Skocz do zawartości
RovakMonte De

HTC U11 nie ładuje , ale słuchawki działają...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam HTC U11 nie ładuje , ale słuchawki na micro usb typu c działają. Telefon był wysłany do serwisu polfixit gdzie telefon działał i zapłaciłem 80zł za wyczyszczenie gniazda....

Po otrzymaniu przesyłki telefon nie ładował  , ale po paru godzinach ożył . Napomkne , że do gniazda dostała się najpradopodobniej woda , ponieważ przed wyslaniem do serwisu po podlaczeniu ladowania telefon zaczął wyswietlac komunikat o cieczach w gniezdzie. Bardzo proszę forumowiczów o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Sprawdź czy kabel  USB dobrze siedzi w ładowarce, a kabel USB-C w gnieździe telefonu. Wystarczy, że się wysunęło i piny się nie zgadzają.

Czy mógłbyś załączyć zdjęcie z widocznym gniazdem w telefonie? Dlaczego telefon trafił do serwisu nieautoryzowanego?

Komunikat informujący o wykryciu cieczy w gnieździe USB (Bardzo często fałszywy), w większości przypadków informuje po prostu o uszkodzeniu /awarii gniazda i wtedy konieczne jest odesłanie urządzenia do serwisu autoryzowanego producenta, aby wymienić płytę główną, niekiedy wystarcza wymiana samego gniazda USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dzień zrobię zdjęcie gniazda ,ale już zamówiłem płytkę ładowania . Trafił od serwisu nieautoryzowanego , poniważ została mi przekazana informacja , że telefon musi mieć wymieniony dotyk , które koszt wyniesie około 400-600zł , po tym moga ZNALEŚĆ przyczynę  i wtedy na kotsz klienta. Postanowiłem jednak zamówić płytke ladowania i wymienic we własnym zakresie , czy po wymianie płytki ładowania moze nadal występować problem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trudno odpowiedzieć. Może dalej występować, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi