Skocz do zawartości
pyro20

restartuje się 5s po uruchomieniu restartuje się - odzyskanie danych przed factory reset

Rekomendowane odpowiedzi

pyro20

Witam, 

Posiadam Samsung S6 SM-G620F 64GB. Nie jestem pewien czy system jest zrootowany.

Problem:

Od kilku dni nie jestem w stanie użytkować telefonu ponieważ zaraz po uruchomieniu restartuje się. 

Zaczęło się to gdy telefon był podłączony do ładowania gdy bateria spadła do 3%. Zostawiłem telefon po czym po godzinie okazało się że ładuje się tak jak bym podłączył telefon wyłączony. Gdy go uruchomiłem pojawił mi się ekran to wprowadzenia znaku odblokowującego ekran. Co ciekawe tło było stockowe, tak jak by telefon się zresetował. Wiele więcej nie zrobiłem, bo po 3-5 sekundach telefon się zrestartował. I tak w kółko do wyczerpania baterii. 

Rzeczy które próbowałem:

1. Uruchomiłem recovery mode i wyczyściłem cache - nie pomogło.

2. Uruchomiłem telefon w trybie safe mode - nie pomogło.

Najbardziej mi zależy żeby w jakiś sposób odzyskać zdjęcia z telefonu przed próbą z factory reset. Przeszukiwałem internet w poszukiwaniu rozwiązania ale nie znalazłem nic poza 

gdzie potrzebuje mieć zainstalowane TWRP. Nie mogę tego przeskoczyć bo wyczytałem że wymagane jest do tego wyczyszczenie wszystkich danych.

Czy jest jakiś sposób na odratowanie zdjęć?

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

zaloguj sie na komputerze w zdjęciach googla i sprawdź czy tam nie masz ich kopii, ewentualnie sprawdź Samsung cloud

Edytowane przez mat3j861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyro20
    1 godzinę temu, mat3j861 napisał:

zaloguj sie na komputerze w zdjęciach googla i sprawdź czy tam nie masz ich kopii, ewentualnie sprawdź Samsung cloud

Dzięki za podpowiedź ale niestety dla mnie zwracam mocną uwagę na to żeby nie wysyłać zdjęć w chmurę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

to może próba kopiowania przez ADB?

Ewnetualnie program od Samsunga, nie pamietam już jak go używać ale była chyba w nim opcja odzyskiwania telefonu. nic poza tym nie przychodzi mi do głowy. Jeżeli ADB polegnie, wątpła nadzieja na cokolwiek

Edytowane przez mat3j861

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyro20
    1 godzinę temu, mat3j861 napisał:

to może próba kopiowania przez ADB?

Z ADB wydaje się kiepska sprawa bo jedyny screen na którym mogę się zatrzymać bez restartu to recovery mode. A z tego co widzę potrzebna jest interakcja w menu głównym aby zatwierdzić debugowanie z komputera. Chyba że jest jakiś trik aby to zadziałało?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@pyro20 myślałem nad tym problemem i uważam, że w zasadzie nic nie ryzykujesz, bo fotki są, albo przy tej awarii już ich nie ma. 

Mogła pamięć zakończyć żywot... rzadko spotykane, ale zdarza się.

Osobiście wypróbowałbym wgrać Odin-em trzy pliki z 4-plikowca... bez CSC. W innych softach występuje plik HOME_CSC, który nie kasuje zawartości.

Niestety, pomimo poszukiwań, takowego nie znalazłem. Dlatego próbowałbym wgrać tylko 3 pliki.... może się uda. Pewności nie mam 😉

Po prostu ryzykujesz. Znajdź tylko dokładnie taki sam soft, jaki miałeś. Był Play, czy Orange, postaraj sobie przypomnieć. Dokładnie taki sam... żadne inne.

Spoiler

About CSC file: Using the HOME_CSC file won’t reset your device, and data on the phone shouldn’t be deleted. However, when we select regular CSC file, and it results in CSC on the device being different than that in CSC file, your phone will be formatted automatically. You can even choose to ignore loading the CSC file, that may do alright too. But if it doesn’t work out, repeat the whole process and select CSC file this time around.

Edytowane przez sabrex11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pyro20

@sabrex11,

Dzięki wielki za zainteresowanie. Chwilę mnie nie było bo w międzyczasie zaliczyłem szpital ;). 

Jeśli chodzi o pierwszą sieć to niestety nie wiem ponieważ kupiłem telefon jako używany 2 lata temu. Z wersją androida będzie mi bardzo ciężko żeby ją wydobyć. 

Ostatecznie oddałem telefon to magików od odzyskiwania danych. Jak będę miał telefon z powrotem dam znać jak poszło. Jeśli poszło pomyślnie to postaram się dopytać jak się to udało zrobić i napiszę tutaj. 

Jeśli się nie udało to jeszcze spróbuję twój sposób

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi