Skocz do zawartości
Majks

Picasso nie ładuje zdjęc z Firebase Storage [Kotlin]

Rekomendowane odpowiedzi

Majks
    Napisano (edytowane)

Cześć, chcę załadować moje zdjęcie z Firebase do ImageView.  Robię to tak:

try{
        Picasso.get().load(image).into(tvAvatar)
    }catch (e: Exception){
        Picasso.get().load(R.drawable.ic_avatar).into(tvAvatar)
        Toast.makeText(context, "error", Toast.LENGTH_SHORT).show()
    }

I teraz problem polega na tym, że zdjęcie się ładuje wtedy gdy w Firebase jest link do zdjęcia zakończony .jpg np. dodaje zdjęcie z wrzutki albo podobnego typu http://wrzutka.zset.pl/di/ZWW5/ZWW5.jpg

Natomiast gdy dodaje zdjęcie zrobione przez użytkownika dzięki mojej aplikacji i Firebase wrzuca to na swój serwer to to zdjęcie nie chce się załadować. Przykładowy link z Firebase wygląda tak:

https://firebasestorage.googleapis.com/v0/b/fir-app-21077.appspot.com/o/Users_Profile_Cover_Images%2Fcover_OY8HCnverpY1CdypSQrtgDAvpAw1?alt=media&token=97bc3e30-3b8b-44c6-96dd-cf692b5a35b0

Edytowane przez Majks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki wyjątek jest rzucany? Dodaj tutaj log z błędem to będziemy mogli jakąś głębszą analizę przeprowadzić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majks

Hmm sprawa wygląda tak, że nie ma żadnego wyjątku ani błędu. Zdjęcie można dodać za pomocą galerii albo aparatu.  Dodanie przez aparat nie działa w ogóle(zdjęcie jest wrzucane na serwer firebase i picasso je pobiera ale go nie wyświetla, tzn jeśli by nie nie mogło by ustawić obrazka to powinno wyświetlić defaultowa ikonę ale tego nie robi) . Zdjęcie z galerii a dokładniej z folderu "Zrzuty ekranu" jest dodawane bez problemu natomiast z folderu "Rolka aparatu"  wyświetla się w apce tylko  część dodanych zdjęć. Z folderu  "Pictures" nic się nie wyświetla. Zauważyłem, że na emulatorze na komputerze zdjęcia są normalnie wyświetlanie więc teraz to już w ogóle nie wiem ? Wieczorem wrzucę jeszcze xml"a a teraz podam pozwolenia z Manifestu.

<uses-permission android:name="android.permission.INTERNET"></uses-permission>

<uses-permission android:name="android.permission.CAMERA"></uses-permission>
    <uses-permission android:name="android.permission.WRITE_EXTERNAL_STORAGE"></uses-permission>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 26.04.2019 o 17:19, Majks napisał:

Zauważyłem, że na emulatorze na komputerze zdjęcia są normalnie wyświetlanie

Może jest to kwestia wersji androida? Jaką wersję ma emulator, a jaką telefon na którym testujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mmaciejow

Nie lepszy Glide? Podejrzewam, że podczas rysowania apki, zdjęcie nie zdąrzy się pobrać i przez to nie jest dodawane. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majks

@mmaciejow dzięki! Na Glide wszystko działa  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi