Skocz do zawartości
Vallhalen

[solved] RQT_CLOSE !! Przy próbie flashowania TWRP

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

EDIT2: Dla potomnych- gdybyś natrafił kiedyś czytelniku na podobny problem co ja, wiedz, że zmiana romu na 8 pomaga ;) Odzyskanie przełącznika oem unlock jest bardzo losowe ale udaje się również w sposób opisany przez kolegę poniżej. Wątek można zamknąć ale nie warto usuwać ;) 

EDIT: Błąd zapewne był spowodowany tym, że pobierając rom pobrałem androida 9 zamiast 8. Teraz gdy tylko uda mi się odzyskać opcje oem unlock (co jeszcze utrudnisz samsungu?)

Kłaniam się szanownym ,

po długiej przerwie od zabaw z androidem ( od czasów op5 i op6t juz mnie tak nie korci) dostałem od znajomego do "zrobienia" samsunga galaxy s8 z softem plusa. Mysle sobie "no prosze Cie xda, pol godzinki i zrobione".

Jakże się pomyliłem. Jak to jest? RQT close przy próbie flashowania twrp jest do obejscia, wyszedłem z wprawy ? ;)

Próbowałem oczywiscie roznych wersji odina, roznych wersji twrp i nic nie pomaga. Moze ktoś ma solid rozwiązanie? Tutek według ktorego chcialem poleciec calosc jest tutaj: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/how-to/guide-how-to-root-galaxy-s8-crgh-rom-t3846009

Mam zaflashowany czysty rom dla porządku oraz odblokowany OEM. 

W download mode widzę, że RMM State: prenormal- na bank to jest problemem.

Za wszelką pomoc będę wdzięczny :)

rqtclose.PNG

Edytowane przez Vallhalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie również występuje ten sam problem. OEM odblokowany, Debugowanie USB włączone, sterowniki wgrane, Odin uruchamiany z poziomu admina i wszelkie inne rzeczy. W Odinie dalej błąd podczas flashowania TWRP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@maszynista23 pewnie masz androida 9 a nie 8- pobierz sobie rom z androidem 8 i problem się rozwiaze. Zaflashuj go najpier w odynie i dalej juz  z gorki. Tutaj masz romy za free zamiast placic na sammobile. https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=SM-G950F&exact=1&r=&v=Oreo(Android+8.0.0)&rpp=15 u góry masz filtr po operatorze i kraju. 

Ewentualnie w tym linku pobiera sie bardzo szybko: https://samfrew.com/pl/model/SM-G950F/region/XEO/

Edytowane przez peterpp
    Dodałem link mam nadzieje że nie masz nic przeciwko Vallhalen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dokładnie, mam Andka 9.0 Pie. Jeszcze jedno pytanie trochę offtop. Mianowicie - czy jest jakiś sposób, żeby wgrać ROM niższy (w tym przypadku 8.0) i nie stracić danych (aplikacji, kontaktów, SMS-ów itp), które mam już w telefonie? Z góry dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że jeśli wczytasz w odina plik csc z dopiskiem "home" to nei stracisz danych- wazne- wydaje mi sie ze on wlasnei od tego jest :) @maszynista23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    peterpp
    W dniu 28.04.2019 o 19:23, maszynista23 napisał:

Tak dokładnie, mam Andka 9.0 Pie. Jeszcze jedno pytanie trochę offtop. Mianowicie - czy jest jakiś sposób, żeby wgrać ROM niższy (w tym przypadku 8.0) i nie stracić danych (aplikacji, kontaktów, SMS-ów itp), które mam już w telefonie? Z góry dzięki za odp.

Zapewne nie miałeś zrobionej kopii zapasowej za pomocą Smart switch?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi