Skocz do zawartości
koko1108

Huawei Watch GT Active - Pierwsze wrażenia i pytania do właścicieli

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni uzywam GT Active

Jesli chodzi o moja oponie na temat zegarka to:

Wygląda oblednie, bateria bajka w porownaniu do poprzednich, piękny wyświetlacz, płynność dzialania na plus ale to pewnie przez ograniczony system. 

Minusy:

brak zwyklego aod (niby jest pokazanie czasu przez 5 min ale mysle ze sie wypali ekran bo duza jasnosc zostaje, huawei watch sport mial cos takiego za aod bylo i tarcza zostawiala glownie godzine i delikatnie przemieszczala sie po ekranie) 

Brak pogody na kolejne przynajmniej 3 dni

No i te powiadomienia ktore zostają mimo odczytania z telefonu. 

Tylko tyle i az tyle. Miałem zegarek z android wear i bylo tam pelno funkcji ale wszytko tak niedopracowane i wolno dzialalo ze sie nie chciało z tego korzystać a z powiadomieniami, snem i pulsem trzymal gora 30-35h.  

Edytowane przez spec-naz1
    Usunięto treść nie na temat na potrzeby wydzielenia nowego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    22 godziny temu, koko1108 napisał:

niby jest pokazanie czasu przez 5 min

NIBY. Też tak myślałęm ale to działa TYLKO raz i trzeba za każdym razem włączać a nie że raz ustawiasz i za każdym aktywowaniem wyświetlacza świeci 5min..

miałem nadzieje że w odświeżonych wersjach usprawnią coś a tu tylko kolory nowe ? szkoda wielka bo zegarek faktycznie wygląda GODNIE ale pożegnaliśmy się po tygodniu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomashu

Fajnie, że ktoś rozpoczął temat ;) Też dorzucę swoje 5 groszy.

Minusy:

• Powiadomienia - odczytywanie ich jest czasami uciążliwe, bo treść z początku jest urywana, więc aby zobaczyć całość trzeba wyjść na główny ekran, przeciągnąć w górę i wtedy odczytać. Jednakże jak masz więcej powiadomień z tej samej aplikacji to czasami odczytanie tych powiadomień jest niemożliwe (w moim przypadku WhatsApp). Niektórych powiadomień nie jest w stanie otworzyć.
      Brak emot w powiadomieniach.
      Czasami przychodzą z opóźnieniem i nie są oznaczane jako przeczytane, gdy otworzymy je na telefonie. Dziwne jest to, że jak odczytam wiadomość na webWA to powiadomienia na tel znikają.
    • Pomiar tętna - zdarza się gubić pomiar, mimo mocno zapiętego paska. Podczas ćwiczeń tętno na zegarku potrafi mi skoczyć z 140 na 80, a potem wrócić znowu na 140.
    • Tarcze - ZBYT MAŁY WYBÓR
    • Brak konfiguracji dla przypomnienia o aktywności - jest na twardo nadane co godzinę i nie ma możliwości edycji
    • Apka Zdrowie - Problem ze zliczaniem aktywności (albo ja jeszcze nie ogarniam aplikacji). Mimo wykonania kilku treningów apka nadal pokazuje 0, ale jak wejdzie się w wykres to nagle dane o jakimś spacerze, itp.

Plusy:

• Wygląd, komfort noszenia - zegarek prezentuje się super, jest lekki, pasek wygodny, nawet muszę przyznać, że jest wygodniejszy niż tradycyjny zegarek, który nosiłem do tej pory.
    • Wyświetlacz - świetne kolory i wyjątkowo widoczny w słońcu.
    • Czas pracy baterii - chyba ten LiteOS jest naprawdę taki lekki. Mam włączone wszystko GPS, tętno, itp. Dzisiaj jest 6 dzień odkąd zegarek mam cały czas na nadgarstku i nadal mam 27% baterii.
    • Ilość rodzajów aktywności - naprawdę mierzy każdą aktywność, pomiary są czytelnie przedstawione i podsumowane.
    • Sen - nigdy nie sądziłem, że da radę spać w zegarku. W ogólnie nie przeszkadza, a dowiedzieć się czegoś o swoim śnie też jest spoko.
    • Wibracje - nie są wkurzające, alarm na nadgarstku nie wyrywa nagle ze snu.
    • Możliwość rozwoju - jest ogrom możliwości rozwinięcia tego LiteOS, także trzymam kciuki za kolejne wersje.

dodana zawartość

Jeszcze jeden minus dodam:

• Alarmy - nie są tożsame z tymi w aplikacji Zegar na telefonie. Jest to bardzo mylące. Najzabawniejsze jest to, że alarm z telefonu odpali się na zegarku, ale w ustawieniach zegarka tego alarmu nie znajdziemy. To wprowadza sporo zamieszania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Tomashu napisał:
    • Możliwość rozwoju - jest ogrom możliwości rozwinięcia tego LiteOS, także trzymam kciuki za kolejne wersje.

Też liczyłem że coś się zadzieje w tym temacie ale cisza. Mimo odświeżonych wersji systemowo nic się nie zmieniło więc raczej się już nie spodziewam :(

chyba że czarodzieje z xda chociaż może jest zbyt mała w wydajność..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomashu

@malykciuk , to akurat ja zostałem lekko zaskoczony. Zegarek odebrałem 31 marca. Nie było w nim ćwiczeń dedykowanych dla triathlonu. Strona mówiła, że update doda te ćwiczenia... i dodał. :D Także 1:0 dla Huawei w tej kwestii. Co będzie dalej to się okaże ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomashu

Wczoraj miałem kolejna aktualizację, która w changelogu miała "Fixes reporter issues" czy coś takiego

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

Jakby ktoś się zastanawiał to GT Sport i GT Active to ten sam zegarek, różniący się kolorem i opaską.

Ja kupiłem wersję Sport, bo bardziej podobał mi się czarny kolor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomashu

Chyba w ogóle Watch GT to ten sam sprzęt w Classic, w Sport i w Active? Różni się tylko koperta i pasek, a bebechy są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seba112

O ile się nie mylę to wersje Classic i Elegant mają mniejsze koperty - 42mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adif1

Koledzy przychodzę z pytaniem

Miałem już sporo zegarków ale z tym mam specyficzny problem otóż zegarek pokazuje powiadomienia ale "wybrakowane", aplikacja to disa super zamiennik messengera + sms w jednym

Przy odbiorze powiadomienia nie ma i formacji o nadawcy oraz z czego wiadomość została wysłana

Dziwi mnie to bo nawet na mi band pokazywało dobrze :/

Wiem że jest to mega obcięty system no ale słabo default_sad.png

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi