Skocz do zawartości
PhilaFP

Telefon sam się wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Bajda

Witam.

Jestem nowy na forum :)

Mam problem z telefonem HTC Sensation.

Telefon wyłącza się kiedy mu się podoba, potrafi wyłączyć się kilka razy na godzinę

Wersja systemu Android: 4.04

Wersja HTC Sense: 4.1

Wersja oprogramowania: Elegancia - Sense 4.2 v7.5.0

Poziom HTC SDK API: 4.21

Werscja rozszerzenia HTC: HTCExtension_403_1_GA_9

Telefon posiada procesor 2 rdzenie po 1.2 GHz, w informacjach o sprzęcie pokazuje 1.8 O_o a w programie "CPU Tweaks" pokazuje maksymalne taktowanie 1.51 GHz

Czytałem gdzieś ze może to być wina baterii(w sumie to bardzo prawdopodobne bo przy ponownym uruchamianiu pokazuje bardzo różne poziomy naładowania)

Gdzieś indziej wyczytałem że procek może się przegrzewać i dlatego się wyłącza

Proszę o pomoc bo mam dość tego że gdzieś dzwonię a tu telefon pada...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Definitywnie wina baterii. Ile ma już ta bateria? Jeżeli ponad 1,5 roku to już czas na wymianę. Ewentualnie spróbuj docisnac kawałkiem papiery baterie do styków albo je przemyć spirytusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bajda

Właśnie znalazłem ten patent z kawałkiem papieru, przed chwilą go włożyłem, zobaczymy jakie będą efekty :)

Bateria jest od nowości

Telefon został kupiony 15-08-2011 telefon był na gwarancji 13-05-2013 z podobnym problemem(wyłączał się ale tylko przy robieniu zdjeć)

Dodam że telefon był na gwarancji w Angli (telefon mam od brata)

Z kartki na której są informacje wynika ze zrobili tylko upgrade softwer`u ale w tamtym czasie była ta sama wersja androida co teraz, więc problem moim zdaniem nie leży po stronie softu.

Czekam na resztę opinii z waszej strony.

Za wszystkie odpowiedzi dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I wyjmij baterie i sprawdź czy nie jest spuchnieta. Elegancia to stabilny rom, wiec to raczej nie jest wina romu.

Wysłano z htcsensation&tt4&sk3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim kup nową bateria. Wyłączanie się przy zdjęciach to również wina baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam podobny problem, mianowicie posiadam od roku HTC Sensation XE i wszystka zaczęło się od wyłączenia się telefonu, myślałem że to jednorazowy wybryk ale sytuacja się powtarzała więc oddałem telefon na gwarancję. Po otrzymaniu go z powrotem to zaczął psuć się aparat (nie włączał się w ogóle, albo jak już się włączył to telefon od razu się resetował) więc znowu oddałem go na gwarancję. Serwis wymienił płytę główną, po kolejnym otrzymaniu telefonu problem powracał z wyłączaniem się telefonu... i tak w kółko (telefon w końcu był wysyłany na gwarancję 5 razy). W tym momencie jestem na etapie że aparat znowu mi nie działa. Nie wiecie co może być przyczyną takiego działania telefonu, gdyż na serwis nie ma co liczyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Ja miałem dokładnie taki sam problem, telefon mi się wyłączał, w niektórych przypadkach się resetował. Z tego co zauważyłem działo się to wtedy gdy było większe zapotrzebowanie na prąd - słuchanie muzyki na głośniku, włączenie aparatu itp. Niezależne było to od romu, kernela czy innych modyfikacji softu, po przeczytaniu tego tematu zmieniłem baterię na Anker i problem momentalnie ustał, teraz na nowej baterii trzyma o wiele dłużej, 3.5h włączonego wyświetlacza to nie żaden problem i zostaje jeszcze trochę tak że do wieczora spokojnie wystarcza. Dodam że ori bateria HTC była delikatnie spuchnięta.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mi też się wyłącza, z tego co zauważyłem głównie przy słabym zasięgu i przy niskim poziomie baterii. W domu na pełnym zasięgu nie wyłacza się nigdy.

Używałem papierka, chyba pomogło na trochę ale potem znowu zaczął się wyłączać. Kupiłem baterię Anker i nic się nei zmieniło. Wymieniłem też SIM i żadnej zmiany. Czy poza baterią są jakieś inne znane przyczyny tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam dokładnie ten sam problem z tym, że telefon samoczynnie się restartuje po tym jak procesor jest mocno obciążony przy czym się bardzo nagrzewa bateria i dolna część telefonu. Próbowałem reset, karteczka nic nie pomogło. Za znalezienie sposobu jak ten problem rozwiązać jestem skłonny postawić piwo(realnie);)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    OcwiK

Chvasciu u mnie ten problem resetowania znikł po zmianie baterii. A jeśli chodzi o nagrzewanie to jest to normalne w naszych Sensacjach :)

Wysłane z mojego HTCSensation za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi