Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

Arlon

Siemka,

Takie pytanko - ciekawi mnie czy to normalne...

W automacie zdjęcia w nocy są o wiele jaśniejsze i mniej zaszumione niż w trybie nocnym - też tak macie? W trybie nocnym zawsze wrzuca mi całkiem niskie ISO (6400 zazwyczaj, w dość ciemnym pomieszczeniu) w porównaniu do automatu (tu 100-200k zazwyczaj).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Arlon U mnie jest raczej odwrotnie zdjęcia w trybie nocnym są jaśniejsze w automacie trochę ciemniejsze.

Tryb nocny ISO 1000

Spoiler

IMG_20190806_211140.thumb.jpg.801380e4e9200f57ed694a367bf7b5fd.jpg

Automat z AI ISO 2000

Spoiler

IMG_20190806_211234.thumb.jpg.68adbf37e42ec1b9fc53aa1d0eb7d82e.jpg

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawcho

U mnie jest jak u powyżej. tryb nocny jasny w sumie aż za , normalny jest jak na zdjęciu powyżej.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Auto w momencie gdy jest duzo pkt świetlnych, tryb nocny np miasto i dużo lamp wtedy jest optymalnie. Przy niskim poziomie światła tyb nocny daje za małe ISO zazwyczaj 3200 i czasem nawet 7 sek i jest tak sobie  to samo zdjęcie w auto ma ISO ok 25 tys i 1/8 sek i wychodzi ok nie mam dobrych zdjęć do pokazania bo głównie robiłem je swoim dzieciom podczas snu  - prawie w ciemności i podczas wycieczki. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mopato

Jaką faktycznie prędkość migawki ma P30 pro bo w specyfikacji wyczytałem że 1/4000 a exif ze zdjęcia pokazuje co innego. 

Screenshot_20190821_153816_com.android.gallery3d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Hej. Co do wlaczenia formatu  RAW, jakis pomysl jak go wlaczyc, bo mam zablokowana ta opcje i jest info, ze dziala tylko w trybie prof. 

Screenshot_20190822_070915_com.huawei.camera.thumb.jpg.310e8af4c9bb99b3d54c65bbe37a0649.jpg

Edytowane przez luki3242
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Bo on działa tylko w trybie profesjonalnym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bbodex
    Napisano (edytowane)

A nie myślałeś może o przełączeniu trybu na profesjonalny ? Może jak go włączysz to ta opcja Ci się odblokuje ? Jakim cudem masz mieć możliwość włączenia opcji robienia zdjęć bez żadnej ingerencji smartfona (RAW)  w trybie w którym do wyboru masz AI, filtry i masę innych opcji wpływających na efekt końcowy zdjęcia ?

Edytowane przez bbodex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

Wieczór + automat + włączone AI + zdjęcie na którym są ludzie to mega porażka. Robi taką papkę, że nawet potrafi niemal całkowicie rozmyć ludziom twarz, a oczy to właściwie na każdym foto. Najczęściej wtedy też AI wykrywa "roślinność" i podejrzewam, że stąd ta padaka.

Wysłane z mojego P30 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, Cris92 napisał:

Najczęściej wtedy też AI wykrywa "roślinność" i podejrzewam, że stąd ta padaka.

Być może masz rację, ale jakiś czas temu może nie późnym wieczorem, ale był już półmrok robiłem zdjęcia grupie około dwadzieścia osób w tym kilkoro małych dzieci które wiadomo nie będą pozować bez ruchu jak dorośli. Zdjęcia z automatu Al wykrył ,,Zdjęcie grupowe". Nie będę wrzucał zdjęcia bo szanuję prywatność tych osób, ale uwierz mi na słowo zdjęcia wyszły super. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi