Skocz do zawartości
alfabet

Mi 9 - aktualizacje oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

mari0o

Jest rozwiązanie problemu SMS - 

Cytat

Had this too, i disabled the GSM alphabet in sms settings and seems to fix the problem.

Czyli w opcjach wiadomości należy wyłączyć Alfabet GSM. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    Napisano (edytowane)

Zainstalowałem i muszę przyznać, że są jakieś tam plusy. Znaczy 1 na pewno, bo na dalsze testowanie potrzeba jednak więcej czasu. Pierwszy raz udało się zająć więcej niż 4GB ramu. Każda próba na MIUI10 kończyła się ubijaniem przez system dosłownie wszystkiego, teraz dobiłem do 4,5 i szok, ani ostatnie apki, ani launcher się nie przeładowują. AoD w końcu jakoś logicznie i sensownie nazwane. Ikony moim zdaniem paskudne, ale to rzecz gustu wyłącznie ;) Nadal są pewne niespójności wizualne, ale jednak mniejsze niż wcześniej. Jeżeli 3 najważniejsze błędy zostały wyeliminowane to telefon zostanie ze mną może nawet do końca roku, zależy kiedy, w jakiej cenie i co pokaże S10 Lite. Jeżeli nadal będzie to kupka błędów i niedoróbek to w tym tygodniu leci na śmietnik.

U mnie problemu z SMS nie było.

Edit: Gdyby komuś przestał działać internet w sieci komórkowej to warto sprawdzić czy APN nie przeskoczył na mms (u mnie tak się stało). Co najmniej dziwne, ale przynajmniej łatwe do naprawienia.

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zepsuła się funkcja przycisku SI kiedy wcześniej sie wciskało guzik i można było od razu mówić do asystenta tak teraz otwiera całą aplikacje, też tak macie?

Wyciupciane z MI 9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nuras

Ma ktoś problem z płatnością NFC po aktualizacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet

@nuras jeszcze nie sprawdzałem, ale dobrze ze piszesz, bo pewnie bym zapomniał i znowu poszedł bez portfela i wstydu się najadl xD

Przycisk SI faktycznie uruchamia teraz całą apke, trochę bez sensu, z drugiej jednak strony mam aktywne słuchanie i nie ma to dla mnie znaczenia. 

Tak z innej beczki, to mam wrażenie że zasięg WiFi się pogorszył, ale będę jeszcze sprawdzał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dystrybucja ma tutaj znaczenie jeśli chodzi o aktualizacje do MIUI v11? U mnie telefon z play 64GB i dalej MIUI 10.2.30.0 😕 Może coś powinienem zmienić aby się pojawiło w ustawieniach?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    neomagnet
    Napisano (edytowane)

Hmm, działa Wam funkcja OK Google? U mnie przestała. Po resecie telefonu zadziała raz i przestaje. Nie wiem czy ma to związek z tym że zepsuli funkcję przycisku SI czy to problem z aplikacją? 

Edit: problem raczej był z apka, po kolejnym restarcie telefonu wyłączyłem asystenta, usunąłem model głosu i języki, ustawiłem wszystko od nowa i na razie działa. 

Edytowane przez neomagnet

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    olutus
    Czy dystrybucja ma tutaj znaczenie jeśli chodzi o aktualizacje do MIUI v11? U mnie telefon z play 64GB i dalej MIUI 10.2.30.0 Może coś powinienem zmienić aby się pojawiło w ustawieniach?

Próbowałeś na regionie poza eurokołchozem? Np: Szwajcaria? Indie nie polecam bo kupa śmieci się instaluje w tle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sito

Witam serdecznie.

Mam następujący, problem w moim Mi9t pro pojawiła się aktualicja do miui 11 OTA, ale nie miałem czasu jej zainstalować. Obecnie nigdzie nie mogę jej wyszukać - próbowałem zmieniać region nic to nie daje. Nie chcę wgrywać niestandardowego oprogramowania bo we wcześniejszym HTC 10 uwalilem płatności NFC. Macie może pomysł jak wyszukać ponownie aktualizację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 9.11.2019 o 21:00, olutus napisał:

Próbowałeś na regionie poza eurokołchozem? Np: Szwajcaria? Indie nie polecam bo kupa śmieci się instaluje w tle.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Miałem ten sam problem, zmieniłem region ma Szwajcarię i pyk jest aktualizacja, dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi