Skocz do zawartości
homarkrab

Mi 9 - case, etui.

Rekomendowane odpowiedzi

Karls
    56 minut temu, Kolos28 napisał:

Ja od lat używam skórzanych wsuwek

A ja mam "uczulenie" na wszystko z czego muszę wyjmować/odsłaniać telefon ;). Tak samo nie akceptuję tych etui z klapką. Po to jest dioda powiadomień, że jak coś przyjdzie i telefon leży na stole to mam od razu widzieć a nie wyjmować telefon, żeby sprawdzić. Już pomijając, że te z klapką to przy rozmawianiu są niewygodne bo nie wiadomo co z tym zrobić - odginać całkiem do tyłu, czy ma się luzem majtać. A wsuwka z kolei chroni telefon tylko jak go nie używasz, jak gdzieś w trakcie używania Ci z ręki wypadnie to nie jest niczym chroniony więc to też dla mnie częściowe rozwiązanie. Preferuję klasyczne - etui na tył + szkło na przód.

@analyzer65 - możesz, pytanie tylko czy ten aparat to jest taki problem? Szkło szafirowe w praktyce ciężko Ci będzie porysować, jeśli nie masz w zwyczaju szurać telefonem po betonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28
    35 minut temu, Karls napisał:

Po to jest dioda powiadomień, że jak coś przyjdzie i telefon leży na stole to mam od razu widzieć a nie wyjmować telefon, żeby sprawdzić. Już pomijając, że te z klapką to przy rozmawianiu są niewygodne bo nie wiadomo co z tym zrobić - odginać całkiem do tyłu, czy ma się luzem majtać. A wsuwka z kolei chroni telefon tylko jak go nie używasz, jak gdzieś w trakcie używania Ci z ręki wypadnie to nie jest niczym chroniony więc to też dla mnie częściowe rozwiązanie.

U mnie w Mi9T Pro, dioda powiadomień jest umieszczona na górnej części obudowy a więc jest zawsze widoczna. ja zawsze używam takich wsuwek, są one bardzo wygodne i dobrze wykonane  https://allegro.pl/oferta/etui-wsuwka-skora-xiaomi-mi-9t-pro-8595843340  Dobrze dobrana wsuwka, nie jest ani za luźna ani z wąska a żeby wyciągnąć telefon wystarczy lekko nadusić spód wsuwki. Oczywiście każdy ma swoje preferencję ale dla mnie telefon musi być przede wszystkim estetyczny i czysty a rozwiązanie Etui na tył plus szkło na ekran nie daję pełnej ochronny w tym aspekcie ale za to zapewnia większe bezpieczeństwo podczas trzymania telefonu w rękach. 

P.S.

Dopiero zauważyłem, że nie jest to temat o pokrowcach, etui itp. a więc przepraszam za offtop i proszę moderatora o przeniesienie tych postów w odpowiednie miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    24 minuty temu, Kolos28 napisał:

U mnie w Mi9T Pro, dioda powiadomień jest umieszczona na górnej części obudowy a więc jest zawsze widoczna. ja zawsze używam takich wsuwek, są one bardzo wygodne i dobrze wykonane  https://allegro.pl/oferta/etui-wsuwka-skora-xiaomi-mi-9t-pro-8595843340  Dobrze dobrana wsuwka, nie jest ani za luźna ani z wąska a żeby wyciągnąć telefon wystarczy lekko nadusić spód wsuwki. Oczywiście każdy ma swoje preferencję ale dla mnie telefon musi być przede wszystkim estetyczny i czysty a rozwiązanie Etui na tył plus szkło na ekran nie daję pełnej ochronny w tym aspekcie ale za to zapewnia większe bezpieczeństwo podczas trzymania telefonu w rękach. 

P.S.

Dopiero zauważyłem, że nie jest to temat o pokrowcach, etui itp. a więc przepraszam za offtop i proszę moderatora o przeniesienie tych postów w odpowiednie miejsce :)

MI 9T PRO nie ma czasem diody w wysuwanym aparacie do selfie i żeby ją zobaczyć, to telefon musiałby leżeć górą skierowaną w stronę twarzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kolos28

Dokładnie tak ale normalnie aby zobaczyć migającą diodę powiadomień to trzeba być blisko telefonu, gdyż każda dioda jest subtelna i telefon leżący na plecach z diodą do góry nie zawsze jest praktyczny.

Ja zawsze kładę tak telefon aby dioda "patrzyła na mnie" więc u mnie rozwiązanie z taką wsuwką spisuje się idealnie a samo umieszczenie diody w tym miejscu jest świetnym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    23 minuty temu, Kolos28 napisał:

Dokładnie tak ale normalnie aby zobaczyć migającą diodę powiadomień to trzeba być blisko telefonu, gdyż każda dioda jest subtelna i telefon leżący na plecach z diodą do góry nie zawsze jest praktyczny.

Ja zawsze kładę tak telefon aby dioda "patrzyła na mnie" więc u mnie rozwiązanie z taką wsuwką spisuje się idealnie a samo umieszczenie diody w tym miejscu jest świetnym rozwiązaniem.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Aż dziwne, że nie sprawiało Ci trudności przyzwyczajenie się do tego rozwiązania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi