Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Cris92 napisał:

@mygumas

Jezu, Ty tak serio? Czyli aparat 16mpx będzie lepszy niż 7mpx tak?

Wysłane z mojego P30 Pro przy użyciu Tapatalka

Serio to pytam jak jest. Po to chyba jest forum. Wiem, że same pixle to nic ale jednak też robią robotę jakąś. Jak wytłumaczysz to będę wiedział i pewnie kilku innych użytkowników też skorzysta. 

dodana zawartość

7 minut temu, piotruspan1 napisał:

Jak w tytule artykułu ,,Guzik prawda".

Link nie działa :( w sensie wyhaszowalo go :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

Wkleił Ci kolega wyżej link. Jak wklepiesz go w przeglądarkę wyskoczy Ci artykuł o tym. Megapixele to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    11 minut temu, Cris92 napisał:

Wkleił Ci kolega wyżej link. Jak wklepiesz go w przeglądarkę wyskoczy Ci artykuł o tym. Megapixele to nie wszystko.

Ok obyczaję. Co nie zmienia faktu, że przez to iż nie ma 16:9 foto na dużych ekranach nie jest na całości tylko ma paski, chodzi mi o to, że ten format jest bardzo popularny i mogliby go dać także do wyboru 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    17 minut temu, mygumas napisał:

Ok obyczaję. Co nie zmienia faktu, że przez to iż nie ma 16:9 foto na dużych ekranach nie jest na całości tylko ma paski, chodzi mi o to, że ten format jest bardzo popularny i mogliby go dać także do wyboru 

Mogliby, ale nie dali. Nic nie poradzisz. Chociaż dla mnie oglądanie zdjęć na TV to, albo nie skończę zdania :)
    Jak napisali przedmówcy, masz opcje edycji. Możesz też zainstalować dowolny program ze sklepu, który ma wsadowe przycinanie do 16:9 i załatwiać to szybciej. Tylko, że pozbawisz się części kadru, ale będziesz mógł obejrzeć bez pasków na Twoim TV, który naprawdę jest kiepski, bez szyderstwa, jak raczyłeś napisać. U mnie mogę przejrzeć 4:3 na pełny ekran z obciętymi kawałkami na dole i na górze, a i tak nie oglądam zdjęć na TV. Wolę to zrobić na porządnym monitorze. 

• haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    18 minut temu, sp4ubw napisał:

Mogliby, ale nie dali. Nic nie poradzisz. Chociaż dla mnie oglądanie zdjęć na TV to, albo nie skończę zdania :)
    Jak napisali przedmówcy, masz opcje edycji. Możesz też zainstalować dowolny program ze sklepu, który ma wsadowe przycinanie do 16:9 i załatwiać to szybciej. Tylko, że pozbawisz się części kadru, ale będziesz mógł obejrzeć bez pasków na Twoim TV, który naprawdę jest kiepski, bez szyderstwa, jak raczyłeś napisać. U mnie mogę przejrzeć 4:3 na pełny ekran z obciętymi kawałkami na dole i na górze, a i tak nie oglądam zdjęć na TV. Wolę to zrobić na porządnym monitorze. 
    .

Nie mam najnowszego telewizora to fakt, ma 3-4lata ale to flagowiec Samsunga swego czasu(ue60h6400) no i gdy włączam foto na usb nie mam w opcji dopasowania do pełnego ekranu. A co do oglądania zdjęć to niestety ale jak się jeździ po rodzinie to nie zabieram ze sobą monitora tylko pendrive, podłączam i oglądamy wszyscy na dużym tv :)

A druga sprawa gdy robię od razu zdjęcie w 16:9 to mam taki obraz na tv jak w momencie robienia zdjęcia na ekranie smartfona a gdy zrobię 4:3 i go później przerobię na 16:9to oczywiście cześć foto mi obetnie

Edytowane przez mygumas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    8 minut temu, mygumas napisał:

Nie mam najnowszego telewizora to fakt, ma 3-4lata ale to flagowiec Samsunga swego czasu(ue60h6400) no i gdy włączam foto na usb nie mam w opcji dopasowania do pełnego ekranu. A co do oglądania zdjęć to niestety ale jak się jeździ po rodzinie to nie zabieram ze sobą monitora tylko pendrive, podłączam i oglądamy wszyscy na dużym tv :)

A druga sprawa gdy robię od razu zdjęcie w 16:9 to mam taki obraz na tv jak w momencie robienia zdjęcia na ekranie smartfona a gdy zrobię 4:3 i go później przerobię na 16:9to oczywiście cześć foto mi obetnie

No to sklep Google i ściągnij aplikację, jak znajdziesz jakąś sensowną i szybką w sensie obsługi to podziel się na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    25 minut temu, sp4ubw napisał:

No to sklep Google i ściągnij aplikację, jak znajdziesz jakąś sensowną i szybką w sensie obsługi to podziel się na forum.

Luz. A z samej ciekawości, robicie fotki w 4:3 i co, później przerabiacie? Bo przecież w takim formacie na dużych ekranach nie ma jak oglądać zdjęć z wakacji np. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    grendel

Se uświadomiłem jaki dinozaur jestem. Fotki wywołuje i w albumie oglądam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pwit88

Mam pytanie co do trybu nocnego. Dlaczego maksymalne iso do ustawienia to 1600. W profesjonalnym oczywiscie można wiecej. To normalne? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Luz. A z samej ciekawości, robicie fotki w 4:3 i co, później przerabiacie? Bo przecież w takim formacie na dużych ekranach nie ma jak oglądać zdjęć z wakacji np. 
    Widzę, że chyba nikt Cię tu nie rozumie. A ja mam dokładnie takie same odczucia, poprostu brakuje trybu 16:9 i tyle. Ja się przyzywczilem do formatu 4:3 i nawet na Samsungu nie zmieniałem go nigdy na 16:9. Ale ściąganie programów czy używanie wbudowanego edytora do poprawienia powiedzmy 300 zdjęć do przyjemnych rzeczy nie należy. A jak ktoś nie rozumie, że siedząc ze znajomymi czy rodziną ogląda się zdjęcia na TV to współczuję. Nie przeżyjesz tych czarnych pasów po bokach? Przecież zdjęcie jest w pełni czytelne na TV (też używam tv Samsunga).

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi