Skocz do zawartości
Kalusza95

Po aktualizacji do Androida 9 mam problem z mikrofonem, gdy zadzwonie rozmówca mnie nie słyszy, dzwonie zaraz drugi raz i działa.

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponownym uruchomieniu telefonu mikrofon znowu działa więc serwis pewnie wgra tylko soft na nowo

Diamentem po szkle...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dłuższym czasie poprawy znowu to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@BartekPDKP @newamadeo @Kalusza95 mam mate 10 pro i sieć play. Pisałem z konsultantem z huawei i twierdzi że jeżeli problem jest tylko przy rozmowach telefonycznych ( przez duo i whatsap normalnie działa) to może być problem od strony operatora komórkowego.

Jakiś czas temu miałem u siebie w miejscowości problem z zasięgiem, ciężko było się ze mną dogadać więc ustawiłem na 2G i było ok. Normalnie mam oczywiście ustawione LTE/3G/2G i dzisiaj ustawiłem znowu na 2G i sobie zadzwoniłem gdzieś żeby sprawdzić i się drzeć nie musiałem ale dźwięk jest trochę przytłumiony.😁 Może huawei dało też ciała z obsługą częstotliwości z androidzie 9.

Zobaczę jak będzie dalej, sprawę i tak operatora zglaszam, zapytam się też o VoLTE. 

Potestujcie też i dajcie znać, czy mam choć trochę racji. 

Pozdro😊

Edytowane przez Adamo1990

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konar
    Napisano (edytowane)

Witam, 

Miałem to samo. Zgłosiłem sprawę do operatora, sprawdzili- dali odpowiedź, że po ich stronie jest wszystko ok. Telefon trafił do serwisu i okazało się, że musiała zostać wymieniona płyta główna, więc jest to problem sprzętowy. Tak swoją drogą, to przepytałem swoich znajomych, czy miewają takie problemy z połączeniami- kilka osób miało takie przygody. Co ciekawe, to Ci co mieli te problemy byli posiadaczami telefonów Huawei.....

Dodam jeszcze, że problem był na Andku 8, jak i 9.

Edytowane przez konar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@konar Przez pół roku na androidzie 8 problem nie wystąpił ani razu cyrki zaczęły się po aktualizacji do 9 w moim przypadku w wersji 197 więc nie jest to problem sprzętowy, a raczej systemowy. Po prostu w dziewiątce coś skopali i nie jest to sporadyczna przypadłość bo dużo osób skarży się na ten problem po aktualizacji do 9. U mnie problem ustąpił po aktualizacji do 206, ale w tym samym czasie wyłączyłem opcję VoLTE więc nie wiem co pomogło. Aktualnie mam wersję 243 i jest spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piotruspan1 ja na 243 mam dalej ten problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam 243 i problem też nadal występuje, pomaga restart ale też nie zawsze. Czytam tutaj i nie wiem co robić czy czekać na kolejną aktualizacje czy wysłać tel do serwisu jednak. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkąd codziennie rano, przed wrzuceniem na ładowarkę restartuje telefon, problem się nie powtórzył. Jeżeli serwis twierdzi, że to nie wina systemu, to w mojej ocenie oznacza, że niezależnie od stanu faktycznego nie szukają rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież to jakiś żart. Dzwonią do mnie ludzie w poważnych sprawach i myślą, że sobie jaja z nich robię jak kilka razy muszę oddzwaniać zanim zaskoczy mikrofon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Dla pewności - masz już oficjalne Pie? Jaki nr kompilacji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi