Skocz do zawartości
majek9

Gdzie kupić pewnie i korzystnie?

Rekomendowane odpowiedzi

majek9

Zakup Pixela 3 z bestceny 4/64? Czekam z niecierpliwością na opinie jak coś. Pomoże mi to mocno ;)

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash
    Zakup Pixela 3 z bestceny 4/64? Czekam z niecierpliwością na opinie jak coś. Pomoże mi to mocno default_wink.png

Wysłane z mojego Pixel 3 przy użyciu Tapatalka

Chyba raczej wynajem nie zakup. Tam się nie da nic kupić. Przeczytaj regulamin. Też się kiedyś napalilem jak szczerbaty na suchary ale coś mi nie grało. Wysłałem to do kolegi adwokata to prawie z krzesła spadł ;) no ale nie moje pieniądze. Tylko podpowiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kr!stov

@Jash
    Bestcena działa coś jak leasing?
    Mi zawsze zapala się czerwona lampka gdy widzę cenę dużo niższą.
    Pewnie dlatego, że nie mogę sobie pozwolić na błędne wybory, ze względów finansowych. Muszę być niczym saper i nie pomylić się
    Gdy ktoś szuka Pixela 3 to wchodzą w grę według mnie olx, Allegro i ewentualnie firmy, które ściągną go.

Google Pixel 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

W duzym skrócie tak. Płacisz pełna cenę ale nie kupujesz tylko wynajmujesz. Nie wiem co w sytuacji gdyby chcieć sprzedać bo Bestcena też tego towaru nie kupuje tylko wynajmuje od swojej spółki córki że Słowacji która to z kolei robi od firmy z UK. Dla mnie to jakiś łańcuszek dziwny. To są za drogie rzeczy żeby sobie pozwolić na coś takiego.
    Ja Pixela 2 chwilę po premierze kupiłem w Mobile City a Pixela 2XL w x-kom.pl i tak wolę przepłacać i spać spokojnie że nie kupiłem w firmie krzak. Teraz mamy jeszcze Amazon.de i UK. Tam się też opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9

Wg mnie przesadzasz jako użytkownik, który tylko czyta internet i regułki, a nie 'dotyka' tematów ;), ale jak wolisz dołożyć 2k do zakupu 'pewnego z x-kom' to droga wolna, rynek też, no :P offence

osobiście kupiłem z olx pixela 2xl w listopadzie 2018 od babki za 1,8k, którego bestcenie oddałem po prawie pół roku używania za 2,080zł (tak wycenili urządzenie na kwotę 70% ceny wyjściowej 2,9k) mając po prostu wydrukowaną faktur - tak, bestcena wystawiła fakturę :), którą dostałem od osoby z olx jak ona nabywała urządzenie u nich w sierpniu 2018. Matematyka jest bezlitosna. Gdzie tu wałki widać? Dodając pare stów miałem Pixela 3, którego też już dostałem informację, po wymianie egzemplarza z problemami z rozmowami na nowy od razu jak zgłosiłem problem, wysłali w piątek i w sobotę kurier DPD przywiózł paczkę a w niej zaplombowany kolejny Pixel 3 - że jak nie będę zadowolony mimo wszystko, to mogę pisać i od razu zwrot kasy na konto będzie realizowany. Poczekam tylko do wymiany karty sim z nju na drugą, by wykluczyć kwestie operatora w tym aspekcie problematycznych rozmów głosowych.

Tak więc nie można tylko polegać na opiniach i interpretacjach, warto czasem po prostu przetestować mechanizm i przekonać się, że nie wszystko musi być tak jak opisywane jest w necie ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

To nie jest kwestia regułek tylko przepisów prawnych i podatkowych. No ale skoro tego nie ogarniasz to mnie nic do tego. Rozumiem że wolisz taniej wynająć zamiast kupić, Twoje pieniądze twoja sprawa. Proponuje, jeśli masz znajomego adwokata podesłać mu regulamin bestceny może wtedy będzie jasne co i jak. Ja nie jestem prawnikiem i nie pamiętam dokładnie jak językiem prawnym kolega tłumaczył mi co i jak tam nie jest ok. Można o tym poczytać na forach prawnych. Polecam też artykuły na bezprawniku. Dla mnie jeden wielki przewal podatkowy.
    PS
    Fakturę dostałeś za towar który kupiłeś od nich czy im sprzedałeś. Jaka była stawka VAT na tej fakturze? Ja wiem że dla Ciebie mogą to być mało istotne niuanse bo wolisz tanio, zamiast legitnie ale weź pod uwagę że nie każdy tak może lub lubi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9
    Napisano (edytowane)

Fakturę dostałem za towar kupiony - ja im niczego nie sprzedawałem, po prostu skorzystałem z formy zwrotu urządzenia do bc przed upływem 12 miesięcy od daty zakupu i uzyskania rabatu, który przeznaczyłem na zakup innego urządzenia. To nie są żadne wałki, o których tak usilnie piszesz, a faktyczne działania sklepu, który ma dziesiątki tysięcy zamówień zrealizowanych i na pewno nie jest firmą krzak, która nie dostarcza towaru lub nie ma odpowiedniego działu realizacji zwrotów kupionych towarów, reklamacji itp. Piszesz o zanoszeniu do prawnika regulaminu - nie każdy z zakupu smarftona robi inwestycję porównywalną do zakupu nieruchomości, żeby zatrudniać prawnika do analizy dokumentów :D:D. Poza tym jedno nie dziwi cię - skoro sklep funkcjonuje od lat na polskim rynku, nie został zamknięty, realizuje bardzo dużo zamówień, to czy naprawdę należy się doszukiwać tam jakiś przekrętów o których piszesz i ubierać to w 'wynajmy' :D? Ja urządzenie nabyłem nie od nich nawet za 1 razem a z drugiej ręki, zwróciłem, uzyskałem rabat od bc, kupiłem kolejny sprzęt i gdyby nie aspekt techniczny Pixela 3 byłbym w 100% zadowolony, ale na żadnym etapie nie spotkało mnie jakieś odrzucenie pod kątem zakupionego towaru, jakieś nieprofesjonalnej obsługi po zakupie czy przed etc. Wręcz przeciwnie, z trzema różnymi osobami wymieniłem w wątku wymiany Pixela 2XL na inne urządzenie przed upływem 12 mscy do zakupu bardzo dużo maili i wszystko grało pozytywnie :) Powodzenia w analizie więc każdego zakupu w necie, czy to nie 'przewał podatkowy'  :)

temat z mojej strony wyczerpany, eot ;)

Edytowane przez majek9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Piszesz nie jak zadowolony klient a jak ktoś kto tam pracuje.

OK reasumując.... pracuję w handlu 20 lat. Prowadzę kilka magazynów z towarem tak zwanym luksusowym. Są pewne umowy przepisy etc. Ty uważasz że jest OK i jesteś zadowolony. Moje zdanie na temat tej firmy znasz. Nikt nikomu do portfela nie zagląda i każdy wydaje swoje pieniądze. Ty wydawaj tam dalej nie analizuj i bądź z tym faktem szczęśliwy. Twoje prawo. Ja nie zostawię tam złamanego grosza. I to jest moje prawo i tak wolę przepłacać i kupować w myśl kodeksu cywilnego.

Ponadto pamiętaj że tam kupując masz tylko rękojmię sprzedawcy a nie masz gwarancji producenta. Nikt w PL nie przyjmuje do naprawy telefonów z Bestceny a oni potem tak obracają używanymi i naprawianymi telefonami sprzedawanymi jako nowe.

Z mojej strony koniec off topa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majek9

Ale stary - ja tam nigdy w życiu nic formalnie nie kupiłem nawet :) - zwrot zakupionego na olx po dobrej cenie urządzenia i uzyskanie rabatu na zakup innego tel, no ok tu dołożyłem i zainwestowałem 4 stówki na Pixela 3 :D, tym bardziej tam nie pracuje :)

Na szczęście w przypadku Pixeli z BC naprawy gwarancyjne na gwarancji producenta są realizowane w kraju, z którego jest dystrybucja zakupionego Pixela. Czas trwania tej gwarancji to rok. A to czy potem będzie dodatkowa ich roczna gwarancja realizowana w Polsce czy w szopie to mnie pewnie nie będzie obchodzić, skoro nie będę już użytkował tego Pixela po roku czasu znając realia.

Pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Nawet na forum audio piszą o problemach z reklamacjami, odradzają zakup, ale skoro twierdzisz że jest inaczej......może miałeś szczęście. Niestety życie uczy że jedna jaskółka wiosny nie czyni, dlatego mimo wszystko skreślam ten pseudo sklep na dzień dobry i na do widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi