Skocz do zawartości
_tommy_

Motorola G7 Power - opinie i wrażenia z użytkowania.

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Moto ma czujnik światła a można go wyłączyć. Adaptacyjne doświetlenie jest bardzo dobre bo nie marnuje bakterii kiedy nie trzeba

Wysłane z Moto G7 Power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    9 minut temu, otton250 napisał:

Poczekaj że dwa tygodnie aż się nauczy twoich preferencji. Masz ustawione adaptacyjne pomiar światła. Z początku też tak miałem po jakimś czasie się ustabilizowało.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

9 minut temu, otton250 napisał:

Poczekaj że dwa tygodnie aż się nauczy twoich preferencji. Masz ustawione adaptacyjne pomiar światła. Z początku też tak miałem po jakimś czasie się ustabilizowało.

Dzięki, możliwe że niepotrzebnie sprzęt resetowałem do ustawiań fabrycznych. 

dodana zawartość

10 minut temu, _tommy_ napisał:

Moto ma czujnik światła a można go wyłączyć. Adaptacyjne doświetlenie jest bardzo dobre bo nie marnuje bakterii kiedy nie trzeba emoji57.png

Ma czujnik, tylko jakoś dziwnie się zachowuje. Przykładowo, telefon leży na stole w jednakowym natężeniu światła a ekran to się  ściemnia to rozjaśnia, takie falowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a
    3 godziny temu, yannek63 napisał:

Ma czujnik, tylko jakoś dziwnie się zachowuje. Przykładowo, telefon leży na stole w jednakowym natężeniu światła a ekran to się  ściemnia to rozjaśnia, takie falowanie. 

Może być to spowodowane tym, że telefon ma jeszcze czujnik/opcję 'uważny ekran', który podtrzymuje podświetlenie ekranu gdy na niego patrzysz. Ekran przyciemnia się, gdy minie zadany czas bez reakcji użytkownika (bez dotykania ekranu) po czym 'uważny ekran' może go aktywować/rozjaśniać na nowo, gdy wykryje, że na niego patrzysz. To oczywiście moja teoria, ale mi to się czasem zdarzało, że przy czytaniu jakiegoś tekstu 'uważny ekran' reagował czasem z opóźnieniem.

Druga teoria, jaka przychodzi mi do głowy - to zmiany w natężeniu światła, które może nie zawsze zauważymy naszym okiem. Może czujnik ten reaguje na migotanie świetlówek czy monitora - zależy to pewnie od tego, w jakim akurat momencie i jak długo mierzy natężenie światła.

Najgorsza możliwość to taka, że czujnik jest uszkodzony.

Edytowane przez NicK_a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w Samsungu nakleilem folie na ekran która przykryła czujnik i wtedy też zdrowo świrował, może masz folie naklejona albo inny wynalazek ochronny który przykrywa czujnik.
    Taka sugestia moja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, NicK_a napisał:

Może być to spowodowane tym, że telefon ma jeszcze czujnik/opcję 'uważny ekran', który podtrzymuje podświetlenie ekranu gdy na niego patrzysz. Ekran przyciemnia się, gdy minie zadany czas bez reakcji użytkownika (bez dotykania ekranu) po czym 'uważny ekran' może go aktywować/rozjaśniać na nowo, gdy wykryje, że na niego patrzysz. To oczywiście moja teoria, ale mi to się czasem zdarzało, że przy czytaniu jakiegoś tekstu 'uważny ekran' reagował czasem z opóźnieniem.

Druga teoria, jaka przychodzi mi do głowy - to zmiany w natężeniu światła, które może nie zawsze zauważymy naszym okiem. Może czujnik ten reaguje na migotanie świetlówek czy monitora - zależy to pewnie od tego, w jakim akurat momencie i jak długo mierzy natężenie światła.

Najgorsza możliwość to taka, że czujnik jest uszkodzony.

[email protected] Nie,  opcja "uważny ekran" jest wyłączona. W ogóle te wszystkie gesty powyłączałem i niestety nic to nie dało.  Także chyba to nie zmiana natężenia światła to powoduje, telefon leży przez parę minut przy lampie a wskaźnik podświetlenia ekrany wędruje (z przerwami) od lewa do prawa i odwrotnie. Jeszcze dogłębnie nie przetestowałem, ale odnoszę wrażenie że to zjawisko występuje tylko przy sztucznym oświetleniu. Przed momentem telefon leżał na stole przez 10 minut a wskaźnik ani nie drgnął. 

dodana zawartość

14 godzin temu, otton250 napisał:

[email protected] Poza tym fabrycznym etui nic nie ma na telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a
    8 godzin temu, yannek63 napisał:

[email protected]  Także chyba to nie zmiana natężenia światła to powoduje, telefon leży przez parę minut przy lampie a wskaźnik podświetlenia ekrany wędruje (z przerwami) od lewa do prawa i odwrotnie. Jeszcze dogłębnie nie przetestowałem, ale odnoszę wrażenie że to zjawisko występuje tylko przy sztucznym oświetleniu. Przed momentem telefon leżał na stole przez 10 minut a wskaźnik ani nie drgnął. 

To właśnie lampa może być przyczyną migotania, którego ludzkie oko nie wychwyci - zwłaszcza świetlówka (Hz - czyli częstotliwość odświeżania). Ale ponieważ ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, to tak sobie tylko gdybam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    19 godzin temu, NicK_a napisał:

To właśnie lampa może być przyczyną migotania, którego ludzkie oko nie wychwyci - zwłaszcza świetlówka (Hz - czyli częstotliwość odświeżania). Ale ponieważ ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, to tak sobie tylko gdybam.

Możliwe że jest tak jak ktoś tu już pisał, ekran musi się zaadaptować.  Bo widzę autentyczną poprawę. Jeszcze wyświetlacz trochę faluje,  ale jest lepiej niż było zaraz po zakupie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli tak jak u mnie. Poczekaj jeszcze z tydzień powinno się uspokoić. Tak jak pisałem wcześniej mi na początku też świrował. Jeżeli za tydzień się nie uspokoi to wówczas serwis, ale podejrzewam że za tydzień zapomnisz wogole o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    25 minut temu, otton250 napisał:

Czyli tak jak u mnie. Poczekaj jeszcze z tydzień powinno się uspokoić. Tak jak pisałem wcześniej mi na początku też świrował. Jeżeli za tydzień się nie uspokoi to wówczas serwis, ale podejrzewam że za tydzień zapomnisz wogole o temacie.

Dobrze wiedzieć, w takim wypadku nie będę już nic więcej kombinował. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Jak to jest z drenażem baterii na wifi - kupiłem już 3 taki sam telefon - z kartą sim, bez włączonego wifi w ciągu doby schodzi mi 3% energii...wystarczy włączyć wifi i spadek jest o wiele większy ( na 6h około 4 % , mój wiekowy LG z mniejszą baterią  w tym samym czasie 3% ) . Jak łatwo policzyć , bez korzystania z telefonu, sam się rozładuje już po 4 dniach , jak czytam tu ,że moto używacie 3-4 dni ,to nie wiem jakim cudem :). Może Ktoś tu napisać ile mu schodzi z włączonym wifi , bez używania telefonu ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi