Skocz do zawartości
Anfield

Problem z build.prop, Market nie widzi fona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. oto mam taki problem i za żadne skarby nie mogę tego naprawić:

Kilka dni temu w moim Desire zmieniłem w pliku build.prop parę linijek, by telefon w markecie był wykrywalny jako Desire HD bym mógł pobrać parę aplikacji za 0.10$ (<<<klik>>>) no i teraz (po kilku dniach) nie działa mi market jak powinien, mianowicie po powrocie na stary build.prop od Desire (nawet backup ROMu) nic nie daje, Market z komputera wykrywa mnie nadal jako HTC HTC Desire HD a z telefonu pisze że nie znaleziono aplikacji (obojętnie jaka, którą np. szukam).

Market czyszczony, zatrzymywany, tel. resetowany i nadal nic.

Dodam, że po zalogowaniu na inne konto google nadal jest to samo.

Screen z Marketu PC <<<KLIK>>>

[ATTACH=CONFIG]8733[/ATTACH]

Screen Marketu na Desire <<<KLIK2>>>

[ATTACH=CONFIG]8735[/ATTACH]

Proszę o pomoc, pisałem na zagranicznych forach, tutaj nikt w dziale Desire niestety nikt nie wie jak to naprawić. Nie wiem już co robić - sknociłem sprawę ale wgranie czystego ROMu nie pomaga... Tragedia...

W skrócie:

1. Zmieniłem plik build.prop z Desire na Desire HD i wszystko działało jak należy.

2. Powrót na build.prop na stary backup z Desire, działało wszystko ok.

3. Jeszcze raz wgrałem build.prop z Desire HD (by pobrać Tapatalka z get jar, o tym nie pisałem) i Market na PC przez to nie wykrywa mojego Desire, na telefonie w Markecie działa tylko zakładka "moje aplikacje"

4.Telefon działa, wszystko oprócz Marketu.

5. Wgrałem standardowy build.prop od Desire ale nadal go wykrywa jako HTC HTC Desire i nic nie działa.

Nie dotyczy to tylko Desire więc napisałem w tym dziale.

Jakieś rady? Jak mogę przywrócić działanie Marketów by wykrywało telefon?

Proszę pomóżcie, od kilku dni się z tym męczę i już nie mam pomysłów...

Pozdrawiam serdecznie

Wesołych ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuu

Powiem Ci, że chyba mm podobną sytuację na moim SGS :D Tyle kombinowałem z plikiem build.prop, że teraz nie mogę go w ogóle zmienić... Market widzi apk ale nie są kompatybilne

@@

ciekawe co by było jakbym w recorvery zrobił format /system i wszystkich które tam są...

z jednej strony format to wyczyszczenie i pozbycie się wszystkiego, ale czy tutaj to tak samo wygląda?

tak jak z windowsem... robisz format ale system masz na świeżo wgrany(i tu kolejna myśl się nasuwa czy nie będzie taki sam rezultata jak po reflashu odinem)

@anfield

zobacz czy na sd nie masz pliku "friendlyname" czy coś takiego

Edytowane przez szuu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No też uważam że po formacie powinno być wszystko "nowe", ale niestety, jakoś nadal jest ten problem z Marketem ;)

Wczoraj wgrałem oficjalnie RUU od HTC (2.3.3) i:

-Desire z kartą SIM - śmiga Market, jest sprawny.

-Bez SIM - Przy wejściu pisze "brak zgodnej zawartości w usłudze AM", klikam Gry - biało, klikam Aplikacje - biało. Działa tylko szukaj (to już jakiś plus).

Kolejna sprawa to to, że nie ważne czy jest SIM czy nie - Market z PC działa, błąd, jednak Market PC działa mi tylko z SIM...

Chodzi o to, że właśnie przez ostatni miesiąc śmigam bez SIM i przez kolejny też będę bez niej, dlatego tak mi zależy naprawić ten Market.

@szuu, może Google nas "pokarało" za to, że tak często zmieniał się nam "telefon"? może system wariuje albo cokolwiek? ;)

A może jednak niektórych rzeczy się nie usunie ot tak, bo jednak trochę rzeczy w fonie siedzi, format wszystkiego to i np. root itd. powinno zniknąć :P

Głupi jestem, bo za 1wszym razem było ok, a potem zachciało mi się Tapatalka za free z GetJara i AM siadł...

@friendlyname", gdzie to dokładnie szukać? sd czy system? i co z tym zrobić?

Sorka, że tak długo nie pisałem, ale właśnie najpierw musiałem zabrać się za postawienie od podstaw 2.3.3, pozdrawiam.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie to proszę pisać - co z tego, że nie masz/nie miałeś takiego problemu, ale Twoja "wiedza" może się przydać :)

Edytowane przez Anfield

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi