Skocz do zawartości
Shyamer

Samsung Galaxy A50 - Pierwsze wrażenia, pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

sa50

Telefon posiadam od dwóch tygodni i jestem zadowolony. Bateria trzyma 1,5-2 dni. Na działanie czytnika odcisków palców nie narzekam. Jak się przyzwyczai gdzie trzeba przyłożyć palec to działa praktycznie za każdym razem. Aparat też robi dobre zdjęcia. Jedyne co ostatnio zauważyłem to czasami przy odkładaniu telefonu albo lekkim pukaniu palcem w tył obudowy u góry słychać brzęczenie. Sprawdzałem dziś w sklepie na innym egzemplarzu i też tak miał. Ktoś z was też tak ma? Na forach czytałem, że zdarzały się telefony samsunga, które tak miały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może stabilizacja obrazu jeśli ma. ? w S kach ze stabilizacja tez to jest.

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aparat niestety robi przeciętne zdjęcia, dużo gorsze od starego S7. Jest przede wszystkim znacznie mniej szczegółów, na dużym ekranie 4k zdjęcia wyglądają na rozmazane. A obiektyw szerokokątny to już w ogóle tragedia jest, dobrze to wygląda tylko na ekranie telefonu.

Kwietniowa aktualizacja moim zdaniem nic nie poprawiła w kwestii czytnika w ekranie. Moim zdaniem najlepiej odblokowywać za pomocą skanera twarzy, bardzo fajnie to działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yourant

Ja z żoną akurat nie używamy bluetootha a problem z WiFi występuje. Zjawisko brzęczenia jak odkładamy telefon występuje u mnie jak i u żony, jest to chyba coś związane ze stabilizacją z tyłu aparatu. Nie przeszkadza nam to, nie czepiałbym się tego jak wszystko z aparatem jest ok. Na razie jeszcze nie mam aktualizacji kwietniowej. Co do czytnika lini papilarnych (mam naklejone szkło hybrydowe) jest lipa. Jak zeskanuje palec to przez pewien czas łapie za pierwszym, później już 5 prób i odblokowywanie symbolem... znowu skanuje palec na nowo i jest ok jakiś czas (mówimy tutaj o jakiejś godzince góra dwie) i to samo. Ustawiłem sobie odblokowywanie twarzy w okularach i bez i jest to najlepsze odblokowywanie jakie jest możliwe w tym telefonie (oczywiście dla mnie). Wiadomo, przyłożymy zdjęcie właściciela i odblokuje, niestety nie jest to rozpoznawanie na podstawie rys twarzy jak w iPhonie, ale dla mnie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakość zdjęć podobna co w S5

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie miesięczny galaxy a50 można kupić za plus minus 1.000zł. Myslicie, że warto dopłacić te 200 zł i kupić MI 9 SE? Na codzień używam telefonu głównie do Internetu (social media, przeglądanie stron,messenger itp.) oraz słuchanie muzyki, czasami zagram w jakąś mniej wymagającą gierkę. Zdjęć nie pstrykam często, ale jak już zrobię to chcę, aby były ładne. Najbardziej interesuje mnie komfort w codziennym użytkowaniu, aby po prostu telefon nie mulił się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tpawel

SE jest zdecydowanie wygodniejszy ale też przez to że sporo mniejszy. Bateria mniejsza ale fotki są sporo lepsze. A50 ma dolby i Jacka, to dobre połączenie. W SE jakosc muzyki jest tylko ok. Niestety z jakiegoś powodu miui nie korzysta z dobrodziejstw DACa qialcolma tylko sztucznie podbija to i owo w equalizerze.
    Widać to doskonałe w powerampie. Jest tam opcja przełączenia ustawień muzyki z miui na wbudowanego DACa, różnica w jakości jest widoczna.

Wysłane z LG G7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna aktualizacja, na + poprawiony vpn.d6ff2fad166a5ee8f0341f1a3ccf49ac.jpg

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę, a w Plusie dalej nic. Nawet poprzedniej aktualizacji. Poprawki z lutego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z Orange, ale wygrałem czysty polski zaraz po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi