Skocz do zawartości
appson

Blobby Volleyball

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chciałbym zgłosić bug, na Xperii x10 mini pro, nie działa sterowanie klawiaturą qwerty.

Tzn. działa ono nie tak jak powinno. Sterowanie na boki działa strzałkami obok spacji, ale nie ma klawisza odpowiedzialnego za skakanie i trzeba klikac w ekran : (

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRK6

Mam pytanie dot. sterowania w Blobby Volleybal. Dotychczas grałem w tą grę na telefonie Samsung A3 z 2016 r. z Androidem 7.0. Dla mnie najwygodniejszy sposób sterowania żelkiem to Slider (ale jego wysokość ograniczona do minimum), skok przyciskiem po prawej stronie (i wyłączona opcja skoku kiedy palec jest nad sliderem). W w/w Samsungu skok był możliwy także wtedy gdy palec lewej dłoni dotykał slidera - można było nawet zmieniać kierunek poruszania się w powietrzu. Kilka dni temu spróbowałem zagrać w Blobby Volleybal na tel. Sony Xperia XZ1 Compact z Androidem 8.0 z ustawieniami sterowania jak wyżej. Niestety okazało się, że jeżeli palec lewej dłoni dotyka slidera skok przyciskiem z prawej strony jest prawie niemożliwy. Aby skoczyć należy zwykle choćby na krótką chwilę oderwać od slidera palec i wtedy przycisnąć skok (a to bardzo utrudnia grę). Dlaczego na tel. Sony tak się dzieje? Czy można coś na to zaradzić?

P.S. A można by zamieścić w grze info co oznaczają np. liczby w wielokontach przy avatarach w rankingu. Nie dałoby się tego rankingu rozszerzyć, żeby od razu było widać ile kto ma wygranych, przegranych (na punkty i w wyniku wyjścia z gry), przerwanych (utrata połączenia).

P.S. 2 - Czy jest planowana jakaś aktualizacja? A może udałoby się zrobić port gry na Win 10? 

EDIT: Odnośnie problemów ze skakaniem - okazało się, że żelek może skakać z palcem trzymanym na sliderze, ale przycisk skoku musi być naciskany nieco ponnad nim. Może to wynika z niego innej proporcji ekranu w w/w Sony, ale może wartałoby to naprawić - np. umożliwiając zmianę wielkości pola uruchamiajacego skok.

Edytowane przez GRK6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRK6

Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów wie dlaczego Blobby Volleyball zniknął ze "sklepu" Play (pozostają tylko pliki APK z apkpure i podobnych stron)? Czy może autor wprowadził jakąś nową inaczej nazwaną wersję tej gry (może ktoś zna nazwę)? Wiem skądinąd, że pracował nad nową wersją. Swoją drogą od jakichś 2 m-cy mało osób grywa już w tą grę online - trudno stwierdzić co jest tego przyczyną, bo porównywalnie miodnej i wyważonej gierki siatkowej po prostu raczej brak. No chyba, że ktoś zna jakąś realną alternatywę - niech się nie wstydzi i poda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi