Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Aparat - dyskusja ogólna i zdjęcia wykonane telefonem.

Rekomendowane odpowiedzi

zawarx
    Godzinę temu, tomxfoto napisał:

To sobie poczytaj.

Przed chwilą robiłem zdjęcia Księżyca i oddaje fotka 100% realu. Łącznie z chmurami które uchwyciło ujęcie 

IMG_20191208_201004[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Zdjęcie z dziś z około 7 rano. Tryb automatyczny. bcd3e32ec483263792d60aa380777928.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde
    Oprócz tego że widzę na podglądzie jakość przybliżenia (cyfrowy / optyczny) to w aplikacji aparatu nie ma żadnej informacji / znaku, który mówi jakie przybliżenie jest wybrane przez aparat?
    Masz podane z prawej strony jakie przybliżenie , szeroki,1x, 5x, 10x.
    Przy przybliżaniu przez gest rozsuwania również masz wyświetlana informacje o wielkości przybliżenia. Nie ma informacji jaki to zoom, czy cyfrowy, czy optyczny, ale optyczny jest tylko 1x, 5x w odpowiednich warunkach czy 10x hybrydowy gdzie używany jest obiektyw 5x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp4ubw
    4 godziny temu, dzikiws napisał:

No i coś koło tego problemu....

Czy ktoś spotkał  się z informacją w jakim zakresie temperatur P30 pro, producent gwarantuje poprawną pracę całego smartfona?

Byłem na działce, w południe, było około + 2 stopnie, ale wiał zimny wiatr, więc odczuwalna była mniejsza, poszedłem z "psiakiem" nad zalew,

porobiłem parę zdjęć i kilka filmów, po wodzie pływało większa grupa kaczek i kilka łabędzi, robiłem film na systemowej apce, i z x1 przełączyłem na x5, patrze

na ekran, a tam widać tylko plamy, łabędzie to tylko jakieś białe punkty, kaczek nie można rozpoznać, przerwałem film i najpierw przełączyłem od razu na x5,

włączyłem zapis , to samo kompletny brak ostrości, stąd moje pytanie, czy to jest związane z temperaturą otoczenia, już dwa razy wymieniali

u mnie płytę główną i obiektywy.

Czy u Was jest podobnie?

Jak jestem w domu ostrość działa poprawnie.

A patrzyłeś czy obiektywy nie były zaparowane?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obiektyw paruje jak się wejdzie z zimnego do ciepłego, a ja byłem przez pół godziny na powietrzu, a te filmy robiłem na sam koniec wycieczki, zdjęcia na x1 wychodziły bez uwag.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, dzikiws napisał:

Obiektyw paruje jak się wejdzie z zimnego do ciepłego, a ja byłem przez pół godziny na powietrzu, a te filmy robiłem na sam koniec wycieczki, zdjęcia na x1 wychodziły bez uwag.

Obudowa jest szczelna? Bo coś wspominałeś o dwukrotnym serwisie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    19 godzin temu, dzikiws napisał:

No i coś koło tego problemu....

Czy ktoś spotkał  się z informacją w jakim zakresie temperatur P30 pro, producent gwarantuje poprawną pracę całego smartfona?

Byłem na działce, w południe, było około + 2 stopnie, ale wiał zimny wiatr, więc odczuwalna była mniejsza, poszedłem z "psiakiem" nad zalew,

porobiłem parę zdjęć i kilka filmów, po wodzie pływało większa grupa kaczek i kilka łabędzi, robiłem film na systemowej apce, i z x1 przełączyłem na x5, patrze

na ekran, a tam widać tylko plamy, łabędzie to tylko jakieś białe punkty, kaczek nie można rozpoznać, przerwałem film i najpierw przełączyłem od razu na x5,

włączyłem zapis , to samo kompletny brak ostrości, stąd moje pytanie, czy to jest związane z temperaturą otoczenia, już dwa razy wymieniali

u mnie płytę główną i obiektywy.

Czy u Was jest podobnie?

Jak jestem w domu ostrość działa poprawnie.

Informacja o zakresie temperatur powinna być w... instrukcji obsługi. Tej papierowej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w instrukcji jest napisane :

Zalecany zakres temperatury roboczej 0 stopni do +35 stopni (C), zalecany zakres temperatury przechowywania -20 stopni do +45 stopni.

Czyli w zimie zdjęcia i filmy mogą być nie poprawne i producent za to nie odpowiada.... bez komentarza

To czy jest szczelny - trudno mnie odpowiedzieć.

Obiektyw przy x1 robił zdjęcia i filmy poprawnie (ostrość bez uwag), dopiero po przejściu na x5 jest problem, jeszcze po testuję na zimnie, tym bardziej, iż taka pora roku,

ale jeśli ostrość obiektywów poprawnie pracuje przy 0 stopni, to przy -10 stopniach nie będzie ostrości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problemy w zimie, to miały już P8

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Pewnie większość telefonów ma podobne zakresy temperatur ale jakby miał przy niższej pogodzie problemy to trochę lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi