Skocz do zawartości
mrand

Samsung A40 - dyskusja, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

mrand

Witam wszystkich,

Czy są tu jacyś użytkownicy A40? Jak się wam podoba telefon, jak z baterią? Mam go od wczoraj i muszę przyznać, że jest naprawdę niezły.

Na pewno na plus jest płynność działania , fantastyczny ekran i wygląd, nie wiem jeszcze jak z baterią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tpawel

Fajny, kompaktowy telefon.
    Dla mnie największe zalety to oled i dolby.
    Daj znac jak ta bateria. Ideałem byłby gdyby miał tą samą co a50
    + AoD.

Wysłane z LG G7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrand

Brakuje AOD i to bardzo , kompletnie nie wiadomo czy są jakieś powiadomienia.

Bateria całkiem nieźle trzyma, ładuje codziennie ale mam SOT na poziomie około 4h. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maniel

ano, brak AOD to porażka, nie po to kupuję Samsunga, żeby nie mieć AOD, przecież to sztandarowa funkcja Samsungów, do tego jeszcze szkło, nie wiadomo czy to gorilla glass, jak w A50, z kolei a50 ma czytnik linii papilarnych w ekranie, który działa dość kapryśnie (wg recenzji które oglądałem), no i implikuje brak gestów czytnika (rozwijanie powiadomień itp)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oraz a50 ma ramkę jak w s8 wiec wizualnie a40 jest ładniejszy :)

dodana zawartość

Użytkuje a40 od 3 dni troszkę laguje i zdarza mu się zawiesić ale to pewno kwestia softu i z czasem to poprawia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq
    Napisano (edytowane)

Tymczasem ja już po debrandzie. Jak zwykle nieoceniony w tym względzie SamFirm i Odin 3.13.3. Wejście do trybu download całkiem inaczej niż w mojej S8. Na szczęście są filmy na YT. Na koniec karta polskiego operatora i wipe reset factory. W sofcie XEO/XEO DBT/PLS i pokazuje już LTE+ a nie 4G. Soft nowszy od tego w Plusie, ale AoD nadal nie ma :(

Na plus prawdziwy Dual SIM 2 karty + slot na kartę pamięci.

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich, mój pierwszy post i od razu skucha. W moim a40 cos lata przy potrząsaniu tak jak by tuż nad czytnikiem palca. Podejrzewam, że jest to chyba czujnik zbliżeniowy ponieważ ten działa wybiórczo czyli jak chce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

No to na gwarancję jeżeli nie uderzony i nie widać żadnych mechanicznych uszkodzeń. Sam tu nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tylko oddałem kiedyś laptopa na naprawę gwarancyjną to wrócił w stanie jakby był używany zamiast krążka hokejowego. Po takim serwisie i spasowaniu elementów nie ma chyba możliwości, żeby nie było widać ingerencji w obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Robisz zdjęcia telefonu, dokładne z każdej strony, ekranu, klapki. Opisujesz stan telefonu przed naprawą na formularzu i tyle. W razie czego masz podkładkę. Z tego co ludzie opisują serwisy Samsunga nie są takie złe. Zależy jaki masz w pobliżu. Dzwoń na infolinię Samsunga wszystko Ci powiedzą co i jak. Ważne by mieć pierwotny dowód zakupu. Jeżeli niedawno zakupiłeś w sklepie i już taki uszkodzony był, albo u operatora żądaj wymiany na nowy na zasadach rękojmi. Wtedy żadna naprawa nie wchodzi w grę. Nie daj sobie wmówić, że masz go naprawiać. Wymiana na nowy wolny od wad. Masz na to kilka miesięcy chyba. Jak dobrze poszukasz w tematach, ktoś na 100% opisał co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi