Skocz do zawartości
daro

Ekran "stracił czułość" dotyku

Rekomendowane odpowiedzi

daro

Mój Hero jakoś 5 dni dostał szału, pierw ruszały się same pulpity, drgały jak by ktoś szybko trackbalem robił szybkie, krótkie ruchy w prawo, lewo, ogólnie miał strasznego muła i nic nie dało się robić, reset pomagał na krótko.

W tedy był na VilliamRom 5.4 (miałem ten rom od wersji 5.0 a na wersji 5.4 jechałem już z tydzień) więc to nie rom) ale ok, zrobiłem full wipe i jeszcze raz nowe wydanie 5.5

Nadal nic więc znów full ipe, radio, rom ten sam - brak efektów. Tyle, że ekran nie drga tylko stracił "dotyk". Tzn. od połowy w dół w 9/10 dotknięciach nic się nie dzieje, zero rekacji, jak mam FC nie mogę zrobić nic, tylko trackball. Klawiatura ekranowa - pisać nie mogę, czasami tak jak by się to odwiesiło i biega wszystko igła i nagle znów nic robić nie mogę.

Obecnie HeroDroid05, po full wipe i po radio.

W ostatnim czasie na 99% telefon mi nie spadł ani ni był zduszony. Nie zamókł itd. Jakiś miesiąc temu zakupiłem szybką kartę 8GB ale jechałem na niej co najmniej 3 tygodnie i wszystko z nią ok było.

Jeżeli nic mi nie poradzicie to serwis, tylko pytanie czy idzie odkręcić to wszystko aby wyglądało jak z salonu play? Prędzej miałem przez rok g1 to wiedziałem o nim wszystko przy hero ledwo ledwo. Trzeba zmienić radio, recovery i rom. SPL chyba nie ruszony.

--

Może jakiś filmik nagram do poglądu?

---------- Post dołączono o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Dobra, teraz to jest porażka, cały ekran stracił "czułość" 9/10 dotknięć - zero reakcji. Jak jadę trackballem to jest igł, nic z system raczej się nie stało bo wszystko pracuje szybko, stabilni i poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś chciał go oddać do serwisu to wgraj ROM przez RUU ;) i będzie ok. Przywraca wszystko, nie powinno zostać śladu po zmianiach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam pytanie przez RUU to znaczy jak i który rom bo u nas jest kilka wersji oficjalnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Możesz sflashować ROMem bez roota z zipa a potem zmienić recovery na takie co było wcześniej... chyba mam nawet kopie jakby co (właściwie to nie mam pewności czy to się uda)

http://android.modaco.com/content/htc-hero-hero-modaco-com/291942/22-jan-stock-roms-radios-in-update-zip-format-for-gsm-hero/

2. Flashujesz przez RUU, o ile dobrze pamiętam, to miałem ROM 1.76.405.6 gdy brałem go z Playa

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=559622

---------- Post dołączono o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Ja mam pytanie przez RUU to znaczy jak i który rom bo u nas jest kilka wersji oficjalnego?

przez RUU to używając tej aplikacji od HTC, a wersja ta, którą miałeś gdy kupowałeś telefon.

Jak oddasz do serwisu to i tak wgrają Ci nowszy ROM pewnie ;) z nowym SPL :P

PS ja kiedyś miałem umazany ekran kremem do gojenia tatuaży to ledwie co działał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro

Czyli co, zapodaje

RUU_Hero_HTC_WWE_1.76.405.6_WWE_release_signed_NoD river.exe

i wszystko załatwione?

Bo nie wiem jaki miałem rom, kupiłem go używanego już zrootowanego.

---------- Post dołączono o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Radio i recovery wróci samo do "oryginału" czy tez trzeba flashować? Po tym zabiegu (po tym RUU) zniknie root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co mi wiadomo to RUU zmienia ROM, SPL, Radio, Recovery. Zresztą zaraz po operacji sprawdzisz wszystko czy jest OK. Root zniknie. Chcesz na gwarancję do Playa oddać czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro
    Z tego co mi wiadomo to RUU zmienia ROM, SPL, Radio, Recovery. Zresztą zaraz po operacji sprawdzisz wszystko czy jest OK. Root zniknie. Chcesz na gwarancję do Playa oddać czy jak?

Myślę, że pominę Play i poszukam gdzieś w Poznaniu odrazu autoryzowany serwis żeby szybko to poszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba84

dziwna sprawa, mam dokladnie ten sam problem od kilku dni! najpierw zamulilo, potem ekran drgal, a teraz dotyk z dolu raz dziala a raz nie. romu nie modyfikowalem, wszystko oryginalne od play.

znalazles juz rozwiazanie problemu? ja najpierw myslalem, ze to jakas app, ale pokasowalem wszystkie nowe i nadal nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    daro

A więc tak. Problem jest nadal tyle, że system nadal pracuje stabilnie nic nie drga, ale nie mam czucia ekranu na jakieś 8/10 od góry i jest to pasek na szerokości całego ekranu i długości 1/10 wysokości ekranu. Czyli pomiędzy tymi dwoma liniami nie mam ŻADNEGO dotyku:

jzk285.jpg

Najlepiej sprawdzić sobie to na jakimś długim menu, np. ustawienia albo np. lista utworów w odtwarzaczu. Bierzesz palec, dotykasz ekranu i jedziesz bardzo powoli do dołu i widać, że normalnie ekran reaguje na Twój dotyk/ruch i wszystko idzie płynnie a u mnie aż do momentu mniej więcej tak jak zaznaczyłem jest barka reakcji i potem znów jedzie... Ta luka jest na wysokości niektórych okienek np. wyboru/zaakceptowania dźwięku powiadomienia, że ie mogę kliknąć OK tylko wszystko trackballem.

Nie wiem co z tym zrobić. Czekam aż samo się naprawi ale czuje, że serwis wita...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kuba84

dokladnie w tym samym miejscu mam problem. co ciekawe, nie na calym pasku, a na jego brzegach. podczas pisania nie moge cofnac i zrobic wielkich liter. a podczas dzialania budzika z kolei nie moge wlaczyc drzemki (czyli srodek).

w weekend przeinstaluje system, zobacze co wtedy.

dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi