Skocz do zawartości
ernestu

Sipdroid - klient SIP VOIP

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował już może uruchomić ten program? http://sipdroid.org/

Wymagany jest firmware ADP 1.5 którego niestety nie posiadam, a instalacja z RC9 to raczej długa droga :)

//Misiek_ud: Przeniesienie do odpowiedniego działu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja uruchomiłem, ale nie wiem co w nim za bardzo robić. a:/ Trzeba jakiegoś klienta SIP zakładać?

3942e582b3588271.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna wykorzystac konto gadu gadu naglos - udostepniony tam jest protokol SIP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Ja mam tlenofon ... ale i tak nie umiem wykorzystac za bardzo :/

Nie wiem co potem w called party address wpisac

:) swoja droga wlasnie mialen o nim pisac;)

Na markecie tez jest(choc osobiscie mam z tej strony)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przetestowałem aplikację z usługą gadu gadu nagłos - działa całkiem dobrze.

Jedynie małe problemy z jakością sygnału wychodzącego - poprawia się lekko, gdy skorzysta się z proxy pbxes.org

Jakość dźwięku przychodzącego jest idealna.

Testowałem tylko na swoim łączu domowym - więc możliwe że na innym jest lepiej.

Niestety nie udało mi się uruchomić połączenia z usługami Betamax, mam nadzieje że szybko uporają się z tymi problemami. Aplikacja patrząc pod kątem obsługi wykonana jest bardzo dobrze.

Zachęcam innych do instalacji i testowania. 7 gr za minute połączenia na stacjonarne i 25 gr na kom. (oprócz PLAY) to jednak troszkę taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus
    :) Ernest:) to napisz tutorial :) konfiguracja VOip na przykladzie GG na głos:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś zaktualizowałem soft i nareszcie mogłem przetestować Sipdroida. Wpisałem wszystkie dane konfiguracyjne z konta operatora easycall i...poszło.Telefon przyjmował połączenia oraz wybierał poprzez sip. I w tym momencie problem, gdyż G1 się zawiesił i musiałem zrestartować oraz postanowiłem wgrać od nowa Sipdroida. Od tego momentu niestety klient sip odrzuca połączenia po pierwszym sygnale. Nie mam pojęcia co się stało a tym bardziej jestem zdziwiony bo konfiguracja jest bajecznie prosta i działało....Już nie działa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przetestowałem aplikację z usługą gadu gadu nagłos - działa całkiem dobrze.

Jedynie małe problemy z jakością sygnału wychodzącego - poprawia się lekko, gdy skorzysta się z proxy pbxes.org

Jakość dźwięku przychodzącego jest idealna.

Testowałem tylko na swoim łączu domowym - więc możliwe że na innym jest lepiej.

Niestety nie udało mi się uruchomić połączenia z usługami Betamax, mam nadzieje że szybko uporają się z tymi problemami. Aplikacja patrząc pod kątem obsługi wykonana jest bardzo dobrze.

Zachęcam innych do instalacji i testowania. 7 gr za minute połączenia na stacjonarne i 25 gr na kom. (oprócz PLAY) to jednak troszkę taniej :)

możesz napisać coś więcej o konfiguracji gg na głos

przy wybieraniu wpisuje się nr gg użytkownika do którego dzwonomy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Alus

Ja probowalem gg na glos. Na gorze w notiferze pisze ze jest polaczony i np jaknie masz srodkow to napisze ze nie moze polaczyc sie z powodu braku polaczenia. Nie wiem jak to wyglada laczac sie wewnatrz gg zwlaszcza ze nie wiadomo jak zaliczy ten nr;) moze okazzac sie ze to kogos domowy:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zachęcony usługa i niskimi kosztami postanowiłem przetestować ten program. Założyłem i doładowałem konto easycall, wklepałem potrzebne dane do SIPDROID'a, w notyfikacjach mam informację że jestem poprawnie zarejestrowany. Po wybraniu jakiegokolwiek numeru, naciśnięciu zielonej słuchawki, następuje automatyczny koniec rozmowy ( a raczej nie nastepuje nic ). Jestem ciągle podłączony przez WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi