Skocz do zawartości
majek9

Pixel 3 - problemy z rozmowami głosowymi - szumy, przerwy, cisze

Rekomendowane odpowiedzi

majek9
    Napisano (edytowane)

Cześć, temat znany wśród Pixeli 3 jak i starszych. Od początku po wyjęciu z pudełka Pixela 3 w czwartek miałem problem z rozmowami - przerywania w trakcie, cisza w słuchawce po obu stronach, kiepska jakość rozmów. Pogooglalem i temat niestety dość popularny. Wtedy w czwartek przy pierwszych rozmowach miałem jeszcze niepoinstalowane aktualizacje (stan był na 5 października 2018), natomiast w czwartek wieczorem już aktualizowalem do najnowszych do marca 2019 i w piątek rano wrzuciłem z 5 kwietnia. Spodziewałem się, że łatki poprawią jakość rozmów zdecydowanie, ale niestety się tak nie stało i jakieś 90% rozmów mam z różnymi trzaskami, przerywaniami czy cisza kilku lub kilkunastu sekundową - żenada.

VoLTE mam chyba wyłączone, wnioskując po tym screenie, który załączam z mojego Pixela 3. Sieć nju. Gdzieś tam wyczytałem, że pomagało części użytkownikom wyłączenie VoLTE, ale ja w swoim telefonie w ustawieniach tego nie mam nigdzie, dopiero tym kodem *#*#4636#*#* mogłem dokopać się do ustawień takich zaszytych głęboko, czego efektem jest screen z załącznika.

Macie jakieś pomysły jak to rozwiązać, posiadacze Pixeli 3?

Odsyłać urządzenie do sprzedawcy i prosić o wymianę egzemplarza na inny, który może wady mieć nie będzie? Dodam, że w Pixelu 2XL tego problemu nie miałem w ogóle. Dopiero w tym nowym, zaplombowanym jak kupiłem, Pixelu 3.

Dzięki za opinie i rady.

Screenshot_20190406-122156.png

Edytowane przez majek9
    Edit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

Witaj.
    Kupiłem Pixela 3- egzemplarz z 20 lutego 2019 i nie mam problemów o jakich wspominasz. Dodam, że korzystam również z nju mobile.
    Na update marcowym jak i aktualnym z kwietnia nic nie szwankuje w tej kwestii.
    Może zmień typ sieci jak u mnie. Jeśli to nic nie pomoże, reset ustawień sieci.
    W przypadku braku poprawy w ostateczności pełny reset do ustawień fabrycznych.
    Jeśli nadal bez zmian upatrywałbym winowajcę w karcie SIM (czyt. po stronie operatora).
    Posiadając taką możliwość zrób test na innych simach, najlepiej innych sieci.
    Dopiero wtedy oddałbym smartfon do naprawy/wymiany.

56a4812410e4cd0f0d37693caaee123e.jpg

Wysłane z Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9

Dzięki za odpowiedź w temacie. Czy ustawienia typu sieci na WCDMA też masz na stałe u siebie w urządzeniu? Przecież to jest zabicie prędkości transmisji danych kolosalnie - na 3G typie sieci mam speedtest 11,5 download, na LTE ok 35Mpbs. Jednak ustawiłem to i jutro zrobię dzień testów rozmów na tym ustawieniu, chociaż no nie widzi mi się aż tak ograniczać sobie sieć dla rozmów, jeśli miałoby to pomóc. 

Do do karty sim - uważam że to nie jest wina karty, bo jeszcze w zeszłym tygodniu miałem w Pixelu 2 XL tę samą kartę nano sim wrzuconą, przez pół roku w tym urządzeniu ani razu nie miałem zwiechy w połączeniu, ciszy czy słabej jakości rozmowy. Zaczęło się to dopiero w Pixelu 3 - zarówno na aktualizacji z października 2018 jak i tej z kwietnia 2019 jest tak samo. Dziś rozmawiałem kilka razy i było to samo - przerwy w słyszeniu rozmówcy... Jestem mega zirytowany...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Orange ostatnio wprowadził ograniczenia w usłudze Volte - działa tylko na wspieranych urządzeniach - lista na www. Być może twoje problemy są związane z tymi zmianami.

Skontaktuj się z BOK.

@majek9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    5 minut temu, dzidexx napisał:

Orange ostatnio wprowadził ograniczenia w usłudze Volte - działa tylko na wspieranych urządzeniach - lista na www. Być może twoje problemy są związane z tymi zmianami.

Skontaktuj się z BOK.

@majek9

No ja właśnie na tym screenie, który zamieściłem, mam wyszarzoną opcję VoLTE, tzn. jest nieaktywna jakby do przełączenia i na off domyślnie, więc nie powinno być z tym problemu, bo czytałem że ludzie właśnie często wyłączali u siebie VoLTE, żeby poprawić jakość rozmów w Pixelach 3. Nie wiem czy kontakt z BOK okaże się skuteczny w tej materii. Masz może gdzieś aktualną listę, bo jak wpisałem orange.pl volte to jakiś tekst z października 2018 mi wyskakuje tylko w necie. Thx.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pixeli nie ma na tej liście - głównie modele dostępne w abonamencie.

Tak jak pisałem:

Być może ostatnie działania spowodowały chwilowe pogorszenie jakości rozmów. Możesz ewent. sprawdzić na jakiejś innej karcie sim

@majek9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@majek9
    Od początku jaki typ sieci miałeś ustawiony? GSM auto?

Wysłane z Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    8 godzin temu, Kr!stov napisał:

@majek9
    Od początku jaki typ sieci miałeś ustawiony? GSM auto?

Wysłane z Google Pixel 3

Miałem domyślnie ustawiony typ sieci LTE-UMTS auto, jak na screenie w pierwszym poście, po włożeniu karty sim z nju.

Wczoraj wykonałem ten reset ustawień sieciowych jak pisałeś, na ustawionym typie sieci LTE (zalecane) defaultowo i w tym menu z kodu typie ręcznie wybranym z listy bodaj LTE-CDMA-UMTS (auto) - przeprowadziłem dziś kilkanaście rozmów głosowych krótszych i dłuższych od rana do wieczora i było ok, do czasu ostatniej rozmowy ok 21.30, gdzie przycięło mi i zginął dźwięk rozmówcy i mój na około 5 sekund podczas rozmowy głosowej. Myślałem, że sprawa się jakoś naprostowała po resecie ustawień sieciowych w ustawieniach gdzieś wyszukanej opcji, ale widocznie niezbyt tak się stało. Bestcena już w mailu napisała mi rano, że nie ma problemu i mogę zamówić kuriera na ich koszt, a oni od razu wyślą mi nowe urządzenie Pixel 3 lub zwrócą kasę jak chcę, jak tylko kurier im dowiezie mojego Pixela 3 z problemami z głosem, o których im napisałem.

Nie wiem czy zwracać urządzenie i brać innego Pixela 3 i bawić się potem w konfigurację od nowa apek i ustawień, czy wziąć zwrot kasy. Kurcze, jestem zadowolony z tego Pixela po pół roku używania 2XL, ale jak ma to tak wyglądać, że mam dłubać i szukać przyczyny słabej jakości rozmów akurat w tym tel, to duża dyskwalifikacja. Jakbyście postąpili? Oddać ten egzemplarz do BC i wziąć zwrot kasy czy wymieniać na innego i liczyć, że tamten drugi będzie gadać normalnie słuchawka? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

Ja bym zaryzykował jeszcze raz z Pixelem 3. Jeśli kolejny raz będziesz miał ten problem to wtedy bym brał zwrot pieniędzy. Zrób backup swoich danych i pójdzie szybciej.

Wysłane z Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    Ja bym zaryzykował jeszcze raz z Pixelem 3. Jeśli kolejny raz będziesz miał ten problem to wtedy bym brał zwrot pieniędzy. Zrób backup swoich danych i pójdzie szybciej.

Wysłane z Google Pixel 3

Tak zrobię, zamówię kuriera na środę lub czwartek i mam nadzieję, że w poniedziałek przyjdzie do mnie nowe urządzenie juz.

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi