Skocz do zawartości
_tommy_

Motorola G7 Power - opinie i wrażenia z użytkowania.

Rekomendowane odpowiedzi

_tommy_

Póki co zero problemów.

Wysłane z Moto G7 Power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a
    Napisano (edytowane)
    50 minut temu, Z4k0nn1k napisał:

Mam pytanie do użytkowników g7 power. Czy czasem podczas normalnego korzystania z telefonu pojawiają się wam na wyświetlaczu artefakty? Wygląda to jak kolorowe paski ale nie na całą szerokość ekranu. Występuje to u mnie niezależnie od obciążenia np. podczas normalnego przeglądania neta.

Nic podobnego u mnie się nie dzieje. Nie mam pojęcia co to może być, ale z pewnością bym to reklamował - jeśli masz pewność, że nie kombinowałeś czegoś z telefonem, co może być podstawą do odrzucenia reklamacji.

Dalej jedyną rzeczą, którą mnie wkurza, to brak należytej współpracy z niektórymi widżetami (problem skalowania). Idzie się przyzwyczaić, ale drobny niesmak pozostaje. Wszytko inne mi pasuje i jestem bardzo zadowolony. Za taką cenę, telefon dla mnie idealny.

Edytowane przez NicK_a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic takiego nie mam. Możliwe,że ekran zawilgocony....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ekran suchy, zastanawiam się jeszcze czy nie powoduje tego aplikacja do ukrywania notcha. Poużywam parę dni i zobaczę. Jeśli problem nie zniknie zareklamuje telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

@Z4k0nn1k zastanawiam się po ci aplikacja do ukrywania notcha... skoro decydujemy się za zakup urządzenia z wcięciem to po co teraz podejmować usilne próby tego ukrycia? Wiele aplikacji nie jest dedykowanych na dany model, są to aplikacje ogólnodostępne co może przełożyć się na błędy w wyświetlaniu obrazu.

Odinstaluj soft który wg Ciebie powoduje crashowanie na ekranie i wtedy sprawdź. Daj też znać jak rozwiązałeś problem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NicK_a

Mi notch w G7P kompletnie nie przeszkadza. Być może dlatego, że nie powoduje żadnych problemów z zasłanianiem pewnych funkcji (powiadomienia) jak to ma ponoć miejsce w niektórych telefonach. Może przydałoby się, aby górna belka zawierała więcej czytelnej informacji - nie mniej jednak dla mnie to żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzebowałem telefonu z dużą baterią i czystym androidem, a za wielkiego wyboru takiego sprzętu nie ma.  Notch mi się po prostu nie podoba. Rzecz gustu i tyle. Jednemu nie przeszkadza inny woli czarną symetryczną belkę. Android ma co prawda funkcję ukrywania wcięcia, ale wygląda ona tragiczne(to jest swoją drogą ciekawe, że taka korporacja jak google nie potrafi tego zaimplementować jak należy, a ludzie z xda potrafią). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _tommy_

Skoro masz problem z ekranem a podejrzewasz aplikację do ukrywania notcha to chyba logika nakazuje usunięcie wadliwej apki...
    Jeśli masz problem a nie chcesz go wyeliminować to jak mamy Tobie cokolwiek doradzić?

Wysłane z Moto G7 Power przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Źle mnie zrozumiałeś. To oczywiste, że dla testów przestałem używać tej aplikacji. Pytanie zadałem żeby się zorientować czy podobny problem u kogoś jeszcze występuje. Czy oczekuję rad jak problem wyeliminować? I tak i nie. Wiem co może powodować tego typu problemy. Albo problem hardwarowy co będzie skutkowało wysłaniem telefonu na gwarancję, albo coś z softwarem. Błędy w sterowniku układu graficznego albo jakaś aplikacja w której są jakieś błędy (co aktualnie sprawdzam). Problem w tym, że te artefakty nie pojawiają się za często. 

Czemu zadałem pytanie, bo mam podejrzenie, że to może być uszkodzony układ graficzny. Po zmianie ustawień w opcje programisty>sekcja sprzętowa akceleracja renderowania(nie wiem dokładnie która opcja to powoduje) telefon wpada w bootloopa. Z miłą chęcią bym odblokował bootloader i zrobił sobie obraz partycji żeby sprawdzić co dokładnie powoduje takie zachowanie, ale nie chcę tracić gwarancji. Nie mam teraz czasu na przywracanie telefonu do ustawień fabrycznych po każdym bootlopie. Kilka telefonów już miałem, w większości zmieniałem ustawienia w tej sekcji, ale żaden nie miał potem problemów z uruchomieniem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pocek

Notcha można ukryć w opcjach programisty (albo zmienić jego kształt).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi