Skocz do zawartości
Mati8686x

[Samsung Galaxy S10e] Pierwsze wrażenia i opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

mad3ros

Nawet taniej można wyrwać...

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyrwałem na OLX za 2300, ale napisałem do kolesia dosłownie po trzech minutach od dodania postu. Faktura z Orange, sprawdziłem u Orange, wszystko w porządku, udało mi się go u Samsunga zarejestrować. Zrobiłem sobie debrand, jest wporzo. Koleś na firmę go wziął za 1900 zł, jak odliczy vat to i tak będzie do przodu. Jedyna wada to ryska z tyłu i brak ikonika do odbioru (dla niektórych to mega wada :P ).

Generalnie jestem zadowolony. Na plus ekran, aparat, bardzo sprawnie działający tryb LiveFocus. OneUI jest bardzo ładne, działa lepiej niż przypuszczałem. Wcięcie w ekranie aż tak nie przeszkadza. A największy plus to jego kompaktowe wymiary. Mega dobrze leży w dłoni i nie przeciera kieszeni. :P Na minus to pewnie jedynie bateria, ale to było do przewidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wyrwałem za 2200, nówka pudełko w folii z T-Mobile z fakturą bez rat. OLX odbiór osobisty z 2 tygodnie temu.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przesiadam się z OnePlusa 5T i jak dla mnie plusy i minusy:

+ kompaktowość, niby tylko 0,2" mniejszy, ale jeszcze lepsze wykorzystanie ekranu (gdzie 5T i tak ma bardzo ok) powoduje, że świetnie się go używa
    + wyświetlacz, jego jasność - choć tutaj muszę go nieco jeszcze poprawiać i zmniejszać, bo często ustawia za mocno, jakościowo nie widzę ogromnej różnicy
    + aparat, przede wszystkim jak zaczyna brakować światła, wtedy jest przepaść
    + bardzo dobra jakość dźwięku i z głośników i ze słuchawek
    + mocna wibracja, niby detal, ale teraz mało który telefon potrafi obudzić mnie samą wibracją, dla jak stare Nokie to robiły ;) 
    + model open, z miejsca poszło VoLTE + Wi-Fi calling, na Androidzie i nieco egzotycznych modelach można natomiast o tym zapomnieć
    + wsparcie dla ANT+ (aczkolwiek 5T też to ma)

- sporo bloatware (np. z Microsoftu)
    - Bixby, bezużyteczne, a niektórych usług nie da się całkowicie wyłączyć z poziomu ustawień
    - brak możliwości pełnego sterowania aplikacjami - jak z bixby, tak np. pogody nie wyłączymy, nawet jak nie używamy, na niektórych nie da się wymusić restrykcji z baterią 
    - jest szybki, aczkolwiek w kwestii szybkości interfejsu, OnePlus jest IMO jeszcze lepszy, nawet gdy na obu mam wyłączone animacje, co (niemal) czysty android to czysty android 
    - bateria

Gdyby nie fakt, że telefon dostałem w prezencie, na pewno nie zdecydowałbym się na przesiadkę na niego z OnePlusa 5T - jest bardzo dobry, ale różnice (przede wszystkim w szybkości i baterii) nie rekompensują dokładania ponad dwa razy tyle ile miałbym ze sprzedaży. 

Kupując natomiast jakoś coś nowego, zdecydowanie tak, w szczególności jak szukamy czegoś kompaktowego, a nie pasuje nam iOS i iPhone XR (lub jego absurdalna w stosunku do Samsunga cena).

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja kupiłem S10e przede wszystkim ze względu na rozmiar. Dla mnie jest bardzo ergonomiczny i wygodny. Dobrze leży w dłoni, nie mam problemu z obsługą jedną ręką. Ponad to bardzo dobry aparat, bardzo dobre audio, świetny, co dla mnie ważne, płaski ekran, złącze jack audio, szybki i dokładny czytnik linii papilarnych. Generalnie smartfon mi się naprawdę podoba i nawet przypadł mi do gustu mimo swych wad.

Wady to na pewno dziura w ekranie, która mnie drażni, ale coraz mniej. Głównie w grach i podczas oglądania filmów. Przyciski głośności i power mogłyby być nieco niżej, dolny podbródek mógłby mieć grubość ramek jak górna i boczne. Bateria mogłaby być lepsza. Ale tragedii nie ma według mnie. Samsung dalej ma, w mojej opinii, trochę śmieciowych aplikacji (np. Bixby, duplikaty tych od Google) ale sporo można usunąć, resztę wyłączyć i zostaje naprawdę niewiele.

Generalnie jestem zadowolony z zakupu i zobaczymy jak będzie z czasem.

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

Gdybyście mieli XR to zamienilibyście się za s10e? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Pewnie, że tak. S10e jest nieco mniejszy, wygląda lepiej, nie ma ograniczonego iOS.

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dzonzi

No to sprzedaję XR i kupię s10e ? i mi zostanie parę stówek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorzucę jeszcze coś z wrażeń - dosyć przeciętne / słabe możliwości personalizacji. Od razu zaznaczę, to zarzuty pod względem ogólnie One UI aniżeli typowo S10e.

Jest na domyślnym lanucherze Bixby Home - niby spoko, ale jakichś custom widgetów tam nie dam, bo nie i już. Na OxygenOS też jest osobny ekran, gdzie możemy dawać niektóre wbudowane, ale i dowolne z innych appek np. z kalendarza Google, listę zadań z jakiejś appki itd. Tutaj to ograniczenie czyni Bixby Home z deczka mało przydanym.

Launcher - ukrywanie aplikacji. Jest, ale chowa nam wtedy i z listy i z pulpitu. To już mniej fajne, bo najczęściej najważniejsze wrzucam na pulpit, a z listy je ukrywam bo nie są już tam potrzebne. Znów odwołując się do OxygenOS - tam można było dowolne ikony przerzucić na specjalną, ukrytą listę aplikacji, tutaj się nie da. Efekt: wrzuciłem Nova Launcher bo nie mogę zrobić po swojemu w tym co daje samsung. 

Do tego personalizacja paska stanu. Długo się nakopałem i musiałem kilka appek zainstalować aby móc przesunąć na prawo lub ukryć zegar... Albo pokazywać u góry ikonę NFC jeśli jest włączone (płacę telefonem i chcę wiedzieć, kiedy to jest włączone). co najlepsze, odpowiadają za to... appki samsunga, niedostępne w Polsce. Znów - bo tak. 

Nie ogarniam. To mogłaby być fajna nakładka, gdyby nie takie durne ograniczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kiperos

Pierwsze wrażenia na dzień: 30.04.2019 -super! Bryła i jej rozmiar są bezkonkurencyjne (no poza iPhone X i Xs, które również brałem pod uwagę ze względu na wymiary). Świetnie wygląda, bardzo dobrze obsługuje się go jedną ręką (oprócz wybudzania i blokowania bo jestem leworęczny), piękny ekran. Mi osobiście wycięcie na kamerkę się podoba, ale być może jestem po prostu dziwny bo gdy pojawił się notch to też mi się podobał.

Cieszy obecność płaskiego ekranu, IP68, jacka3.5, stereo. Wydajność na pierwszy rzut oka znacznie na plus względem mojego poprzedniego smartfona - Note 8. Bateria też lepsza i wygląda na to, że da radę pracować cały dzień choć mam nadzieję że jeszcze się rozbuja. :)

2 lata temu miałem LG G6 i pomyślałem, że aparat szerokokątny to najlepszy ficzer jaki mógłbym sobie wymarzyć bo trzaskam bardzo dużo zdjęć. Ten w s10e jest świetny i ma meeega duże pole widzenia co mi się osobiście bardzo podoba.

Generalnie wszystkie kompromisty tego urządzenia rekompensuje mi jego rozmiar, wodoszczelność i szeroki kąt. Dziś wyjeżdżam na majówkę więc sprawdzę jak sprawuje się na polu walki.

Edytowane przez kiperos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi