Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30 Pro. Folie ochronne i szkła hartowane.

Rekomendowane odpowiedzi

dj.doc
    8 godzin temu, cayen1 napisał:

W czym pomaga Ci ramka? Ustawienie dobrze telefonu czy coś więcej?

Ramka pomaga w montażu szkła. Posiada z jednej strony miejsce na wysuwaną w trakcie montażu podpórkę a z drugiej piny ustalające szkło względem wyświetlacza.

8 godzin temu, cayen1 napisał:

Nie macie problemu z wyczyszczeniem kleju, który rozlał się po smartfonie?

W moim przypadku - tak jak pisałem wcześniej - nie było problemu z wytarciem niewielkiej ilości kleju, który wydostał się na zewnątrz.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co sądzicie o tej folii naklejonej fabrycznie? Zrywać i kleić nową?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jeżeli nie tłuczesz ekranów, to zostałbym przy fabrycznej, ile się da. Niełatwo jest dobrać pasującą folię, która dobrze przylega.

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quaah

P30 Pro zawitał na biurku i oczywiście pojawia się pytanie - jakie szkiełko mu zamontować, tak aby pasowało ze Spigenem? Początkowo podziałam i tak na samej folii, która tam fabrycznie siedzi, jednak pewnie z czasem przydałoby się zabezpieczyć ekran. Jak się zapytałem sprzedawcy w sklepie, to mi polecił 3mk ARC SE. Ktoś coś wie na temat tego szkła?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

Tak. Wiemy, że to folia, a nie szkło. Wiemy też, że jakbyś przewertował trochę forum to znalazłbyś te najbardziej polecane, jak T-max, czy Dome Glass.

Wysłane z mojego P30 Pro przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cayen1

Nie wiem czy jest jakiś dobry produkt 3MK do P30 Pro. Jak już brać szkło to T-max lub Dome Glass, ewentualnie Mocolo. Jeśli wybierasz folię to jakiś hydrożel zamiast tych hybryd.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malpaso

Zamówiłem hydrożel na Allegro i byłem z nim we wszystkich punktach serwisowych w moim mieście żeby mi to nakleili ale nikt się nie chciał tego podjąć; każdy mówił że za trudne. 

W domu próbowałem sam i zmarnowałem wszystkie 3 i nie udało mi się. Faktycznie strasznie ciężko to nakleić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Quaah

Ja przeszedłem się dziś do sklepu i zaproponowali mi wycięcie na maszynie czegoś... kauczkowatego? Koszt 9 dyszek. Wyglądało to właśnie bardziej jak folia hydrożelowa niż szkło, bo Pan pokazał mi arkusz z którego wycina wzór na maszynie. Czy warto się w to bawić, czy takie zabezpieczenie nie jest polecane?

W dniu 22.05.2020 o 16:15, Cris92 napisał:

Tak. Wiemy, że to folia, a nie szkło. Wiemy też, że jakbyś przewertował trochę forum to znalazłbyś te najbardziej polecane, jak T-max, czy Dome Glass.

Czytałem temat, ale to szkła UV i początkowo z góry odrzucałem taką opcję. Chyba błędnie, bo dziś pooglądałem sobie trochę recenzji na YT i zmieniam zdanie. Jeden problem jaki aktualnie w tym rozwiązaniu widzę, to że jak kupię do samodzielnego montażu, skopię to ? Nigdy folii UV nie kleiłem. Czy ktoś mógłby w Warszawie polecić miejsce w którym mogliby mi nakleić takie szkło UV jak T-Max?

I zapytam jeszcze - jak z korzystaniem z gestów z T-Max i etui Spigen?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cris92

To se kup Dome Glass z ramką i nie skopiesz. A nawet nie wiem, czy przypadkiem i do T-max normalnie już teraz nie dodają ramki montażowej.
    Z tymi szkłami i popularnymi etui nie ma żadnego problemu. Dlatego je tu wszyscy polecają co drugą stronę.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ramka jest tylko w zestawie z szkłem Dome Glass. Tmax i Mocolo nie mają ramki montażowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi