Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Aktualizacje oprogramowania - dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Wątek do dyskusji na temat oficjalnych aktualizacji oprogramowania dla Huawei P30.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może ja pierwszy. 

Wyskakuje mi taka aktualizacja i nie wiem czy ją instalować. Czy to są faktycznie tylko ustawienia czy jakaś nakładka operatora. 

Screenshot_20190327_121320_com.huawei.android.hwouc.jpg

Screenshot_20190327_120301_com.huawei.android.hwouc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    steefl

3mb na nakładkę jakąkolwiek, to chyb trochę za mało. Mi się wydaje, że właśnie prędzej ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ostrry
    Napisano (edytowane)

Hmmm, nakładka operatora - branding.

To samo było przy Huawei Mate 20 Lite z Play, telefon ma czysty soft nawet po włożeniu karty SIM, a podpięty do WiFi znajduje oprogramowanie z P4 Play, tylko 300Mb/s (aplikacje Play'a, partnerów Play'a, dzwonki, tapety). 

Na szczęście w P30 wziętym z Play tego nie ma, czysty soft, zero informacji o aktualizacji z Play, ale na razie się mocno nie cieszę, bo może to kwestia czasu hehehe.

Wersja 9.1.0.109.

edit: już 9.1.0.124.

Edytowane przez ostrry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Tylko, że te dodatkowe pakiety, to nie jest taki brand, jak powszechnie się go postrzega. To dodatkowa, niezależna paczka od operatora. Nie ma wpływu na aktualizację bazowego systemu, a tempo otrzymania zwykłych aktualizacji będzie takie, jak wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kechup
    Napisano (edytowane)

Nowa wersja do pobrania przez HISuite : ELE-L29.9.1.0.124 (C431E4R2P2)

This update optimises Camera performance in certain scenarios. [Camera] Optimises Camera performance in certain scenarios. [Audio]

Fixes an issue that caused audio and video to go out of sync during the playback of Instagram videos recorded in hands-free mode.

[input method]

Fixes an issue where SwiftKey cannot be used in certain scenarios.

Fixes an issue where emails with image attachments cannot be sent correctly.

[Display]

Adds the display of third-party app notifications when the screen is off.

[Fingerprint unlock]

Improves Fingerprint unlock performance.

[security]

Integrates Google security patches released in March 2019 for improved system security.

For more information on the security of Huawei EMUI system updates, please visit the official Huawei website: https://consumer.huawei.com/en/support/bulletin/2019/3/.

Nie wiem czy to przypadek ale wydaje mi się że po zainstalowaniu tej aktualizacji na wygoszonym ekranie godzina i stan baterii zostały przeniesione bliżej czytnika linii. Wcześniej chyba były wysoko może miejsce na powiadomienia zrobili albo szybciej teraz zmienia się pozycja żeby ekran się nie wypalał. Coś majstrowali mam wrażenie.

Edytowane przez Kechup

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    steefl

Jest cień szansy, że Huawei ponownie wprowadzi opcję na wzór Samsunga SmartStay. Właśnie rozmawiałem na czacie z osobą która pokierowała mnie do "kogoś" kto ma wpływ jakiś na dział "programowania" jak, to ona nazwała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

@steefl Dziwne, bo Honor (marka Huawei) z takim samym EMUI ma tę opcję. Trzeba cisnąć o wprowadzenie tej opcji i do P30.

Screenshot_20190405-105956.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    steefl

@Gwozdek no właśnie i to jest dziwne, ale do kogo bezpośrednio uderzyć, bo w sumie te czaty online jakoś niespecjalnie wierzę w przekazywanie informacji, aczkolwiek poprawili po naszych sugestiach opis wodoszczelności na stronie P30 i P30 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyskoczyło mi wczoraj info o aktualizacji od Orange , celowo jej nie instalowałem a jak rano wstałem to już było po ptakach , tel sam się zaktualizował bez mojej zgody ..... czy to normalne ???????????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi