Skocz do zawartości
Mati8686x

[Samsung Galaxy S10e] Pierwsze wrażenia i opinie posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Znów garść wrażeń i to bardzo negatywnych. Im dłużej używam tego samsunga tym dłużej mnie irytuje... nie, to już za słabe słowo, obecnie telefon już mnie po prostu wkur**.

O baterii piszę w temacie o baterii - jest pod tym względem strasznie słabo. Telefon ma tendencje do wpadania w jakiś stan gdzie grzeje się lewy dolny róg i wtedy bateria topnieje w oczach. Ostatnio będąc u znajomych poleciało mi ponad 20% w niecałe 2 godziny, gdzie tylko chwilami używałem telefonu, grzał się jednak bardzo szybko. Myślałem, że to może kwestia słabego zasięgu (mam Play i włączony roaming krajowy, więc przeskakuje czasami), no ale inne telefony nigdy się tak nie zachowywały.

Nie sprawdzałem wtedy tego, ale możliwe, że to znów jakieś chore obciążenie na usługach Google Play. Nie zwalę tego na Google, bo w przeciągu ponad roku używania OP 5T nigdy czegoś takiego nie miałem. W Samsungu nie mam natomiast takiej kontroli nad systemem, nie mogę powyłączać czego chcę, a na domiar ciągle wkurzają wszechobecne samouczki. 

Żeby nie było, resetowałem go już go fabrycznych, ale to nie pomogło, bo problemy pojawiają się właśnie po tym. Nawet na średnim oszczędzaniu energii (CPU 70%) tak się zdarza i nie wiadomo gdzie szukać przyczyny. Póki co uważam to za solidny kawałek hardware z kompletnie spierdo**** software, bo tylko tak ocenię nakładkę Samsunga tj. jej jakość, działanie. Telefon dostałem niejako w prezencie i obecnie rozważam pozbycie się go i powrót do OP 5T. Zalety takie jak super wyświetlacz czy kapitalny aparat nie rekompensują mi codziennego wkurzania.

Obecnie postanowiłem spróbować czegoś innego - zrestartowałem stan aplikacji (Aplikacje -> Resetowanie), potem wyłączyłem tylko to czego naprawdę nie potrzebuję (Google, Office, OneDrive, YouTube). Do tego usunąłem z telefonu konto Samsung bo i tak z ich usług nie korzystam, wyłączyłem VoLTE, przełączyłem się na manualny wybór operatora. Cóż, zobaczę czy to coś pomoże. 

Edytowane przez lukasamd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up Jeśli to nie rozwiążę problemu, pomyśl może o gwarancji.

Posiadam go od dłuższego czasu nigdy nie wystąpił problem z nagrzewaniem, nieistotne czy odpalam milion aplikacji i korzystam intensywnie, czy też daje mu więcej spokoju ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Zakupiłem telefon S10e Prism black.  Telefon działa naprawdę fajnie, dobrze trzyma się w ręku robi super fotki. Nię podoba mi się jedna rzecz kolor ramki telefonu. Przy jasnym świetle na dworzu wygląda jak ciemny fiolet albo jakiś jego odcień, przy słabym świetle już wygląda trochę lepiej ale czarny kolor to nie jest. Kupywałem telefon z myślą o czarnych odcieniach. Tylna klapka jest już grafitowa i ten kolor mi się podoba. Mam pytanie do posiadaczy tego telefonu w kolorze prism black jaki macie kolor ramki telefonu przy naturalnym świetle na dworzu. Pytam bo może mi sie trafił jakiś inny egzemplarz z innym kolorem. Na infolini Samsunga twierdzą że ramka powinna być w odcieniach czarnego. A kolor ramki w moim telefonie z czarnym nie ma nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Tak, potwierdzam, ramka wpada w fioletowy odcień. Trochę dziwne ale w etui nic nie widać.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@lukasamd Telefon absolutnie się nie nagrzewa nawet przy aktualizacjach i ładowaniu więc raczej to Twój problem

Usługi Google play mam na przedostatnim miejscu na liście ....

Też korzystam z PLAY i w domu nie mam praktycznie w ogóle zasięgu. Jedna kreska to luksus. Nie powoduje to na razie zauważalnego zużycia baterii.

Ogólnie na temat baterii się jeszcze nie wypowiadam bo za krótko użytkuje. Mam nadzieję że będzie mniej więcej tak jak w S7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wreszcie telefon który wielkością jest kopią mojej wysłużonej S5 jak na parę godzin z nim wszystko co oczekiwałem od nowego telefonu zostało spełnione. Dla niektórych pewnie dziwne może być ale jedna z ważniejszych funkcji to czytnik palca jako przycisk włącz umieszczony nieco w głębi bryły telefonu to dla mnie zbawienie.

Tylko AKG się nie popisało bo słuchawki tragiczne jak dla mnie dzięki bogu moje soundMagic e10 grają genialnie z s10e. Zdziwiłem się ale ta mała bestia potrafi napędzić nawet moje Bayerdynamic 990 pro 250 ohm wiadomo hardcora nie ma ale jest przyzwoicie. Co do baterii hm może mam złe porównanie bo moja S5 przeciętnie na custom romach trzymała maks 2h AOD do 18h w spoczynku tylko ostatnio na nowym ressurection remix było lepiej ale tu widzę że będzie znacznie lepiej i to mi wystarcza. Nie gram na telefonie więc może dla tego tak jest ale ten ekran jest piękny więc może zmienię przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ja dobrze widzę, że po aktualizacji nie można zmienić reakcji przycisku Bixby bez zalogowania..?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995
    Witam wreszcie telefon który wielkością jest kopią mojej wysłużonej S5 jak na parę godzin z nim wszystko co oczekiwałem od nowego telefonu zostało spełnione. Dla niektórych pewnie dziwne może być ale jedna z ważniejszych funkcji to czytnik palca jako przycisk włącz umieszczony nieco w głębi bryły telefonu to dla mnie zbawienie.
    Tylko AKG się nie popisało bo słuchawki tragiczne jak dla mnie dzięki bogu moje soundMagic e10 grają genialnie z s10e. Zdziwiłem się ale ta mała bestia potrafi napędzić nawet moje Bayerdynamic 990 pro 250 ohm wiadomo hardcora nie ma ale jest przyzwoicie. Co do baterii hm może mam złe porównanie bo moja S5 przeciętnie na custom romach trzymała maks 2h AOD do 18h w spoczynku tylko ostatnio na nowym ressurection remix było lepiej ale tu widzę że będzie znacznie lepiej i to mi wystarcza. Nie gram na telefonie więc może dla tego tak jest ale ten ekran jest piękny więc może zmienię przyzwyczajenia.
    Powiem Ci więcej. S10e bez najmniejszego problemu napędza ATH M50x i fantastycznie z nimi gra :)

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S5Fan

@Nitomen Jak będziesz mieć oryginał faktury od tego konkretnego egzemplarza to raczej nie będzie problemów z gwarancja 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi