Skocz do zawartości
poniedzialek

Szukam tabletu w miejsce radia samochodowego do ~400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Mam nietypowe pytanie jak ww. tytule.

Otóż przymierzam się do poeksperymentowania z radiem samochodowym, a właściwie zamianą na tablet.

I potrzebuję pomocy w dobraniu właściwego tabletu pod wymiar wnęki radia ~ 116x194 [mm] (w planach jest druk ramki, więc sprzęt nie musi pasować super fit). Z moich poszukiwań dowiedziałem się, że jestem ograniczony do 7'', znalazłem takie tablety: 

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016)

Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE

Huawei MediaPad (t2, pro, x2)

Danymi technicznymi posiłkowałem się ze strony gsmarena.com (mają tam wyszukiwarkę tabletów z wieloma filtrami, włączając w to wymiary) , i nie ukrywam, że by mnie interesowały huawei'e z gęstością pikseli 300ppi+.

I tutaj nasuwa się pytanie (biorąc pod uwagę CPU/GPU/RAM) czy wybrać Tab 4, Tab A, MediaPad, czy może coś przegapiłem i jest lepszy wybór ?

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016

Samsung Galaxy Tab A 7.0 (2016

Edytowane przez spec-naz1
    Dodanie budżetu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na Ali/Gearbest masz 'tableto-radia' dopasowane do poszczególnych samochodów (więc z ramkami nie musisz kombinować) w cenach ok. 500-600zł. I masz normalne podłączenie kostką ISO.

PS. Zły dział. Co to ma wspólnego z S8?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@EdwardAcki

przepraszam za zły dział, szukałem gdzie mogę założyć temat, a trafiłem tutaj po temacie innego użytkownika w "dyskusja ogólna", wysłałem zgłoszenie o przeniesienie tematu.

Co do chińskich 'tableto-radii' to po filmach można zauważyć, że pod względem rozdzielczości i responsywności nie umywają się do średniej klasy tabletów, a połączenie wszystkiego miniUsb-iso nie będzie problemem

Edytowane przez poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    4 minuty temu, poniedzialek napisał:

połączenie wszystkiego miniUsb-iso nie będzie problemem

Poprawne działanie tabletu już będzie problemem.

Zasłonisz przycisk power, gps będzie ekranowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, poniedzialek napisał:

@EdwardAcki

przepraszam za zły dział, szukałem gdzie mogę założyć temat, a trafiłem tutaj po temacie innego użytkownika w "dyskusja ogólna", wysłałem zgłoszenie o przeniesienie tematu.

Co do chińskich 'tableto-radii' to po filmach można zauważyć, że pod względem rozdzielczości i responsywności nie umywają się do średniej klasy tabletów, a połączenie wszystkiego miniUsb-iso nie będzie problemem

Tylko ,że jadąc samochodem liczy się funkcjonalność i działanie - by można to było BEZPIECZNIE obsługiwać. Te sprzęty z Ali mają na tyle dostosowany soft, że nie sprawia problemów w obsłudze podczas jazdy.
    Chyba ,że wozisz się tylko jako pasażer... i liczysz piksele by było ich jak najwięcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@dzidexxwybudzenie będzie sterowane podpięciem do zewnętrznego zasilania (zasilanie będzie aktywne wraz z odpaleniem stacyjki) ewentualnie podczas modelowania ramki można zostawić miejsce pod przycisk home aby wybudzić tablet bez zasilania, dwuklik wygasza tablet

Jeździłem z tabletem założonym w miejscu radia i nie miałem żadnych zakłóceń gps, więc zakładam, że nie będzie problemów gdy wsunę tablet ~ 1cm głębiej ( jeżeli będą zakłócenia to się o tym przekonam)

@EdwardAcki

Znalazłem pierwszą lepszą nakładkę która upraszcza interfejs (zegar, mapa, prędkość po gps, asystent, odtwarzacz muzyki, do kompletu brakuje zintegrowanego radia fm)

screen zrobiony na galaxy tab a 9.7

Screenshot-20190403-221329-Car-Launcher.

https://forum.xda-developers.com/android-auto/android-head-units/customized-car-launcher-apk-bmw-t3652086

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autolauncher.motorcar&hl=pl

https://play.google.com/store/apps/details?id=altergames.carlauncher

Odnośnie pikseli, te chińskie radia mają niską rozdzielczość i szczególnie to widać na mapach google, a i płynnością też nie grzeszą

Edytowane przez poniedzialek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@poniedzialek Jaki masz budżet na zakup?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@spec-naz1 załóżmy że mam ~200-400zł, problem w tym że nie ma za bardzo w czym wybierać z 7"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Shiryu

Dodatkowo komplikując sprawę: jest w tej cenie coś, co łatwo zrootować i ma w miarę współczesnego Androida? Może być z Chin. Mam ten problem, że NIE MOGĘ zdemontować radia, więc gotowce w miejsce zatoki 2-DIN nie wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi