacji i dodaniu na nowo odcisków działa bardzo dobrze. 

Przeglądając wątek na xda można wysunąć hipotezę, że problem z działaniem czytnika mają osoby posiadające wysuszoną skórę. Używanie kremu nawilżającego rozwiązuje problem. To nie jest żart ?

Edytowane przez Netman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    16 godzin temu, Wincenty napisał:

Oglądam i nie wierzę. Ale bubel (Biometria - Twarz) ?

To w moim S9+ przy zamkniętych oczach choćbyś nie wiem jak chciał to i tak go nie odblokujesz (testowałem kilkanaścierazy). Niestety pierwsza metoda ze zdjęciem i oczy otwarte to tu też polegnie (testowałem) dlatego że Samsung ma metodę skanowania w 2D i należy o tym pamiętać. 

Bo w Twoim S9+ jest inteligentne skanowanie twarzy, czyli skanowanie twarzy odbywa się równocześnie ze skanem siatkówki oka. Nie dziwcie się, że to zabezpieczenie nie jest zbyt bezpieczne, bo na przodzie prócz aparatu nie ma nic. Nie ma żadnych diod, skanerów itp. To co ma wspomóc aparat w rozpoznawaniu twarzy??? A z drugiej strony macie tam tak wrażliwe dane? Albo jestescie ciągle narażeni na inwigilacje? Do warunków "domowych" w zupełności wystarcza. Ja bardzo sobie chwale skanowanie twarzy w połączeniu z opcją wybudzenia przy podniesieniu słuchawki. Działa duuużo szybciej niż paluch i nie muszę nic więcej poza podniesieniem tel robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty
    Napisano (edytowane)

@mirku zauważ że ja mam wyłączone inteligentne skanowanie (nie mam ustawionej siatkówki oka w Ustawieniach biometrii) tylko sama twarz. Do poprawienia jest skanowanie twarzy w S10, jest to ewidentny błąd/bug :) Używam i zdecydowanie polecam opcje Podnieś aby wybudzić —> Skanowanie Twarzy, masz tam dwie opcje do wyboru Odblokowanie bezpośrednie lub po Przeciągnięciu palcem :) 

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Hubi1

Panowie, była po drodze aktualizacja oprogramowania, która poprawia działanie czytnika. Trzeba tylko usunąć zarejestrowane odciski i jeszcze raz je zarejestrować PO aktualizacji. U mnie po tej operacji działa praktycznie bezbłędnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe

Mam mieszane odczucia odnośnie czytnika - niby działa troszkę lepiej jak zeskanowałem palec (raz) według wytycznych z forum ale nie do końca jest prawdą, że działa bez problemu z mokrym palcem. Otóż woda bardzo mu przeszkadza, dzisiaj testowałem chyba przez 10 min. U mnie skuteczność 20% przy bardzo mokrym palcu, takim wyciągniętym prosto spod kranu ;)

Jak palec jest zimny gdy jestem na dworze to też nie ma rewelacji (nie wiem czemu).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie czytnik w połączeniu z dome glassem sprawuje się 50/50. Spodziewałem się czegoś lepszego a nie co chwilę: "naciśnij mocniej, upewnij się że palec zakrywa cały czujnik, przytrzymaj dłużej".

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    monroe

Spokojnie, według informacji prasowych Samsung wie o problemie z czytnikiem i przygotowuje stosowną aktualizację oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi