Skocz do zawartości
Jarecki90

Pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Jash

I takie właśnie drobnostki powodują, że się odechciewa. Pixela 2 miałem 14 miesięcy i był idealny. Pixela 2XL miałem miesiąc i głośniki się poddały. Ja chyba tym razem jednak odpuszczę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

Na razie u mnie wszystko ok. Jedynie czuje wibrowanie dźwięku na pleckach gdy dam głośniej ale to chyba normalne.
    Jeśli chcesz oddać Pixela 3 to sądzę, że warto pomyśleć nad S10e. Miałem S8 i nic z nim się nie działo prawie dwa lata nienagannej pracy. Aż jestem w szoku.

Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o
    3 godziny temu, majek9 napisał:

Wiesz co oglądałem wczoraj coś na apce ncplus go i nie zauważyłem (albo raczej nie słyszałem) jakiś nieprawidłowości z dźwiękiem odtwarzanym w głośnikach ;)

Bardziej mnie martwią połączenia głosowe, ale teraz już po resecie ustawień sieciowych przez operatora, to pozostaje mi jeszcze wymiana karty SIM w razie czego na nowy egzemplarz żeby całkowicie wykluczyć kwestie operatora jako potencjalnej przyczyny problemów - które jednak na 99% są spowodowane samym urządzeniem i felerami w nim ;). Szkoda będzie jak coś oddawać Pixela i brać kasy zwrot ale jak wyjścia nie będzie to tak zrobię.

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Jutro do mnie przyjdzie paczka więc dam Ci znać jak to wygląda u mnie, mam z Orange i Play numery więc będę w stanie wykluczyć kwestie operatorow. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o
    Napisano (edytowane)

Właśnie bawię się pixelem 3 między czasie jak się aktualizuje. Pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem na 10 minut, żeby sprawdzić jakość połączenia. Jest tak samo jak na pixelu 2xl, nie nie przerwalo, bardzo dobrze słyszałem rozmówcę. Natomiast przeszkadzało mi dziwne "trzeszczenie" podczas gdy rozmówca coś mówił . Po wszystkich updateach zadzwonię raz jeszcze żeby to zweryfikować. 

Sam telefon *ciach* nie nie urywa. Myślałem że ekran będzie lepszy, jest niemalże w moim odczuciu taki sam jak w 2xl, poza tym że przy innym kącie widzenia w 3 nie widać niebieskiego przebarwienia jak na 2xl, gdzie mi to kompletnie nie przeszkadza.

Audio. 3 jest zdecydowanie głośniejsza od 2xl, ALE sama jakość dźwięku na maximum poziomie głośności bardzo średnia.

Aparat. Tylniego jeszcze nie testowałem natomiast wypowiem się o przednim. Bardzo napalilem się na szerokokątny obiektyw ale na chwilę obecną jestem zawiedziony jego jakością. Chodzi o kształty ciała na tych zdjęciach , są strasznie nienaturalne. Po aktualizacji jeszcze się wypowiem to na razie na szybko co zauważyłem.

Jeszcze jedno - w Smart locku nie widzę możliwości odblokowania twarzą - jak po update tego nie będzie to wielki minus .

Edytowane przez lasica
    wulgaryzmy, usunięto zbędną cześć postu po przeniesieniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash
    Napisano (edytowane)

16 godzin temu, oo21o napisał:

Właśnie bawię się pixelem 3, między czasie jak się aktualizuje. Pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem na 10 minut, żeby sprawdzić jakość połączenia. Jest tak samo jak na pixelu 2xl, nie nie przerwalo, bardzo dobrze słyszałem rozmówcę. Natomiast przeszkadzało mi dziwne "trzeszczenie" podczas gdy rozmówca coś mówił . Po wszystkich updateach zadzwonię raz jeszcze żeby to zweryfikować. 

Sam telefon du** nie nie urywa. Myślałem że ekran będzie lepszy, jest niemalże w moim odczuciu taki sam jak w 2xl, poza tym że przy innym kącie widzenia w 3 nie widać niebieskiego przebarwienia jak na 2xl, gdzie mi to kompletnie nie przeszkadza.

Audio. 3 jest zdecydowanie głośniejsza od 2xl, ALE sama jakość dźwięku na maximum poziomie głośności bardzo średnia.

Aparat. Tylniego jeszcze nie testowałem natomiast wypowiem się o przednim. Bardzo napalilem się na szerokokątny obiektyw ale na chwilę obecną jestem zawiedziony jego jakością. Chodzi o kształty ciała na tych zdjęciach , są strasznie nienaturalne. Po aktualizacji jeszcze się wypowiem to na razie na szybko co zauważyłem.

Jeszcze jedno - w Smart locku nie widzę możliwości odblokowania twarzą - jak po update tego nie będzie to wielki minus .

Dziwne co piszesz o ekranie, bo podobno dużo lepszy niż w 2/2XL, a moim zdaniem dwójki miały całkiem dobre ekrany, no chyba, że ktoś lubi bardzo cukierkowe barwy Galaktyk.

Co do trzeszczenia głośników - u mnie było to samo w 2XL a na 2 tego nie było. Podczas rozmowy, rozmowy na głośnomówiącym czy podczas odtwarzania muzyki trzeszczało cholernie. Telefon pojechał do serwisu Googla i dostałem zwrot kasy.

Aparat przedni......chyba za szybko wszystko sprawdziłeś. W sieci jest sporo zdjęć, zobacz na Phandroidzie gdzie koleś dogłębnie testował P3 i jak dla mnie wszystko jest OK

Edytowane przez lasica
    Usunięto zbędną treść po przeniesieniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Wrażenia po przesiadce z S9, przed którym miałem 2XL.

Bateria pozytywnie mnie zaskoczyła, spodziewałem sie padliny w stylu S9 a tu nie wiele gorzej od 2XL :) non stop wykreca mi SOTy powyzej 5h, zadnego factory restet. Po wlaczeniu zaktualizowalem OTA chyba x6 i jedziemy. 2xl i S9 (skonfigurowany tak samo [ disabler pro poszedl w ruch])

Aparat miazga! S9 nie ma startu, a w selfie to juz w ogole nokaut. 

Płynność i szybkość fiu fiu... Galaktyka odpada w przedbiegach. ( Na benchamarki zupelnie nie zwracam uwagi ile który wykręcił w jakimś teście, nieistotne. Podobnie jak na dxomark )

Jakość rozmów, może delikatnie gorzej od S9 ale o wiele lepiej od 2XL.

Głośniki grają lepiej od 2XL ale gorzej od S9.

Haptyka duży plus :) fajny ten silniczek wibracji.

Wygląd subiektywnie, miodzio :) elegancko lezy w dloni i w kieszeni.

Na minus brak wifi-calling. 

Kupiłem z bestceny i jestem zadowolony :) 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    Napisano (edytowane)

@woojtekn kupowałeś Pixela 3 czy wersję 3XL? Kurcze, zaczynam naprawdę mieć przekonanie, że to kwestia operatora te kwasy z rozmowami u mnie. Dlatego też zanim podejmę decyzję o zwrocie to muszę po świętach poczekać aż pewnie dopiero wtedy dostarczy kurier od nju wymienioną simkę. Za dużo jest faktycznie plusów Pixela, by zrezygnować od razu z niego i iść w alternatywę w tej klasie, czyli pewnie S10e, który niezbyt mnie do siebie przekonuje po 5 miesięcznym romansie z S9 w lipcu 2018 roku do listopada. Zazdro kompletnie braku problemów z rozmowami, a wręcz tej opinii, że jest dużo lepiej niż w 2XL, bo u mnie akurat odwrotnie, a to drugi model Pixela 3 z BC, który testuję w przeciągu 2 tygodni :(

Edytowane przez majek9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Jakiego masz operatora? Co Ci nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    oo21o

Moje wrażenia po kilku(nastu) godzinach użytkowania pixela 3. Zaznacza, że telefon na samym początku został zaktualizowany do kwietniowych poprawek. Telefon będę porównywał do pixela 2xl którego miałem kilka miesięcy.

Design. W moim odczuciu ładniejszy jest nadal starszy model w kolorze białym tzw. panda. Ta czerń na górze i przycisk w kolorze pomarańczowym daje mu niesamowity wygląd w moim odczuciu. Ponadto jeśli chodzi o samo użytkowanie to mam podzielone zdanie. Pixel 3 jest telefonem o wiele mniejszym i bez problemu jestem w stanie obsłużyć go jedną ręką. Tutaj bezkonkurencyjnie wygrywa ze starszym modelem. Jeśli chodzi o użytkowanie dwoma rękoma, to o wiele bardziej komfortowo korzysta mi się z pixela 2xl, przez to że jest szerszy, a to z kolei sprawia że dłonie mam idealnie ułożone pod klawisze i np z klawiatury praktycznie nie korzystam z autokorekty. Pixel 3 jest za wąski, na pewno wynika to z faktu, że wcześniej miałem jeszcze s7 edge który było szerokości pixela 2xl i stąd to przyzwyczajenie. 

Audio, rozmowy. Tutaj pierwsze co zrobiłem to zadzwoniłem na 10 minut, żeby zweryfikować czy występuje u mnie problem z przerywaniem połączeń. Wszystko było ok, natomiast podczas rozmowy słyszałem dziwne, ciche trzaski z górnego głośnika, choć rozmówcę słyszałem bardzo dobrze. Po czym zrobiłem aktualizację i zadzwoniłem kolejny raz, do dwóch innych osób i jakość wtedy była już bardzo dobra, żadnych trzasków, szumów, czy przerwanych połączeń(mam nr w sieci Orange).

Jakość audio muzyki z YouTube jest rewelacyjna. Nie dość, że dźwięk jest lepszej jakości niż w starszym modelu, to sama głośność jest zdecydowanie wyższa. Choć mam wrażenie, że na max głośności czasami słychać minimalne przestery. 

Audio z filmów. Nie weryfikowałem jak to było przed aktualizacjami, ale po nich nagrałem filmik jednym i drugim telefonem, i jakość dźwięku moim zdaniem lepsza jest w nowszym modelu. Nie słyszę stłumionego dźwięku jak na recenzjach na YT, gdzie dźwięk był tragiczny, więc coś musiało być w upgrade że zostało naprawione.

Wyświetlacz. Samo odwzorowanie kolorów jest bardzo podobne do 2xl, nastawiałem się na coś więcej. Oczywiście jakość max jest jaśniejsza, brak żadnych niebieskich zabarwień przy zmienie kąta widzenia. Ale przy jasności minimalnej nadal widzę problem w odróżnieniu kolorów czarnego i szarego. Jasność automatyczna działa zdecydowanie lepiej niż w 2xl, gdzie miałem czasami problem, z tym, że wyświetlacz podczas rozjaśniania stawał się na chwilkę żółty i po 2 sekundach wracał do swojej bieli. W p3 czegoś takiego nie zauważyłem. 

Aparat. Rewelacja, zwłaszcza przedni, gdzie został dodany szerokokątny obiektyw. Na temat tylniego się nie rozpisuje bo jest troszkę lepszy niż w 2xl, a wiecie że w starszym modelu był jeden z lepszych na rynku, więc wnioski nasuwają się same.

W wideo na co zwróciłem uwagę to stabilizacja, gdzie jest tak świetna, że czasami wydaje się że telefon jest w jakimś gimbalu podczas gdy idziemy i nagrywamy, perfekcja! 

Bateria. Tutaj jestem przygotowany że będzie gorzej, choć jeszcze jej nie przekreślam. W 2xl miałem soty 5-6h, nigdy poniżej 5h nie zszedłem. Odnośnie pixela 3 to edytuje i dodam wątek po kilku dniach korzystania.

Czytnik linii i odblokowanie. Sam czytnik działa tak samo w obu modelach jeśli chodzi o odblokowanie. Natomiast jeśli chodzi o ściągnie belki powiadomień czytnikiem to o wiele lepiej to działa w pixelu 2xl. Praktycznie za każdym razem udało mi się ściągnąć belkę, w pixelu 3 różnie to bywa. Muszę przejechać po dosłownie cały czytniku żeby to zadziałało, a w starszym bracie nigdy nie zwracałem na to uwagi i zawsze dzialalo. Też mam wrażenie że czytnik jest przyjemniejszy w dotyku w 2xl. 

W odblokowaniu cholernie brakuje mi w Smart locku opcji odblokowania twarzą. Nie rozumiem decyzji o usunięciu tego, wiem że może nie było to bezpieczne jednak strasznie wygodne gdy miałem mokre ręce lub złapałem telefon tak że nie sięgałem czytnika to oblokowalem telefon bez problemu. To samo w sytuacji gdy telefon sobie leżał nie musiałem go podnosić żeby został odblokowany (tak wiem szczyt lenistwa, ale mówię o wygodzie i czego mi brakuje). 

I na koniec dziwną sytuacja jaka wyłapałem. Wchodzę do chrome lub ustawienia, generalnie gdzieś gdzie jest białe tło. Sciagam belkę powiadomień i białe tło które powinno się ściemniać staje się pod belką fioletowe... Oczywiscie nie dzieje się tak cały czas i generalnie nie powinno przeszkadzać nikomu, ale wygląda to dziwnie. Pomaga wyjście z aplikacji i wejście raz jeszcze. Jak uda mi się zrobić screena to wrzucę. 

Na razie tyle po pierwszym wrażeniu. Zastanawiam się przy którym telefonie zostać, z jednej strony glosniki, aparat i mimo wszystko wyświetlacz mają dużą przewagę, tak sam feeling z korzystania większego, starszego modelu jest dla mnie lepszy, bardziej wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    Jakiego masz operatora? Co Ci nie działa?
    Nju mobile, działać działa wszystko, ale jakość połączeń głosowych jest w Pixelu 3 zarówno pierwszym jak i drugim modelu, który użytkuje, daleka od ideału. Losowo w rozmowach mam przerwy, nie słyszę wtedy rozmówcy ani on mnie, mam jakieś z czapy samoczynne kończenie rozmowy gdzie ani ja, ani rozmówca nie kończymy jej przyciskiem na wyświetlaczu. Będę to jeszcze weryfikował do czasu wymiany karty SIM jak nju dostarczy mi nową kartę pewnie po świętach. Dodam, że w Pixelu 2XL nigdy nie miałem takich kwasów, a tu od początku w obu telefonach one występowały, tyle że w drugim, wymienionym modelu rzadziej po prostu i aż tak to nie denerwuje, ale jednak potrafi się przyciąć rozmowa w dość nieoczekiwanym momencie i jest przykra konsternacja kogo urządzenie lub operator zawiódł ;)...

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi