Skocz do zawartości
mrstatler

Prośby o Reupload, Upload, Romy, Modyfikacje itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś ściągnięty XEO ?

Mógłby udostęonić na dysko google ?

SamFirm idzie jak krew z nosa , a updato pokazuje, że nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej! Ja pobrałem XEO zarówno dla S10+ jak i S10. Pobierałem wczoraj przez SamFirm oraz ze strony samfrew_com Następnie zgodnie z instrukcją dla S9/S9+ zamieszczoną na tym forum wgrałem Odinem soft. Proces przebiegł szybko i pomyślnie. Jest jednak problem. Pomimo wielu prób i kombinacji (z Pit, bez PIT, z kartą sim, bez karty sim etc) nie udaje się zmienić kodu CSC na XEO. Za każdym razem wchodzi BTU/BTU/BTU.

Telefony pochodzą z sieci PLAY, gdzie miały brandowane oprogramowanie i oryginalne CSC ustawione na PRT. O dziwo próbowałem z powrotem wgrać soft Playa PRT i ten zabieg przechodzi bez problemu - wszędzie ustawia się PRT/PRT/PRT. Ale ponowne wgranie XEO powoduje że ustawia się BTU/BTU/PRT. Hard resety po wgraniu też nic nie pomagają. Już zaczynam się poddawać, bo brakuje i pomysłów jak zmienić skutecznie CSC na XEO ? Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej nie zmienisz tak już jest od jakiegoś czasu jest to Multi Rom zawierający kilkanaście regionów stąd te problemy kiedyś żona miała A5 z Orange też chciałem na XEO a było BTU

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm dziwne bo jeszcze 3 miesiące temu zmieniałem żonie w S9 soft z Playowego PRT na XEO i poszło wzystko gładko. Teraz ma XEO/XEO/PRT. Byłem przekonany że w S10 jest to również do ogarnięcia ? W poniedziałek pójdę do lokalnego serwisu Samsunga, może tam za odpłatnością dają radę wgrać czysty soft i ustawić XEO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Dj_Dario

Pamiętam , że przy debrandingu N8 tez miałem jazdy. Trzeba było wyciągnąć PIT z CSC i zabawa była z wyciąganiem i wkładaniem kart SIM. Jak będę miał firmware to się pobawię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mrstatler  Robiłem też próby z wyciąganiem PIT z CSC, a także próbowałem wgrywać bez PIT. Raz wgrywałem z kartą SIM, drugi raz bez karty SIM. Robiłem przed i po hard reset z poziomu telefonu i z poziomu Recovery i cały czas ustawia się CSC : BTU/BTU/PRT. Wgrywałem też w drugą stronę czyli na XEO  soft brandowany dla PLAY i w taką stronę CSC ustawia się ładnie na PRT/PRT/PRT. Niestety pomimo wielu prób nic więcej nie umiem zdziałać i radośc z nowego sprzętu przez to zmalała. Mam jeszcze nadzieję że jakaś metoda na czysty soft i CSC XEO będzie jednak możliwa. Jeśli do poniedziałku nic nie uda mi się zrobić z tym XEO, to idę do serwisu Samsunga - może oni tam wgrają skutecznie czysty soft i ustawią CSC XEO jak ma być. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Poczytaj sobie temat modyfikacji w dziale Note9. To najświeższy poprzednik, a problemy były podobne. Gdy robiłem debrand z Orange do XEO w N9, to właśnie tamte "sztuczki" z wyjmlwaniem, wkladaniem sim itp. Pomogły. Polecam. Nie zaszkodzi, a może pomóc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pawlo421

Ja mam z play i widze po dodaniu na samsung firmware ze na XEO i PRT wyszly po kilkudniowym wyprzedzeniu więc i tak Play daje radę ;) Byłem dziś w samsung store i bez problemu zdebrandowali mam 4x XEO bez utraty GW:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mirku  Dziękuję za wskazówkę. Chętnie wykorzystam ten trop i sprawdzę to :)

@Pawlo421 Napisz proszę w którym Samsung Store byłeś? Trzeba było im jakoś tłumaczyć powód że chcesz wgrać soft, czy od razu przeszli bez zbędnego gadania do procedury? Wgrali to na poczekaniu na miejscu? 

Ja nie odpuszczam i też zrobię wszystko aby mieć XEO :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pawlo421
    Napisano (edytowane)

W Kielcach byłem w Galerii Echo :) Powiedziałem że mam brand Play i chce mieć szybsze aktualizacje, bez dodatków operatora. Mówili że bez problemu mogą zdebrandować mi i tak zrobili 10 minut i po sprawie ;) Mam teraz XEO bez żadnych dodatków, i wyskoczyła ta aktualizacja z zabezpieczeniami z Lutego ;) 

Edytowane przez Pawlo421
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi