Skocz do zawartości
Karoldre

Jak długo po zakupie telefon może leżeć nieużywany?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Siema. Zakupiłem jakis czas temu galaxy S9 ale poleży on nieużywany u mnie w szafce jeszcze przez kilka miesięcy (2-3). Telefonu nie włączałem. Jest fabrycznie zafoliowany.

Martwi mnie fakt, że bateria może z tego powodu odnieść negatywne skutki przez brak jej ładowania.

Teoretycznie w sklepie telefony w pudełku też jakiś czas leżą ale jak to jest w praktyce to nie mam pojęcia.

Myślicie, że nic jej nie bedzie?

Pytanie te powstało w mojej głowie z powodu iż kiedyś zostawiłem laptopa na dłużej bez jego ładowania i efekt był taki, że bateria przestała w ogóle trzymać.

Nie chciałbym tego doświadczyć w telefonie

Edytowane przez Karoldre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marvo
    7 godzin temu, Karoldre napisał:

Siema. Zakupiłem jakis czas temu S9 ale poleży ona u mnie w szafce jeszcze przez kilka miesięcy (2-3). Telefonu nie właczałem. Jest fabrycznie nowy.

Martwi mnie fakt, że bateria może z tego powodu odnieść negatywne skutki przez brak jej ładowania.

Teoretycznie w sklepie telefony w pudełku też jakiś czas leżą ale jak to jest w praktyce to nie mam pojęcia.

Myślicie, że nic jej nie bedzie?

Pytanie te powstało w mojej głowie z powodu iż kiedyś zostawiłem laptopa na dłużej bez jego ładowania i efekt był taki, że bateria przestała w ogóle trzymać.

Nie chciałbym tego doświadczyć w telefonie

Myślę że to nie ma większego znaczenia, większe znaczenie mialo by to gdyby bateria leżała totalnie rozladowana do zera przez dłuższy czas. Niemniej jeżeli bym nie włączał telefonu, to nie kupował bym gona zaś i problem z głowy :) biorac pod uwagę ciągle spadające ceny też by to było zasadne.

Ale może niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie.

Mogę tylko dodać że bateria najbardziej dostaje "po du**e" gdy procesor intensywnie pracuje i temperatura sprzętu rośnie 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Popieram powyższe - może leżeć byle by bateria nie spadła do 0. Moźesz go podładować do 60-70% i znowu odłożyć. Nie ma potrzeby go włączać.

Ps.

Gdyby to był pierwszy model ajfona - byłby sens tak go przechowywać.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, dzięki za odpowiedź.

Podładowanie go teraz nie wchodzi w gre z racji tego, że pudełko od telefonu jest fabrycznie zafoliowane i nie mam dostępu aby wyjąć telefon w celu jego naładowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Pilnuj więc żeby przebywał w temperaturze pokojowej, chłód i mróz nie jest wskazany.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czlowieku przeciez jak samsung wyprodukuje telefon to u niego na magazynie lezy przez kilka miesiecy a pozniej jeszcze zanim przyleci do sklepu i tam tez zanim ktos go kupi to przelezy kolejne kilka miesiecy wiec spokojny badz. Moze u ciebie lezec kolejne miesiace pod warunkiem ze nie bedziesz go wlaczal.

Pewnie samsung zabezpieczyl baterie do momentu pierwszego uruchomienia telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4GSM

Jeśli nie była odpalana i jest naładowana to nie ma co się stresować. @Sheroldkin dobrze prawi. Telefonik może spokojnie poczekać i nie wpłynie to na żywotność baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Ale nie należy zapominać, że akumulator też nie jest wieczny i po kilku latach sam z siebie będzie słabszy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Siever

Może leżeć latami. Bateria jest naładowana i nie rozładuje się sama przy wyłączonym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Godzinę temu, Siever napisał:

...Bateria jest naładowana...

Mylisz się.

Obowiązujące przepisy zabraniają przechowywania akumulatorów i urządzeń posiadających je w stanie 100% naładowania. Dopuszczalne jest 30-40%.

Baterii li-pol nie wolno rozładować do 0% - nie mogą

Cytat

...leżeć latami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi