Skocz do zawartości
Gość

WŁAMANIE DO TELEFONU - Czy telefon po resecie nadaje sie do bezpiecznego użytku ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam telefon samsung ,  ktory zostal zhackowany za pomoca jakiegos urzadzenia , ktore zostalo podpiete przez wejscie do ladowarki. Przez to cala zawartość , razem z logowaniem do banku, karty bankomatowe , facebook a także każdy ruch na telefonie byl  przesylany na komputer hakera ( coś jak Key Logger). Zastosowalem hard reset  po ktorym trzeba bylo uzyc FRP tool , by ominac blokade google.  Czy telefon po takim resecie nadaje sie juz do użytku ?  Czy mozna juz bezpiecznie  utworzyc nowe konto google i korzystac z telefonu bez obawy ze haker nadal monitoruje  moje ruchy ? Przepraszam jesli  zapytalem w zlym dziale. Telefon  to Samsung J6 + 2018 . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Ja bym oddał i skierował sprawę do sądu.

Żeby coś takiego się wydarzyło przy zabezpieczeniu Knox!?! Niesłychane i obraza moralności.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Godzinę temu, KARWOT FAMILY napisał:

Zastosowalem hard reset  po ktorym trzeba bylo uzyc FRP tool , by ominac blokade google. 

A czemuż to trzeba było omijać blokadę google?

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Czy mozna juz bezpiecznie  utworzyc nowe konto google i korzystac z telefonu bez obawy ze haker nadal monitoruje  moje ruchy ?

Nie. Jeśli ta bajka o hakerze jest prawdziwa (w co wątpię) to haker mógł zrobić root'a i wgrać szpiega na partycję systemową której hard reset nie tyka. 

po ktorym trzeba bylo uzyc FRP tool

Po co? To twój telefon a nie znasz danych logowania do gmail? 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uzycie frp tool było konieczne gdyż utracilem wszystkie dane,  konta,  skradziono mi je a telefon po resecie wymaga wlasnie konta ktore było przed resetem

dodana zawartość

Dodam jeszcze,  ze podczas uruchamiania telefonu nie wyświetla sie 'samsung security by knox' tak jak przed wlamaniem, wiec chyba rzeczywiście telefon zostal zrootowany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

4 godziny temu, KARWOT FAMILY napisał:

Posiadam telefon samsung ,  ktory zostal zhackowany za pomoca jakiegos urzadzenia , ktore zostalo podpiete przez wejscie do ladowarki. 

Kolego wytłumacz mi jak 6-cio latkowi, kto mógł podpiąć sie do twojego telefonu za pomocą urządzenia przez gniazdo USB w telefonie, a ty o tym nie wiedziałeś. Dla mnie to jakaś bajka.

2 godziny temu, KARWOT FAMILY napisał:

a telefon po resecie wymaga wlasnie konta ktore było przed resetem

Więc wpisujesz i logujesz sie na tym koncie które było przed resetem, chyba że nie ty jesteś właścicielem tego telefonu i poprostu nie znasz tego konta.

dodana zawartość

3 godziny temu, maxprzemo napisał:

Nie. Jeśli ta bajka o hakerze jest prawdziwa (w co wątpię) to haker mógł zrobić root'a i wgrać szpiega na partycję systemową której hard reset nie tyka. 

@maxprzemo

Przecież po zrotowaniu telefonu nie powinno byc blokady Knox i nie powinien pytac o pierwotne konto google. Coś mi tu nie pasi w tym temacie.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@jeronimo Wiem. I dodam tylko że J6 2018 startował z Androidem 8.0 Oreo a na tym systemie nie ma możliwości zainstalowania aplikacji przez USB bez włączonych "Opcje programisty", włączonego "Debugowania USB" i zaakceptowanego na odblokowanym telefonie podpiętego urządzenia "Klucza urządzenia". Więc albo tym hakerem był jakiś gość z NSA z superkomputerem do dyspozycji, albo coś kolega kręci.

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis
    Napisano (edytowane)

@jeronimo ostatecznie to jest zasadnicza kwestia tego tematu: 

4 godziny temu, KARWOT FAMILY napisał:

Czy telefon po takim resecie nadaje sie juz do użytku ?  Czy mozna juz bezpiecznie  utworzyc nowe konto google i korzystac z telefonu bez obawy ze haker nadal monitoruje  moje ruchy ?

A odpowiedź brzmi: nie. 

dodana zawartość

@KARWOT FAMILY najlepiej oddaj telefon do ekspertyzy u Samsunga, a sprawę zgłoś odpowiednim organom.

Edytowane przez melis
    • Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raiven

Czy autor czasem nie gwizdnął tego telefonu i teraz pyta czy właściciel nie będzie mógł namierzyć swojego urządzenia po resecie? :P

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

Autor już sie wyrejestrował z forum, więc temat zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x