Skocz do zawartości
Patrol619

Aktualizacja systemu przez aplikację HiSuite i Firmware Finder

Rekomendowane odpowiedzi

W wersji  245 ktory jest zatwierdzony do instalacji wywalilo blad przy 5% aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CHcialem zainstalowac 259 ale nie ma full jest tylko o wadze 260mb. I gdy wgrywałem metoda przez hisuit wszystko w hisuit preszlo idealnie az do momentu na telefonie. Aktualizacja na telefonie przechodziła max do 5% i tak zapetliła sie do 3 razy a potem wyszedl błąd i włączył sie telefonik na aktualnym sofcie 236.

CZy moze instalowac full OTA 256 a potem do 259?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hucek
    W dniu 31.03.2019 o 08:50, Madeofsun napisał:

Instrukcja, jak uzyskać autoryzowaną wersję oprogramowania przez Firmware Finder

UWAGA: Istnieją różne typy oprogramowania układowego jeżeli nie wiesz co wgrać porzuć ten poradnik, inaczej czeka Cię niepowodzenie.

Uwaga: Nie biorę odpowiedzialności za wszelkie niepowodzenia przy aktualizacji tą metodą.

- metoda eRecovery nie wymazuje danych ale zalecam backup,

1. wchodzimy do katalogu:

C:\Windows\System32\drivers\etc\

Kopiujemy plik - hosts na w dowolny inny folder lub na pulpit, otwieramy za pomocą notatnika wklejamy nowej w lini na końcu:

# 188.225.84.142 query.hicloud.com

zapisujemy plik jako hosts.txt - następnie zmień nazwę usuń .txt, tak zapisany plik kupujemy i zastępujemy w folderze: C:\Windows\System32\drivers\etc\

2. Jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie HiSuite - odinstaluj, następnie Pobierz i zainstaluj HiSuite 9.0.2.304, ale nie uruchamiaj

https://pro-teammt.ru/projects/hwff/hisuite/HiSuite_9.0.2.304.zip

3. pobierz:

https://pro-teammt.ru/projects/hwff/hisuite/hisuite.zip

zastąp pobrane pliki:

httpcomponent.dll skopiuj i zastąp do folderu C:/Program Files (x86)/HiSuite  - lub do innego katalogu, w którym aplikacja HiSuite jest zainstalowana

HiSuiteConfig.xml skopiuj i zastąp do folderu C:/Users/YOURUSERNAME/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev

4. Zmień DNS routera na 188.225.84.142

5. Otwórz aplikacje Firmware Finder w telefonie.

Wymagane jest postępowanie jak w przypadku aktualizacji przez eRecovery zmieniając DNS w routerze na 188.225.84.142 rejestrując aktualizacje przez Firmware Finder, szukasz dozwolonego oprogramowania dla swojego urządzenia na zasadzie: dla P20 PRO dual SIM szukaj CLT-L29C432 lub CLT-LGRP2-OVS,

klikamy sprawdź dostępność, upewnij się, że jest to dozwolone do instalacji, zarejestruj aktualizację oprogramowania w eRecovery przez aplikacje Firmware Finder

6. Uruchamiamy HiSuite i podłączamy telefon, wyszukaj aktualizacje

7. Jeżeli z jakiegoś powodu wyskakuje komunikat że oprogramowanie jest aktualne lub brak połączenia z internetem lub wyskoczy informacja o aktualizacji HiSuite 9.0.3.300- powtórz wszystko od punktu 2.

HiSuiteConfig.xml skopiuj i zastąp do folderu C:/Users/YOURUSERNAME/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev

Nie mogę znaleźć tego w Windows XP. Ogólnie pobrał 259 ale przy instalacji w hisuit dochodzi raz do 13% a raz do 15% i potem faild update. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Madeofsun
    56 minut temu, hucek napisał:

HiSuiteConfig.xml skopiuj i zastąp do folderu C:/Users/YOURUSERNAME/AppData/Local/Hisuite/userdata/UpdateDogDev

Nie mogę znaleźć tego w Windows XP. Ogólnie pobrał 259 ale przy instalacji w hisuit dochodzi raz do 13% a raz do 15% i potem faild update. 

WOW XP :) 

to sprawdź w jakim folderze zainstalowały się ustawienia użytkownika hisuite lub

przeszukaj dysk C:/ wpisując UpdateDogDev

podmień w folderze w którym znajdziesz plik, już nie pamiętam jak to było w XP

ale wiem że w dokumentach użytkownika jest ukryty folder (AppData), żeby był widoczny

musisz dostać się do ustawień: opcje folderu, widok, odszukaj i zaznacz pokaż ukryte, pliki, foldery, i dyski

dodana zawartość

Godzinę temu, hucek napisał:

jaką masz wersje Hisuite? nie może się zaktualizować do 9.0.0.300

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hucek

Już mam 259. W XP folder był ukryty. Wielkie dzieki. Wszystko działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Coraz bardziej zirytowany czekaniem na aktualizację oprogramowania przez OTA do wersji 270 postanowiłem zgłębić temat przyśpieszenia tego na własną rękę. ;)

Pacjent: Huawei P20 Pro (C432E5R1P9)

Pochodzenie: Play

Aktualna wersja oprogramowania: .236 (zainstalowana przez PC - HiSuite)

Po wyjęciu z pudełka: .195

Zainstalowałem FF, znalazłem wersję .270. Nie jest to wersja Full-OTA, a zwykła OTA. 

Mam pytanie, bo jest możliwość ściągnięcia mniejszej paczki z aktualizacją o nazwie "update_base.zip" (zrzuty ekranu). Da się to jakoś wykorzystać? 

By bez kombinowania z DNS zainstalować ww. paczkę? 

f8e2e7b19925.jpg

32265188797d.jpg

b9f5530e74b4.jpg

Edytowane przez shevchenko1987

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antykat

W HiSuite pojawiła się aktualizacja do 9.1.0.303.

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jest aktualizacja aplikacji HiSuite ,nie systemu

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    antykat

Tak, wygłupiłem się Po chwili się zorientowałem. Sorry.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek

Czy instalując wersję 327 officjal na 327 developer na modowanym hi suite poprzez restore treści się dane tzn czy następuje przywrócenie do ustawień fabrycznych? Czy tylko zostaje wersja nadpisana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi