Skocz do zawartości
progent

przyciski telefonu nie działają i fałszywy stan baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy taki problem a mianowicie po normalnym korzystaniu z telefonu chciałem go zablokować i włożyć do kieszenie ale nie da się. Wygląda na to jakby się zawiesił ale system działa szybko i stabilne, tylko przyciski power, volume up/down nie odpowiadają. Na dodatek dioda sygnalizująca ładowanie się świeci, z tym że sygnalizuje 100%. Android tak samo pokazuje ładowanie, 100%, i zużycie nie spada. Cały czas 100%. Suwak trybów natomiast działa dobrze. Więc tak, telefonu nie mogę zablokować, muszę czekać na auto blokadę i mogę wówczas odblokować tylko palcem. Po podłączeniu ładowarki to samo. Ciekawostkę podam jeszcze jako, że google (na PC) informuje, że urządzenie jest niedostępne (wiadomości, połączenia, internet działają) i dźwięk nie działa podczas gry (choć nie pamiętam czy go wyciszałem, raczej nie). Opcji restartu nie znalazłem w samym systemie (nawet opcje programistyczne) a aplikacje takowe wymagają roota (niestety, tego teraz nie mogę zrobić ?).

Dzięki, teraz czekam na rozładowanie kompletne, może to pomoże jednak liczę na szybsze rozwiązanie problemu od Was. ;)

Offtop:

Ostatnio po roku użytkowania tegoż telefonu bardzo się cieszyłem, że to właśnie jego wybrałem, chyba wykrakałem (wcześniej miałem dwa iphony, 5s, 7, i teraz dopiero widzę jakie są ograniczone i delikatnie mówiąc, nieadekwatnie wycenione).

Edytowane przez progent
    zmiana tematu, już nie pilne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

Zaawansowany restart dostępny w opcjach programistycznych, po wcześniejszym ich załączeniu.

Sterować telefonem możesz bez przycisków przez adb, warunek to włączone debugowanie w opcj. program.

Wydaj np:

adb reboot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cytat

Zaawansowany restart. Po odblokowaniu, pojawi się opcja ponownego uruchomienia...

Niestety ale poczekałem, aż telefon zgaśnie, odblokowałem palcem i żadna opcja się nie pojawiła.

Co do adb to próbowałem to kiedyś zrobić z jakieś strony ale nie wychodziło. Może mógłbyś podlinkować działający sposób ? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

A czasem tu:

https://www.samsung.com/uk/accessibility/mobile-assistant-menu/

Nie było powera?

Poza tym, chyba aplikacje (pomimo wymagania roota) są w stanie symulować power, tylko muszą uzyskać uprawnienia administratora (w większości same się upominaja)

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz na myśli dodanie do belki ? Nie, nie ma takiej opcji.

Ale już poradziłem sobie z problemem. Rozładowałem i ładuję teraz od zera, volume up/down/Power ok i system pokazuje teraz poprawny stan baterii.

Może ktoś jest świadom powodu tej usterki ? I inne sposoby na restart telefonu też jeszcze chętnie przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mari0o

Ja tez miałem taką sytuację, ale poradziłem sobie bardzo szybko. Wystarczy przytrzymać przycisk Power ponad 10 sekund i się sam zresetuje.

Każdy telefon z wbudowaną baterią ma taką opcję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dziwne bo spróbowałem tak zrobić, mając nadzieję że zadziała ale nic z tego (teraz zadziałało). Czy taki mechanizm jest sprzętowy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mari0o

Tak, to jest hard reset sprzętowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi