Skocz do zawartości
Witold Pokorski

Problem z zasięgiem - różne wskazania mocy sygnału

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Z góry przepraszam jeśli taki temat się powtórzył, niestety nie mogłem podobnego znaleźć. Niedawno po kupnie S8 zauważyłem, że telefon ma problemy z zasięgiem. Bardzo często zanikał (nie mieszkam w miejscu kompletnie bez zasięgu). Zaciekawiła mnie długość wybierania połączenia - trwało to bardzo długo zanim usłyszałem sygnał (ok. 30 sek). Zmiana trybu pracy sieci na 3g, 2g lub auto 3g/2g nic nie dała - zasięgu praktycznie nie było (to mnie zaskoczyło najbardziej), zasięg jest tylko w auto lte/3g/2g. Ponadto Android, a zewnętrzny program (Netmonitor, Cell Singal Monitor) pokazują różne wartości siły zasięgu - na korzyść programu. Również ciekawa sytuacja w miejscu z gorszym zasięgiem - mam 3 kreski, w momencie dzwonienia nie ma żadnej, wybieranie trwa długo. Telefon był oddany do serwisu - przeinstalowano jedynie system, problem pozostał. Posiadam Androida 9. Czy to może być problem z anteną ? 

PS. Dodam również, że kupiłem go z Oreo, po dniu zainstalowałem Pie. Z Oreo jeszcze nie zwróciłem uwagi na zasięg. Na codzień mieszkam w Łodzi, w miejscu z bardzo dobrym zasięgiem problemów nie ma żadnych.

Edytowane przez Witold Pokorski
    nie podano kluczowych informacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tych kluczowych informacji których nie podałeś dodaj  - jaka sieć odpowiada za zasięg?... może trzeba przetestować inne karty sim?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, faktycznie nie dodałem tych informacji. Sieć plus, kartę testowałem w innych telefonach - wszystko było w jak najlepszym porządku. Testowałem ją tylko w miejscu, w którym są problemy. W mieście test by nic nie wykazał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi