Skocz do zawartości
ak283

Redmi Note 7 - Zaokrąglony ekran

Rekomendowane odpowiedzi

ak283

Witajcie, mam pytanie do posiadaczy Redmi Note 7. Chodzi o zaokrąglony ekran a szczególnie o dolne rogi. Po włączeniu gestów, które wyłączają przyciski ekranowe pojawia się taki nie miły efekt w prawym i lewym dolnym rogu ekranu. Wygląda to jakby ekran był kwadratowy a te zaokrąglenia były nałożone na rogi i maskowały ekran w tym miejscu. Widać to na klawiaturze Google oraz w aplikacji MiComunity najbardziej. 

Czy u was także tak jest?

Co do ekranu jak i samego telefonu nic nie mam i jeszcze nie miałem okazji korzystać z zaokrąglonego ekranu więc dokładnie nie wiem jak to wygląda w innych modelach lub markach.

PS.

Dodam jeszcze że na screenach tego nie widać bo są one robione w kwadracie.700bec1c9d44e85c21e34ee35925e1b5.jpg4f38348f4f48ee2d08d9cc586c1e2bb0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dreq02

zrób zdjęcie a nie screena z telefonu. Tu nic nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    W dniu 5.04.2019 o 18:00, ak283 napisał:

Wygląda to jakby ekran był kwadratowy a te zaokrąglenia były nałożone na rogi i maskowały ekran w tym miejscu.

Bo ekran jest "kwadratowy" i te zaokrąglone rogi to nałożone maskowanie. Nie ma zaokrąglonych czy okrągłych wyświetlaczy LCD, przynajmniej w produkcji masowej. Ekrany telefonów, tabletów, laptopów itp. wszystkie są prostokątne. Widać to przecież na zamieszczonych przez Ciebie screenach, które pokazują to co wyświetla ekran, a nie to co widzisz. Nawet avatary tu na forum są prostokątne, ale dzięki sztuczce widzimy okręgi. Cyfrowy obraz to prostokąty. A my zostaliśmy okradzeni z pikseli ;)

Edytowane przez Maktare

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi