Skocz do zawartości
djwonski

Uchwyt do auta

Rekomendowane odpowiedzi

cayen1

@horde

Wydaje mi się że z kratki nie odpadnie, próbowałem trochę pociągnąć ale z umiarem i nic nie wskazywało żeby był jakiś problem z trzymaniem się uchwytu w kratce. Wymiarów nie znam ale mogę go zmierzyć za dnia. Co do trzymania smartfona to też nie mam zastrzeżeń, wydaje mi się że jak już włożymy i będziemy pewni że dobrze wszedł to możemy mu bardziej zaufać niż takiemu, którego naciskiem steruje elektronika.

Jeśli chodzi o Xiaomi to miałem na myśli ten model KLIK. Jakiś sensownych argumentów nie mam czemu akurat on prócz tego że ładuje zamiast tylko podtrzymywać baterię i w mojej opinii wygląda solidnie. Ostatnio był gdzieś nawet za 99zł ale skończyły się zanim się zorientowałem o promocji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam ten "inteligentny" uchwyt Xiaomi - bardzo ładnie wygląda i dobrze ładuje P30 Pro - polecam.

https://mi-home.pl/img/products/car_charger_wireless/video-v1.mp4

Faktycznie jest trochę niestabilny, ale wielkich sił tam nie ma - w końcu nic nie trzeba dociskać ani naciskać - wszystko dzieje się samo. ?

Jedyny minus uchwytu to błąd w systemie Huawei - brak odblokowywania przy zaufanych urządzeniach (samochód i jego BT) i konieczność skanowania odcisku palca, który jest na samym dole i trzeba go trochę docisnąć - wtedy jest spora szansa kiwnięcia uchwytu. Poza tym spokojnie można działać na fonie i jest ok.

Edytowane przez mxw3000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mxw3000  Mam go i polecam, udało mi się go wyrwać za 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jojoro

A jak wygląda wyjęcie/włożenie telefonu przy wyłączonym silniku czyli zasilaniu z zapalniczki? Bo ja zazwyczaj wsiadam do auta, umieszczam telefon w uchwycie i dopiero włączam silnik.

Tak samo przy kończeniu jazdy - wyłączam silnik i dopiero wyjmuję telefon.

Podobnie czasami siedzi sie na parkingu i czeka na kogoś z wyłączonym silnikiem/zasilaniem  - telefon dzwoni - da się wyjąć go z uchwytu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się telefon wyjąć bez zasilania ponieważ zaciski są na sprzężnych, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się wyjąć ze tak powiem na siłę ale już go nie wsadzisz do uchwytu jeśli nie ma zasilania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włożyć też się da bez prądu, choć faktycznie nie jest to najwygodniejsze.

15 godzin temu, jojoro napisał:

A jak wygląda wyjęcie/włożenie telefonu przy wyłączonym silniku czyli zasilaniu z zapalniczki? Bo ja zazwyczaj wsiadam do auta, umieszczam telefon w uchwycie i dopiero włączam silnik.

Tak samo przy kończeniu jazdy - wyłączam silnik i dopiero wyjmuję telefon.

Podobnie czasami siedzi sie na parkingu i czeka na kogoś z wyłączonym silnikiem/zasilaniem  - telefon dzwoni - da się wyjąć go z uchwytu?

Zależy od samochodu - kiedy ma zasilanie w zapalniczce. Mój włącza zasilanie po włożeniu kluczyka i przekręcenia o 1 pozycję (do ACC, bez odpalania silnika - tak ma chyba każdy) i wyłącza zasilanie dopiero gdy kierowca otworzy drzwi, więc IMHO jest okay, zazwyczaj zdążę wyjąć telefon. Co do dzwonienia to nie rozumiem - jak dzwoni, to po prostu gadasz - przez zestaw BT w samochodzie, nie wyjmujesz telefonu z uchwytu.

Poza tym zawsze można ładnie schować kabelek i wpiąć się zasilaczem 5V gdzieś w kabelki pod spodem, np. te od podświetlenia przycisków. Ale to już grubsza robota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi