Skocz do zawartości
kelloco2

Chronimy port USB - czy kabel magnetyczny jest bezpieczny?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak wiecie lub nie port USB do ładowania w S10 jest przylutowany bezpośrednio do płyty głównej urządzenia (iFixit rozebrało i tam można poczytać więcej)  -  więc w razie uszkodzenia portu USB naprawa będzie dosyć droga - nie jest to łatwe tak jak kiedyś gdy np. wystarczyło kupić osobny komponent z USB za kilkadziesiąt złoty (jak np. w Galaxy S4). Tak więc pomyślałem aby chronić w jakiś sposób port USB i zakupiłem kabel magnetyczny https://allegro.pl/oferta/baseus-kabel-magnetyczny-z-koncowka-usb-c-1-metr-7191060450

Zastanawiam się jednak czy stosowanie takiego kabla na pewno jest bezpieczne? W pobliżu gniazda USB jest umieszczony mikrofon jak i głośnik - już kilka razy zdarzyło mi się nie wcelować magnetyczną końcówką do USB a przyciągnęła się ona do głośnika. Chciałbym poznać wasze doświadczenia z praktyki - jak jest z bezpieczeństwem i sensem używania kabla magnetycznego? Mogą one uszkadzać telefon czy wręcz przeciwnie chronią port USB przed zużyciem?  A może są jakieś inne metody ochrony portu usb?  Dodam, że kilka razy przy podłączeniu kabla magnetycznego na ekranie wyskoczyło mi, że "sprawdź czy kabel jest prawidłowo podłączony ble ble ble..". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89

tylko że przy takim kablu musisz wszędzie ze sobą ten kabel nosić jeśli będziesz chciał się podłączyć, lub wydłubywać za każdym razem z portu tą magnetyczną przystawkę (a ta siedzi bardzo ciasno). Co chyba mija się z celem?

Kup sobie ładowarkę indukcyjną i ładuj w ten sposób.

O wpływ magnetycznej końcówki na mikrofon i głośnik bym się nie martwił, jest to tak znikome pole że nic nie może się stać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nosze go zawsze przy sobie ten magnetyczny wiec nie musze wydłubywać.  pytanie tylko czy te magnesy tam nie maja wplywu na mikrofon glosnik S10 ktory sie znajduje obok.  ładowanie bezprzewodowe hmmm... muszę pomyśleć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flo89
    Napisano (edytowane)

już bardziej bym się obawiał właśnie ładowarki indukcyjnej niż tych magnesików. Przez 3 lata ładowałem S7 indukcyjnie (było to 9/10 ładowań). Nic się nie stało, ale po tych 3 latach bateria była już padaka. Nie wiem czy sama z siebie czy indukcja się do tego przyczyniła. W S10 już nie będę używać, tylko po kablu, jeśli gniazdo  padnie w ciągu 2 lat to...no cóż, gwarancja :) 

Edytowane przez flo89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafal55

Przez 3 lata ładowałem S7 indukcyjnie (było to 9/10 ładowań). Nic się nie stało, ale po tych 3 latach bateria była już padaka. to...no cóż, gwarancja  

Ja swoją s7 używałem jakoś od marca 2017 do premiery s10+, i ładowałem po kablu, z wyłączonym szybkim ładowaniem. I jak tak od początku ładowałem (raz dziennie), to jakoś w 2 połowie kwietnia następnego roku bateria znacznie krócej trzymała i musiałem wymieniać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie ma reguły jak ładować. Ja w swojej s7 zawsze leciałem szybkim ładowaniem i bateria według mnie po około ponad roku jak nowa z kolei przy s6 po półtora roku bateria do niczego nie nadawała się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rafal55

To nie ma reguły jak ładować. Ja w swojej s7 zawsze leciałem szybkim ładowaniem i bateria według mnie po około ponad roku jak nowa z kolei przy s6 po półtora roku bateria do niczego nie nadawała się.

Widocznie to zależy od tego na jaki egzemplarz baterii się trafi.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Paulus27

Bez sensu. Ładowarka indukcyjna mniej niszczy baterię niż szybkie ładowanie przewodem.
    Jeżeli już ktoś chce zadbać o baterię to wyłączyć szybkie ładowanie gdy nie jest potrzebne.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi