Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei P30. Wady i usterki wyświetlacza/panelu dotykowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Jak ktoś ostro katuje telefon, to może szybko się nabawić wypaleń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z wyświetlaczem tzn. jasność ekranu ustawiona na auto. Podczas czytania w ciemności ekran sam z siebie się podświetla. Jasność ok 50 %. Jest to wkurzające bo bije po oczach. Podświetlanie przy pow. wyłączone, wykrywanie twarzy nie zakodowane . Nie mam już pomysłu Może ktoś wie jak temu zaradzić czy serwis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Wyzeruj ustawienia telefonu, a jak nie pomoże, to hard reset. Dopiero potem serwis.

Ewentualnie, przy włączonym automacie, jak zmienisz pasek jasności, to powinien on zostać na tej samej wartości do momentu zablokowania telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

Mam wrażenie, że przy wyświetleniu białego koloru górna część wyświetlacza wpada w odcień zielony a dolna w magentę. To normalne? To mój pierwszy telefon z AMOLED.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Jak już, to takie załamania kolorów powinny mieć miejsce przy zagięciach ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Tak czytam ten temat, i stwierdzam, że u mnie nic z wymienionych rzeczy nie występuje (a przyglądałem się ekranowi dosyć intensywnie, by to sprawdzić). Może wcześniejsze egzemplarze miały jakieś niedoróbki? Bo ja swój P30 28 października nabyłem.

Huawei P30 | Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosac

przy pochyleniu w pionie na białym tle widac delikatne "przebarwienie" w postaci chłodniejszej bieli, ale to jest raczej charakterystyczne dla oledów. W moim poprzednim s7 edge było to samo. Teraz porównywałem i w Samsungu biel wpada bardziej w zielonkawy odcień, a w p30 żółtawy. Na oko jednak w s7 wygląda ładniej choć nie korygowałem jeszcze w huaweiu temperatury 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

Słowo daję, że patrząc na wprost mam wrażenie, że od góry z zabarwienia lekko zielonego przechodzi w kierunku dołu na magentę. Jutro postaram się porównać z innymi telefonami w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prosac

Najlepiej porównaj z innymi oledami, wtedy ocenisz czy masz wadę fabryczną 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ger

Póki co zauważyłem, że nie wyświetla jednolicie szarości. Może to urok OLEDów, może problem z moim egzemplarzem, nie wiem. Takie mam spostrzeżenia po przesiadce z IPS LCD.

Różnicę w podświetleniu szarości najlepiej widać w ciemnym otoczeniu. Do przetestowania we własnym zakresie załączam jpg z kolorem #121212. Wyświetlcie go na pełnym ekranie, po czym redukujcie stopniowo jasność. W moim przypadku najszybciej wygasza się lewy górny róg, który przy ~10% jasności staje się niemalże czarny, gdy w tym czasie prawy dolny wyraźnie świeci. Robi się gradient wzrasta jasności z lewego górnego rogu. W środę będę mógł dopiero zrobić przyzwoitą fotę tego efektu.

Możecie potraktować to jako czepialstwo, ciekawostkę, jakkolwiek ;)

Spoiler

121212.jpg

Edytowane przez ger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi