Skocz do zawartości
boch

Nie działa dialer i kontakty

Rekomendowane odpowiedzi

boch
    Napisano (edytowane)

Cześć

Od 2 dni nie działa u mnie dialer, kontakty i aplikacja sms. Po wciśnięciu ikony następuje uruchomienie i błyskawiczne zamknięcie aplikacji. C. Dzwoniący do mnie są automatycznie odrzucani. Kilka dni wcześniej użyłem CCleaner. Zbieg okoliczności? Co robić? Hard reset?

dodana zawartość

Zrobiłem twardy reset połączony z update'm systemu do najnowszej wersji 6.2.0.0G. Telefon działa, ale wygląd nowego interface'u mi w ogóle nie leży. Minimalizm wersji 4.5 bardzo mi odpowiadał. Ale jest gorszy problem - nie działają mi usługi Google.  Tzn nie mogę ich zainstalować. Komunikat "Google Play Services - pobieranie nie powiodło się: Nie można otworzyć adresu zdalnego serwera. Także nie moge korzystać ani z Youtube'a ani z innych aplikacji. Co robić?

Ok, dla potomnych. Należy użyć systemowej apki App Store i wyszukać Google Apps Installer. Instalacja tego idzie dość siermiężnie, ale dopiero po zainstalowaniu pakietu jest możliwość skonfigurowania konta Google oraz pozostałych aplikacji z Google powiązanych. Tuż po tym pojawi się info o możliwości aktualizacji wszystkich aplikacji Google. Telefon wstał.

Edytowane przez boch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boch
    Napisano (edytowane)

Przesiadka na nowy soft okazała się błędem. Nie wnosi on nic lepszego w wyglądzie ani poprawy w funkcjonowaniu telefonu. Powiem więcej, jest gorzej. Wizualnie słabo. Permanentne problemy z emoji w aplikacji TEXTRA, okazjonalne problemy z Google Play, zauważalnie gorsza żywotność baterii. Wszystko to dało się zauważyć po 2 dniach użytkowania wersji 6.2.0.0G. Zdaje się, że Meizu obiecywało Flyme7 na starsze modele telefonów (w tym M2 Note), ale na obietnicach się skończyło.

https://#####meizu-mx5-m2-m3-note-dostana-flyme-os-7/

Szkoda.

Można wrócić do wersji starszej?

Edytowane przez boch

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    boch

Forum Meizu widzę nie istnieje ;)  A więc problemy z EMOJI zniknęły po dzisiejszej aktualizacji TouchPal. Okno z ikonkami przestało znikać i generować raport mailowy do Meizu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi