Skocz do zawartości
lasica

Bateria - dyskusja ogólna i statystyki

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, topiq napisał:

A i mam AoD włączony, bo po S8 brak mi diody powiadomień.

Polecam zainstalować aodNotify i ustawić w nim powiadomienie kółeczkiem dookoła aparatu z jednoczesnym włączeniem AOD. Genialny program.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

AoD w S10e jakoś ciemniej świeci niż w S8. Przywykłem do jego używania i jakiegoś bardzo wielkiego wpływu na rozładowanie baterii nie widzę. Kupując S10e wiedziałem, że baterię ma jaką ma i niczego więcej od niej nie oczekiwałem. Biorąc pod uwagę tylko działanie na baterii na 100% nie kupiłbym S10e. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DaN995

Nie ma co się oszukiwać. Bateria jest słaba i tyle i jest to największa wada tego telefonu.

SGS10e

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Ale wada znana od premiery. Można się z nią tylko pogodzić albo zmienić telefon. Cudów z tej baterii się nie uzyska.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mico11

Słaba jak słaba, ja nie narzekam. Słaba baterię to miała z moich telefonów Xperia T albo HTC One, gdzie faktycznie kończyłem dzień na oparach, co było mało komfortowe i raczej podładowywałem w ciągu dnia.

Tu nie mam problemu z zakończeniem dnia z 3 godzinami SOT i jeszcze jest zapas 25%.

Chyba że faktycznie ciśniecie na 5 godzin SOT, która to wartość i tak jest czasami przez recenzentów YT określana jako "średnia"... Ręce opadają, jak ktoś ciśnie na 6,5 godzin SOT i wszystkie mniejsze wartości określa jak "słaba bateria".

Wysłane z S10e

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ivn

Będę się upierał, że bateria jest bardziej cechą urządzenia niż wadą. Po prostu w tej wielkości urządzenia nie są się upchnąć dużego ogniwa. Osobiście bez problemu osiągam SOT na poziomie 4,5-6h i czas pracy od rana do wieczora ale telefon jest nowy, zobaczymy jak będzie po roku używania ładowarki qi.
    Dużo złej reklamy S10e zrobiły początkowe problemy z deep sleep na Androidzie 9, zresztą Exynos nigdy nie będzie mistrzem w tej kwestii...

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie slaba bateria jest wtedy kiedy rano ściągam telefon z ładowarki i przy bardzo intensywnym używaniu nie wytrzyma do godz 22. Jeżeli da radę to jest ok. A wieczorem mam nawyk odkładania na ładowarkę bezprzewodowa. Gdyby telefon wytrzymywał 1,5 dnia lub prawie dwa dni to i tak w między czasie musiałbym go podładować żeby mi do tej 22 wytrzymał. Troszkę bez sensu. Bateria w S10E jak najbardziej przy moim trybie życia daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Będę się upierał, że bateria jest bardziej cechą urządzenia niż wadą. Po prostu w tej wielkości urządzenia nie są się upchnąć dużego ogniwa.

Mogli zrobić tel grubszy o 2mm i już by było miejsce na większy aku.
    Niestety dążenie do zmniejszania wszelakich rozmiarów oprócz ekranu doprowadza do mikrych akumulatorów.
    Z s10e i tak jest dużo lepiej niż np. Huawei mate s, z którego musiałem korzystać przez pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi