Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

To ja nie umiem włączyć nagrywania szerokim kątem :( 

Gdy włączę nagrywanie i kliknę na 3 krotny zoom to nadal narywa mi standardowym obiektywem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie jest to mikroskop ale źle nie jest.

Spoiler

IMG_20200215_100330.jpg

Edytowane przez Marekborow74

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    4 minuty temu, cupek94 napisał:

To ja nie umiem włączyć nagrywania szerokim kątem :( 

Gdy włączę nagrywanie i kliknę na 3 krotny zoom to nadal narywa mi standardowym obiektywem.

30fps. Nie 60.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie pomimo zmiany na 30 fps nadal używa szerokiego konta oraz normalnego obiektywu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A teraz porównanie technologiczne 2020 contra 2005 i dwoje rozrabiaków.Technilogia poszła do przodu ale i tak stare zdjęcia z motoroli budzą sentymęnt. Za to lubie mobilną fotografję zawsze pod ręką.I nie zawsze musi być to super jakość, setymęnt pozostaje.

Spoiler

86471905_484068562478189_2471486317133824000_n.jpg

nati.jpg

Obraz 0238.jpg

Obraz 0332.jpg

Edytowane przez Marekborow74
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufo321

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego zdjęcia z aparatu są w beznadziejnym formacie 4:3? Na telefonie nie są na całym ekranie i na telewizorze też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    Godzinę temu, ufo321 napisał:

Wytłumaczy mi ktoś dlaczego zdjęcia z aparatu są w beznadziejnym formacie 4:3? Na telefonie nie są na całym ekranie i na telewizorze też nie.

Masz rację, powinny być w formacie 3:2. Byłyby lepiej dopasowane do formatów papierów fotograficznych. :)

Zdjęć nie wykonuje się do oglądania na telefonie lub TV. Stąd taki "beznadziejny" format.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Twoim zdaniem i wielu innych, bardziej zaawansowanych fotografów. Ale wciąż są ludzie, którzy zabiegają o taki format i dodanie takiej opcji nie powinno być wielkim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    42 minuty temu, Gwozdek napisał:

Twoim zdaniem i wielu innych, bardziej zaawansowanych fotografów. Ale wciąż są ludzie, którzy zabiegają o taki format i dodanie takiej opcji nie powinno być wielkim problemem.

Nie jest, ale dobrze, ze Huawei myśli bardziej profesjonalnie. Na szczęście dla osób, które tego potrzebują i koniecznie chcą uciąć zdjęcia do formatu panoramicznego, w sklepie Google jest mnóstwo aplikacji, którymi można to robić. Wystarczy otworzyć, wsadowo zmienić na widok TV i mieć co pokazać. Chwilę to zajmie, ale przynajmniej zostają oryginały zdjęć i potem jest co wywołać jak ktoś się zdecyduje.
    Chociaż właściwie mogliby dodać tę opcję w samym aparacie. Byłoby mniej tego typu pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ufo321
    10 godzin temu, sp4ubw napisał:

Nie jest, ale dobrze, ze Huawei myśli bardziej profesjonalnie. Na szczęście dla osób, które tego potrzebują i koniecznie chcą uciąć zdjęcia do formatu panoramicznego, w sklepie Google jest mnóstwo aplikacji, którymi można to robić. Wystarczy otworzyć, wsadowo zmienić na widok TV i mieć co pokazać. Chwilę to zajmie, ale przynajmniej zostają oryginały zdjęć i potem jest co wywołać jak ktoś się zdecyduje.
    Chociaż właściwie mogliby dodać tę opcję w samym aparacie. Byłoby mniej tego typu pytań.

No ale dali przecież taką opcję w aparacie. U siebie mam opcję: (pełny ekran) 6Mpix.

Tylko jak to wpływa na jakość zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi