Skocz do zawartości
Mati8686x

[Samsung Galaxy S10e] Pierwsze wrażenia i opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

DaN995
    Dorzucę jeszcze coś z wrażeń - dosyć przeciętne / słabe możliwości personalizacji. Od razu zaznaczę, to zarzuty pod względem ogólnie One UI aniżeli typowo S10e.
    Jest na domyślnym lanucherze Bixby Home - niby spoko, ale jakichś custom widgetów tam nie dam, bo nie i już. Na OxygenOS też jest osobny ekran, gdzie możemy dawać niektóre wbudowane, ale i dowolne z innych appek np. z kalendarza Google, listę zadań z jakiejś appki itd. Tutaj to ograniczenie czyni Bixby Home z deczka mało przydanym.
    Launcher - ukrywanie aplikacji. Jest, ale chowa nam wtedy i z listy i z pulpitu. To już mniej fajne, bo najczęściej najważniejsze wrzucam na pulpit, a z listy je ukrywam bo nie są już tam potrzebne. Znów odwołując się do OxygenOS - tam można było dowolne ikony przerzucić na specjalną, ukrytą listę aplikacji, tutaj się nie da. Efekt: wrzuciłem Nova Launcher bo nie mogę zrobić po swojemu w tym co daje samsung. 
    Do tego personalizacja paska stanu. Długo się nakopałem i musiałem kilka appek zainstalować aby móc przesunąć na prawo lub ukryć zegar... Albo pokazywać u góry ikonę NFC jeśli jest włączone (płacę telefonem i chcę wiedzieć, kiedy to jest włączone). co najlepsze, odpowiadają za to... appki samsunga, niedostępne w Polsce. Znów - bo tak. 

Nie ogarniam. To mogłaby być fajna nakładka, gdyby nie takie durne ograniczenia. 
    Podziel się tymi aplikacjami. Chętnie skorzystam :)

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mad3ros

Zapewne Good lock...

Wysłane z S10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bem91

Telefon mam już kilka dni i już coś mogę o nim napisać. 

Zmieniłem go z SGS 7 i zmiana na zdecydowany plus. 

- zauważalnie lepsze zdjęcia i video  (choć te z S7 też są dobre) 

- brak jakichkolwiek ścinek a te na S7 zaczęły już się czasem zdarzać.

- Antutu Benchmark S10e wykręcił 332.400  vs  166.700  ( dwukrotna przebitka mocy)

- bateria trzyma wiele lepiej niż w dwuletnim S7  ?  - wiadomo, że porównanie starego z całkiem nowym telefonem akurat na tym polu trochę sensu nie ma, ale jak pamiętam S7 na samym początku to czasy na baterii wykręcał podobne - bez rewelacji, ale tragedii też nie ma a jeśli się zacznie to są Powerbanki.

-  "bezramkowość" i nowoczesny wygląd zdecydowanie na +

- wspieranie aktualizacjami (coś czego w S7 już raczej nie uświadczymy)

Zmiana to spora ewolucja, ale o rewolucji raczej mowy nie ma.. S7 nawet na dzisiejsze czasy to nadal dobry telefon a mały GALAXY S10 to dobra opcja do rozważenia jeśli poszukujemy czegoś nowego w podobnym rozmiarze a patelnie typu S9+, S10+ czy Note do nas nie przemawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@bem91 Używasz czytnika linii papilarnych ? Jak się sprawuje w stosunku do S7 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Micho78

@S5Fan Czytnik w S10e a S7 to niebo a ziemia. W S10e wystarczy musnąć i odblokowuje.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bem91
    6 godzin temu, Micho78 napisał:

@S5Fan Czytnik w S10e a S7 to niebo a ziemia. W S10e wystarczy musnąć i odblokowuje.

Zgadzam się.

Miałem obawy co do jego umiejscowienia, ale jest jeszcze lepiej niż z przodu. 

Nawet gdy telefon leży na stole da się go łatwo odblokować. 

Czytniki z tyłu to wg. mnie najgorsza z możliwych opcja i dobrze, że w S10e jej nie wybrali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, bem91 napisał:

Czytniki z tyłu to wg. mnie najgorsza z możliwych opcja i dobrze, że w S10e jej nie wybrali. 

Pozwolę się nie zgodzić - w OP 5T miałem czytnik z tyłu i to nie było wygodne gdy leżał na np. stole... ale telefon ma też solidne rozpoznawanie twarzy (lepsze niż w S10e, bo nie rozpozna po np. video z nami), w efekcie to nie było problemem.

Kwestia przypadku.

Czytnik w S10e jest szybki i ulokowany całkiem nieźle. Nic by mu się nie stało gdyby był niżej, ale nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Ja odnoszę wrażenie, że w OnePlusie 5T czytnik miał większą tolerancję na wilgoć i zabrudzenia. Poza tym można było bardziej niechlujnie palec przyłożyć bo płytka była bardziej dopasowana do kształtu palca.

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Santi100

Dokładnie mam te same odczucia, niemniej jednak sam czytnik działa bardzo dobrze i jest szybki, wydaje mi się że jest minimalnie szybszy od tego w 5T

eS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, DaN995 napisał:

Poza tym można było bardziej niechlujnie palec przyłożyć bo płytka była bardziej dopasowana do kształtu palca.

To chyba kwestia samej jej wielkości - było to czuć już przy skanowaniu odcisku. Na 5T jest sporo większa, więc i ma większą tolerancję na wszelkie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi