Skocz do zawartości
erboj

Problem z udostępnieniem internetu do SGT 10.1

Rekomendowane odpowiedzi

erboj

Witam, chciałbym krótko opisać mój problem z Samsungiem Galaxy Tab 10.1 i poprosić o pomoc.

W domu tablet łączy się z internetem przez WiFi i tu nie ma kłopotów. Ale czasen potrzebuję korzystać z niego poza domem i muszę mieć wtedy dostęp do sieci. Mam nieograniczony dostęp do internetu w komórce (Nokia E52), więc - za radą kolegi, który przetestował to rozwiązanie na IPadzie - zainstalowałem JoikuSpot Premium (program poprzez WiFi udostępnia internet innym urządzeniom). Problem w tym, że tablet tego połączenia nie wyszukuje. Z tego, co wyczytałem, problemem jest tu tablet, który nie obsługuje połączeń ad hoc (wcześniej o tym nie wiedziałem).

Najprostszym wyjściem byłoby podpisanie umowy z jakimś operatorem na sam internet, ale dla mnie to dodatkowe, miesięczne koszty (równie dobrze mógłbym od razu wziąć tablet z abonamentem, a tego nie chciałem robić, wiedząc, że w razie czego mam swobodny dostęp do internetu w komórce).

Czytałem, czytałem informacje na różnych forach i widzę dwie możliwości rozwiązania tego problemu:

1) Zrootowanie tabletu i wgranie odpowiedniego pliku, który pozwoli na połączenia ad hoc. Czy ktoś z Was to robił? Dziala? Tu mam jednak inny problem, bo nie czuję się na tyle biegły w tabletach, by samemu zrootować urządzenie. Zastanawiam się więc, czy są ludzie, którzy zajmują się tym zarobkowo (w sieci jest pełno serwisantów, ale od laptopów, notebooków)? Może znacie i możecie polecić kogoś z Poznania?

2) Wymiana telefonu na inny model. Tu nie mam pewności, czy może to pomóc, dlatego chcę zapytać: Czy smartfony z Androidem, które mają możliwość udostępniania internetu innym urządzeniom bez potrzeby instalowania czegokolwiek (Hot Spot WiFi), również są rozpoznawane jako połączenie ad hoc (czyli de facto będą niewidoczne z poziomu tabletu)? Czytałem bowiem, że przy pomocy Hot Spot WiFi można połączyć z internetem np. laptop, tyle że w przypadku Nokii E52 i programu JoikuSpot Premium także jest to możliwe, a gdy chodzi o tablet - nie działa.

Co zatem robić? Może moglibyście podpowiedzieć lepsze rozwiązanie tego problemu? Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest kilka opcji.

Udostepniaj internet przez bluetootha

Zrob duplikat karty sim i wrzuc ja do galaxy

Zamow karte aero2 (darmowy internet na terenie calej polski 35kbs)

Kup orange free np 12gb za 60zl na 12mc.

Wedlug mnie udostepnianie internetu z tel na dluzsza mete to zle rozwiazanie. Testowalem na tel z windows mobile:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erboj

Hej, przede wszystkim dzięki za odpowiedź.

Może kilka informacji: komórka i karta SIM są służbowe, więc z duplikatem mógłby być problem (poza tym nie wydaje mi się, by obie karty - oryginał i duplikat - mogły działać równocześnie, ale może się mylę).

Aero 2 to fajna usługa, ale ma parę mankamentów (np. zrywanie połączenia po godzinie, niezbyt oszałamiająca prędkość, czas oczekiwania na kartę SIM od kilku tygodni do kilku miesięcy).

60 zł za Orange Free to nie jest majątek, ale z drugiej strony - w służbowej komórce mam internet bez limitu, za darmo, więc chciałbym to wykorzystać. I tak jak pisałem - za te 60 zł miesięcznie to mogłem wziąć tablet w abonamencie, a nie chciałem tego robić, bo po pracy, w domu, łączę się z internetem przez WiFi. Internet potrzebny jest mi w ciągu dnia, by odebrać służbową pocztę, sprawdzić coś w Google, gdy jestem w terenie albo w delegacji. Czyli nie chodzi o udostępnianie internetu z telefonu przez 12 godzin na dobę, tylko w sytuacji, gdy to jest niezbędne. I dlatego w pierwszej kolejności szukam pomysłu, jak tego dokonać.

Zostaje jeszcze propozycja udostepniania internetu przez Bluetootha. Nie robiłem tego. Czy to jest bezpieczne? Jak to skonfigurować z poziomu tabletu i komórki? Połączenie obu urządzeń przez Bluetootha nie jest oczywiście problemem, ale co dalej? Potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie?

Mimo wszystko - gdyby ktoś miał pomysł, jak udostępnić do SGT 10.1 internet z telefonu, to będę wdzięczny za podpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tasma

Telefony oparte na Androidzie udostepniaja internet w trybie AP a nie ad-hoc, wiec jesli mozesz zmienic telefon to rozwiaze Twoj problem.

Opis udostepniania neta przez Bluetooth byl gdzies na forum. Jak znajde to Ci wkleje linka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wydaje mi się, że możesz mieć duży problem ze znalezieniem softu na symbiana który udostępnia internet po bluetoothie :/

ja na windows mobile nie miałem większego problemu, mimo, że jak wcześniej pisałem połączenie nie było zbyt stabilne.

dla Twoich potrzeb taki orange 12gb za 60zł starczy Ci na cały rok :)

mnie osobiście denerwowało udostępnianie via tel, w dodatku męczyło mi strasznie baterie...

ja planuje zrobić mały wałek... wezme kolejnego galaxy taba na firme w t-mobile. Na 30mc + zakup taba zapłace 1400netto i sprzedam go od razu za 1800zł brutto. Zarobie + będę miał 16gb szybki internet na 30mc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi