Skocz do zawartości
Dj_Dario

S10 Debranding - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam S10+ oraz S10 z Play. W tym pierwszym wgranie czystego niebrandowanego oprogramowania ze zmianą CSC na XEO (po wielu moich próbach) zakończyła się sukcesem. Natomiast jak do tej pory bez skutku szukam możliwości debrandingu S10. W Odinie oczywiście jest to możliwe ale po wgraniu XEO i tak nabija się CSC z regionu BTU. Próbowałem z kartą SIM i bez. Na forum XDA już też jest podobny temat i padło tam zdanie, cytuję" I have G970F and G975F. On this phones, works old method with flash with firmware + sim card... Doesn't work on G973F". Niby to te same bliźniacze modele, a jednak w małej S10 nie ma chyba skutecznej metody na zmianę CSC na XEO. Powalczę z tym jeszcze do jutra,więc wszystkie wskazówki mile widziane :) Jeśli mi się nie uda to mam zamiar podjechać jutro do katowickiego Samsung Brand Store i tam poprosić o wgranie XEO. Mam nadzieję, że mogą to zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rav85

Skąd pobierasz xeo dla s10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Camulos

w SamFirm jest dostępny

Spoiler

image.png.7658aeea527bfc665189339eb577485f.png
    image.png.f79c8175283c595f9998fd95a3133a48.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Pytanko wgrywał już ktoś odinem czy procedura jest taka sama jak na s9 chcę wgrać xeo i dlatego pytam czytałem na xda że były kłopoty z wgraniem oprogramowania do s10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rav85
    Napisano (edytowane)
    17 minut temu, Camulos napisał:

w SamFirm jest dostępny

Ukryj zawartość

image.png.7658aeea527bfc665189339eb577485f.png
    image.png.f79c8175283c595f9998fd95a3133a48.png

Tez go miałem soft na uk irl zamiast lte jest ikona 4g 

Bartos38

Wygrywasz normalnie odin 3.1.3 , w tryb downloade wchodzisz vol - i bixbi trzymajac je podpinasz kabel usb, reszta jak w kazdhm odinie 

Edytowane przez rav85
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@rav85 a miałeś włożoną kartę sim przy wgrywaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rav85

Tak 2sztuki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do wgrywania oprogramowania do S10 - procedurę wykonujemy tak samo jak np. w przypadku S9, S8 itp. Najpierw pobieramy  oprogramowanie dla regionu XEO poprzez program SamFirm. Wypakowujemy zawartość paczki i do programu ODIN ładujemy 4 pliki jak na załączonym screenie. Soft można też pobrać ze strony samfrew.com/model/SM-G973F/region/XEO 

Następnie uruchamiamy S10 w trybie Download (gasimy telefon, jednocześnie klikamy przyciski Bixbi oraz Przycisk głośność w dół. Trzymając oba przyciski wciśnięte , podpinamy do telefonu kabel USB, który jest już wpięty w port USB komputera). Telefon uruchomi się w trybie Download. Klikamy Start w Odinie i wgrywamy soft. Niby nic nowego i pełna klasyka...

ALE to dopiero połowa sukcesu. Niby pozbędziemy się brandu operatora i wgramy czysty soft, jednak kod CSC zamiast XEO ustawia się na BTU i jak do tejpory chyba nikt sobie z tym nie poradził aby również zmienić skutecznie CSC na nasze XEO. Co ciekawe w bliźniaczym S10+ to się udaje, a w S10 za każdym razem uzyskamy BTU (region Wielka Brytania). Na forum XDA jest już wątek z tym problemem ale póki co rozwiązania brak https://forum.xda-developers.com/galaxy-s10/how-to/change-csc-code-firmware-sim-card-t3907375/page3  

Szukam dalej rozwiązania na zmianę CSC z PRT (sieć Play) na XEO (czysty polski soft).Jeśli się nie uda, to pojadę do Samsung Brand Store z prośbą o wgranie XEO.

1272903987_2019-03-0908_14_42-Odin3v3_13.thumb.jpg.818da5f1d5a5bef22701d011b300f743.jpg

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wyglada xeo

Screenshot_20190310-222340_Settings.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rav85

TYlko ze tego xeo x4 nigdzie w necie nie ma do wgrania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi